| Furnicuta000 a întrebat:

Ce parere aveti de sexul oral? Voi practicati asa ceva? Ca eu am avut un singur iubit pana acum (am 20 si ceva de ani) si nu ma atingea aproape deloc, nu mai zic de sex oral, sarut prin alte parti si mai stiu eu ce. Parca numai el conta, ne nezbracam apoi isi facea treaba in maxim 1 minut si atata tot, nu ma atingea, doar actul sexual. In rest era un baiat tare de treaba si nu am avut niciodata nimic sa ii reprosez, se purta mai mult decat exemplar cu mine dar cred ca viata sexuala m-a facut sa nu ma mai simt deloc atrasa de el, nici nu voiam sa aud sa ma marit cu el. Am eu o problema? Toti barbatii sunt asa? Adica am incercat sa discut o data despre chestia asta cu el si venise vorba de o fosta iubita (a avut mai multe dar nu relatii stabile pentru ca muncea foarte mult) de care imi spunea ca ii placea sa ii faca sex oral (lui), l-am intrebat de ce si el raspunde "nu stiu de ce i-o fi placand ei", deci de aici sa inteleg ca sexul e numai asa o forma de destresare pentru barbat, face sex pentru ca are nevoie de asta si atat? Imi poate raspunde cineva din experienta cum sta treaba? Daca se poate si pareri de la barbati?

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Țăran de la Gheboaia. Stie ca trebuie sa bage ceva si atat. Tu ti l-ai ales. Nu toti barbatii sunt asa. Nu-ti forma o parere gresita.

| Furnicuta000 explică (pentru darrio2007):

Nu mai veniti cu replica asta "Tu ti l-ai ales". De unde Doamne iarta-ma sa stiu cum o sa fie la pat. Scrie in CV-ul lui sau ce? Eu ce ar trebui sa fac, sa intreb inainte daca stie sa faca sex oral? Ideea e ca i-am dat papucii ca am vazut era taran (doar in pat) deci care e vina mea?

| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Iti faci iubit doar pentru ca trebuie sa stie sa-ti faca sex oral?

| Endoryus a răspuns (pentru darrio2007):

Nu pentru aia isi face iubit dar fata de majoritatea prostilor mincinosi, admite ca sexul e o parte importanta din relatie. Pe ea mai mult a ofticato ca nu a fost reciproca partea din dormitor. Hai ca ai o varsta, nu o da in raspunsurile lui baba Gretta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Endoryus):

Nu prea reiese ca ea i-ar fi facut „reciproca", din intrebarea ei. Mai degraba ii lipsesc mangaierile lui. Ea nici nu avea timp sa se infierbante ca el era gata.

| Furnicuta000 explică (pentru darrio2007):

Nu i-am facut nimic pentru ca nu ma lasa. laughing
Totul i se parea taboo.
Si nu, nu vreau sa imi fac iubit pentru sex oral. Vreau sa imi fac unul din aia "Nu toti barbatii sunt asa" de care ai spus mai sus.
Si nu imi lipseste nimic de la el, doar asa in general vorbesc, nu vreau sa ma impac cu el.

| Furnicuta000 explică (pentru Endoryus):

Ai dreptate.
Nu pot sa iti evaluez raspunsurile pentru ca sunt membru junior.

| Endoryus a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu raspund pentru prostiile alea de evaluari, stai linistita.

| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ce fel de baiat o fi ăsta?

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar sunt multi taranoi care habar nu au ca ar trebui sa faca ceva ca si femeia sa se simta bine, in afara sa sara pe ea, sa dea din fund 1 minut, dupa care sa ejaculeze si sa ranjeasca, crezand ca amandoi v-ati simtit bine.
Daca dai de asemena specimene, fugi fetita, ca ala este un bou care in veci nu va fi interesat sa te satisfaca!
Un barbat cu ceva creier in capusor si sentimente pentru tine, ar fi interesat sa-ti produca si tie placere, sa-ti faca un preludiu, sa-ti obtina macar un orgasm clitoridan, daca nu-i prea dotat sa te satisfaca vaginal...ca apoi sa ajungeti la sexul cu penetrare.
Cat priveste sexul oral, un barbat care cere asa ceva, trebuie sa fie pregatit si sa ofere, ca asa este normal.

