| Jolley a întrebat:

Voi ce credeti de "Sfarsitul lumi"? Real : Da sau Nu? Cine la "inventat"? Si de unde stia? Ce credeti voi? Ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Noi credeam ca ar trebui sa incetati odata cu intrebarile nebune! Nu e treaba voastra cand e sfarsitul lumii...pana atunci pune mana pe o carte si invata sa scrii!

| MMihai a răspuns:

Interpretări idioate a Apocalipsei după Ioan, o carte / un capitol din culegerea de basme numită : Biblia creștină.

| DomineRex a răspuns:

Bine inteles ca eu cred in sfarsitul lumii dar in viitorul foarte departat pentru pamant si foarte apropiat pentru mine dar nu un sfarsit al lumii programat la o anumita data.

| DorelSudoru a răspuns:

Sfarsitul lumi nu va veni?

| DracusorImpielitat a răspuns:

Daca la chesia cu maya te referi, aia care zic ca vine sfarsitul lumii doar pentru ca calendarul mayas era scris pana in decembrie 2012, asta nu inseamna ca vine vreun sfarsit. Poate ca mayasilor le era lene sa mai scrie inca mai departe, poate le era somn, poate erau constipatzi, sau poate chiar atunci au murit. Deci stai linistita, numai Dumnezeu stie cand vine.

| Gabica a răspuns:

Astia de la tv zic k va fi la o anumita ora, doar ca pe glob sunt 24 de fusuri orare si ce se va intampla? Va veni sfarsitul lumii pe rand la fiecare tara? Nu cred in prostii d-astea! Cand Dumnezeu va considera ca trebuie sa vina sfarsitul lumii va veni si gata nu trebuie sa ne anunte pe noi.Ce-ar fi ca Dumnezeu sa trimita un e-mail:in 20 de minute vine sfarsitul lumii.happySi la faza cu mayasii, daca ala e u fel de calendar al lor care se ttermina in 2012, poate inseamna ca poporul lor va disparea, nu ca va veni sfarsitul lumii!

| Anestezia a răspuns:

Bună!

Suntem conștienți cu toții , că odată asta cu siguranță se va întampla,datorită poluării.Nu cred că ceea ce tu ai ascultat la OTV ,este adevărat.Gândește-te! Ei vor doar să-și facă o imagine,să aiba mulți telespectatori , să facă lumea să intre in panică.
Crede-mă , de prima dată când am văzut aceste anunțuri pe canalele care nu mai aveau din păcate ce să difuzeze , știam că nu e adevărat! Doar 30% din lumea asta ,probabil că a crezut.
Vrei să știi ce a pățit vecina mea din cauza acestor anunțuri proaste?-A intrat în depresie .Pur și simplu ,acum face ședințe la psiholog.Oricum,cu toate că nu cred in aceste tâmpenii , vreau să zic la toată lumea...

Lăsați planeta să respire !

Mult noroc , și nu mai asculta de toate tâmpeniile !

| armanu a răspuns:

Citeste Apocalipsa, si lasa stiinta si prostiile maiasilor tongue

| DonyHD a răspuns:

Poate nu o sa crezi, dar iti zic eu. toata faza cu sfarsitul lumii a fost o chestie de marketing uriasa, o reclama imensa filmului "2012" producatorii au inventat dinainte asta ca sa ii faca o mare publicitate filmului cum a fost si cu faza cu sf. lumii de pe 21 mai 2011 aia a fost doar o reclama pentru un post de radio asa ca.

| BoAfan a răspuns:

Nu cred, la inventat aia de la tv, habar nu am de unde stia, cred ca este aiurea, parerea mea este ca sunt nebuni cu capu aia...laughing

| rokssy a răspuns:

Eu nu cred. si nu cred prostia aia cu mayasii. nimeni nu cred ca poate stii cand v.a veni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii vine atunci cand va dori Dumnezeu terminati cu intrebarile prostesti sa mori mai repede de esti asa curioasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand va fi sfarsitul lumii nimeni nu stie in afara de Dumnezeu! Toate parerile si previziunile despre sfarsitul lumii sunt inselatorii! Sa nu ne lasam influentati de mass-media care promoveaza tot felul de idei/stiri false pentru a avea rating sau succes!

| oneway a răspuns:

Eu unul nu cred in Sfarsitul Lumii. Sfarsitul lumii poate fi chiar si maine, Doamne fereste, la voia lui Dumnezeu.