| Furnicuta000 explică (pentru Violleta2022):

Sentimente stiu sigur ca are. Si in ziua de azi ma mai cauta (dupa 2 ani de la despartire) si eu m-as impaca cu el daca nu ar fi problema asta, dar nu as putea asa. Adica am si eu hormoni, am fantezii, m-am uitat si eu la filme, am citit carti, chiar voiam sa stiu cum e in viata reala. Eu am incercat sa vorbesc cu el dar mereu aceeasi poveste, parca era o leguma si de parca am fi facut cel mai urat lucru din lume, desi eu sunt o fata foarte curata, nu sunt urata, nu am un caracter urat...am incercat sa il fac o data sa imi dea el bluza jos (sa nu ne mai dezbracam fiecare pe el insusi) si am reusit doar pe jumatate. Nu imi explic, timid nu e absolut deloc in societate, e foarte sociabil, e destept (desi nu are facultate, dar are un loc de munca bine platit).

Multumesc pentru raspuns!

| RAY a răspuns (pentru Furnicuta000):

Deci vrei sa o faci in grup?

| Furnicuta000 explică (pentru RAY):

Ce legatura are intrebarea ta cu ce am povestit eu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Normal ca te cauta, ca primeste sex pe gratis, desii el nu-i in stare sa ofere nimic. Dupa asemenea chilipir el alearga.
Totus, daca nici sa-si dea interesul sa te satisfaca, atunci da-i pace, spune-i sa plece in lumanari, ca sa stai langa unul care -si satisface doar prorpiul madular, nu ar sta niciuna, poate din interes, daca plateste bine, ca-n rest, si o femeie maritata, tot isi face amant pana la urma.
Da-i pace, spune-i sa nu te mai caute vreodata!

| mihai69 a răspuns:

Ex-ul tău era de fapt un onanist care te folosea pe tine în loc de mână... de aia nu-i păsa de ceea ce simți tu.
Și eu fac parte dintre cei ce apreciază sexul oral, atât primit, cât și oferit. Pentru mine nu e nimic mai excitant decât să simt plăcerea partenerei! din păcate, se pare că sunt mulți care ignoră asta și sunt niște egoiști perfecți.
Pe viitor evită să rămâi cu un astfel de pitecantrop, oricât de „iubitor" s-ar arăta în alte ipostaze!
Baftă!

| SkyPilot a răspuns:

Despre ceilalti nu stiu, pot sa-ti spun doar despre mine ca nu sunt asa. Nevoie am, in sensul ca daca nu am sex devin nervos, dar imi face placere sa simt ca partenera tremura in bratele mele si ca ajunge la orgasm. Daca se poate, mai multe orgasme. Am incercat multe cu partenerele de pana acum, am citit, sunt putine lucruri pe care nu le-as face in pat. Prima data pentru mine a fost cu o fata esperimentata, cu niste ani mai mare ca mine. Ea m-a invatat sa pun placerea partenerei pe primul plan si m-am lamurit repede ca mare dreptate a avut! Pupatul peste tot si oralul in ambele directii sunt parte din "rutina". Nu-mi fac reclama, pentru ca sunt "luat".
Sunt convins ca ai sa gasesti ce iti doresti, dar trebuie sa ai rabdare sa cauti. Parerea mea este ca "fostul" tau era mai degraba un ciudat. Daca avea "sentimente" asa cum spui, ar fi inteles ce i-ai spus si ar fi renuntat la egoism. Englezul spune "talk is cheap"; noi in Romania spunem ca faptele vorbesc. O floare ti-a adus vreodata?

| alina2k18 a răspuns:

Pe ala il tine 1 minut, orale nu face, muncea foarte mult deci timp 0 pentru distractie, dar avea FOARTE multe iubite?
laughing
In ce lume traiesti?
Ce vrajeala ai baiete laughing

| Furnicuta000 explică (pentru alina2k18):

A avut relații scurte și cred ca tocmai din cauza aia.

| RAY a răspuns (pentru Furnicuta000):

Esti o furnica fierbinte?

| Endoryus a răspuns:

Ai ramas cu traume? A trecut 2 ani si ai ramas cu gandul la un cretin. Fata draga, treci mai departe. Nu toti sunt asa.

| Furnicuta000 explică (pentru Endoryus):

Aa nu am ramas cu gandul la el, din contra, chiar daca am zis ca m-as impaca cu el (de fapt nu prea as vrea nici daca s-ar schimba).
Ideea e ca ma simt foarte singura si vreau sa imi fac o relatie dar nu stiam la ce sa ma astept. Nu as vrea sa dau din nou peste unul ca el si sa nu imi mai trebuiasca relatie niciodata. Chiar daca o relatie nu inseamna doar sex cred ca daca nu esti multumit la capitolul asta e greu sa fii fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O părere buna, da.
Nu ai tu o problema, nu toți sunt asa.Schimba partenerul si gata.

| Thyself a răspuns:

Iubesc sexul oral. Și să primesc, dar mai ales să îl ofer unei femei. Preludiul contează foarte mult. Dacă ţii la el trebuie să îi spui că vrei și aia. Altfel vei renunţa să vrei să vă mai vedeţi cât de curând, din cauza frustrării. Ţin minte că eu când m-am dezvirginat am fost mârlan. I-am cerut ei să îmi facă oral dar eu nu i-am făcut. Și mi-a bătut obrazul la plecare. Nu e că nu îmi trecuse prin minte dar mi se părea cumva scârbos, nu știam la ce arome mă pot aștepta, dar mă gândeam la ce e mai rău. Dacă stau bine să mă gândesc nici mângâieri nu prea au fost, deși am fost tandru ca atitudine. Preia tu iniţiativa cu dezmierdări, cu jocuri și așa îl faci prezent la cum ar trebui să se desfășoare sexul. Poate nu va avea efect pentru tine dar măcar își va pune niște semne de întrebare și o salvezi pe următoarea lui gagică de aceeași bătaie de cap. Cu vorba degeaba încerci, fii tu foarte senzuală cu speranţa că stând foarte bine va mima ce îi faci. Dar da, dacă vezi că nu se prinde nimic de el dă-i pace. Caută pe cineva capabil să respecte că îţi trăiești feminitatea. La câte frustrate sunt mulţi ţi-ar pupa picioarele (și multe altele happy ) vâzând ce le faci în pat.

| Furnicuta000 explică (pentru Thyself):

"Altfel vei renunţa să vrei să vă mai vedeţi cât de curând, din cauza frustrării"

Asta am facut dupa 2 ani impreuna, nu mai simteam nimic pentru el din cauza asta, bineinteles nu i-am spus ca asta e motivul, nu ma simt confortabil sa vorbesc despre lucrurile astea mai ales ca el e un tip foarte sociabil si stiu ca in grupurile astea de prieteni se vorbeste orice.

"Preia tu initiativa"
Degeaba, am incercat sa schimb ceva, l-am si intrebat de ce nu ma atinge si incepuse sa rada si sa se faca ca nu ma aude, i se parea o pierdere de timp si sa ma dezbrace el pe mine, pentru mine era o fantezie si sa lasam lumina aprinsa. Totul era numai despre el.

Cu el nu vreau sa ma mai impac in situatia asta pentru ca nu vreau sa ma simt din nou ca un obiect si atat.
Singura mea problema e ca as vrea sa imi fac si eu o relatie si nu vreau doar de dragul de a avea o relatie...am mai intalnit baieti cu care am schimbat o vorba dar mi-a fost frica sa merg mai departe.

| Thyself a răspuns (pentru Furnicuta000):

Totul e o bravadă, e o mască asta cu tipul sociabil și încrezător. Vrea să facă toţi doar ca el pentru că de fapr e prea slab, copil, ca să înţeleagă viaţa și o femeie. Vrea mereu calea ușoară pentru că altfel trebuie să accepte că ceilalţi sunt mai bine pregătiţi decât el. Nu vrea să accepte că are nevoie de ajutor, caz în care e un idiot, că face să pară că tu ai o problemă. Nu îl mai căuta niciodată, meriţi un bărbat adevărat.

| CrissL0101 a răspuns:

Eu ador sexul oral. E o altă formă de iubire. Dacă lui nu-i place și ție da, cred că trebuie găsită o cale de mijloc.