| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre pierderea virginitatii la 17 ani?(Inca nu mi-am pirdut-o),dar as dori sa o fac cu prietenul meu, suntem de 9 luni impreuna si ne iubim ffff mult!

29 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

E viata ta, desi, nu iti recomand. E un pas mare inrelatie, ai grija.

Daca te hotorasti sa o faci in cele din urma, nu uita sa te protejezi

| Sandutsa a răspuns (pentru ascovit):

Pai sigur ca o sa ma protejez! Iubitul meu singur a zis ca sa ne protejam tongue

| NoChanceForUs a răspuns:

Dacă ție îți va face plăcere, și vrei să faci asta(fără a fi îndemnată de el), atunci simțiți-vă bine, nu-i niciun păcat, nu asculta poveștile ăstora.Sau vrei să rămâi virgină până la 123123 ani? Tipul ăsta oricât te-ar putea iubi are și el niște hormoni care circulă prin corp.

| Sandutsa a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Mda,ai dreptate...

| NoChanceForUs a răspuns (pentru Sandutsa):

Concluzia e că nu ai de ce să regreți dacă vă simțiți bine, e ceva normal.

| Mihai543215 a răspuns:

Daca va IUBITI cu adevarat e totu ok, dar ai grija sa nu regreti. Si daca e sa o faci, fa sa fie frumos, sa iti aduci aminte cu o oarecare mandrie, sau fericire momentu asta.

| Neinteresantul a răspuns:

Si crezi ca parerea noastra ar putea schimba ceva? Nici eu nu cred. Asa ca fa ce vrei. Totusi, ar fi bine sa mai astepti.

| Barbati4Femei a răspuns:

Edy_3172 cei cu pocaiala aiaia in tine ce porcarie sa mergi la un preot sal intreb" pot sa ma F**?" ma tu gandesti cand vorbesti?

| XxBlueRosexX a răspuns:

Nu e nici o problema eu am inceput la 16 ani jumate...dar depinde de tine cand esti pregatita si cel mai mult conteaza sa ti-o pierzi cu persoana iubita pentru ca Prima Data e foarte importanta in viata unei fete. Deci daca va iubiti foarte mult trebuie sa fi pregatita si in primul rand relaxata si va fi foarte placut o sa veziwinking bafta si iubitziva mult:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este devreme. Specialistii recomanda la femei inceperea vietii sexuale dupa 20 de ani. Trupul si fizicul trebuie sa fie complet pregatit pentru asa ceva. Probabil tentatia este mare, la fel si curiozitatea dar gandeste-te, ai timp toata viata pentru asa ceva. Daca prietenul tau tine cu adevarat la tine va intelege in caz ca il refuzi. oricum, decizia iti apartine!

| Dianaㄨ a răspuns:

Daca te simti pregatita psihic si fizic nu-i nicio problema!
In primul rand, trebuie sa te asiguri ca baiatul cu care esti te iubeste mult.
Iti poti da seama usor [vorbeste despre viitorul vostru, in special despre VOI, are rabdare cu tine si te intelege ].
In al doilea rand, trebuie sa te asiguri ca esti informata foarte bine din punct de vedere sexual, ca sti toate metodele de contraceptie si, in special, toate bolile ce se pot lua si toate neplacerile pe care le poti intampina!
Daca esti informata corect in toate privintele, te simti pregatita din toate punctele de vedere, eu iti urez spor la treaba pentru ca varsta nu conteaza!
A, si in special, trebuie sa fii informata si asupra geloziei unui alt posibil iubit asupra acestui lucru.
Desi nu arata, barbatii sunt foarte interesati sa aiba langa ei o fata ce s-a dedicat numai lor si pot aduce in discutie problema aceasta la fiecare cearta in viitor.
O zi buna!:*

| Sandutsa a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Pai da, vb foarte mult despre viitorul nostru, chiar foarte mult...si da, ma iubeste enorm de mult si eu la fel.

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Sandutsa):

Atunci, daca te simti pregatita, foarte bine!
Multa bafta! Si multumesc ca ai avut rabdarea sa citesti raspunsul!
Funda?happy:*

| Sandutsa a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Multumesc,da sunt pregatita.

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Sandutsa):

Foarte bine, eu mi-am facut datoria sa te anunt si in privinta geloziei masculine! Daca esti constienta, si esti, pentru ca ai 17 ani, felicitari si multa bafta in tot ce faci!

| Mαdαliηα a răspuns:

Daca il iubesti si te iubeste e bine. Daca tu simti ca el e persoana potrivita cu care sa faci pasul asta, Atunci fa-o. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Claudia1397 a răspuns:

Asta este alegerea ta! Oricum, daca va iubiti si daca ai incredere in el, de ce nu? Important este ca tu sa fii sigura si pregatita! Nu trebuie sa te simti stresata sau gen! Ai grija pentru ca acest baiat va conta f mult in viata ta! Succes in a lua cea mai buna decizie pentru tine!

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Cu preotu mai stai si tu putin pana faci 18 ani si ca, cadou de ziua ta petru el faceti dragoste pur si simplu...

Si daca iti doreseti atat de mult sa foloseasca prezervativ.

SUCCES!

| BiiaB a răspuns:

Sincer,ai reusit sa ajungi la o varsta..destul de maricica din punctul de vedere al acestei probleme. Uite, daca va iubiti nu este obligatoriu sa intretineti si relatii sexuale.Iti spun sincer, virginitatea nu vine niciodata inapoi, odata ce a plecat e bun plecata.Nu-ti va parea rau? Ai rezistat atatia ani, nu mai poti inca cativa?
Fetele care au demnitatea de a-si mentine virginitatea sunt cele mai de admirat, in opinia mea happy

| StanciuElenaAlina2000 a răspuns:

Nu cred ca este bine.esti mica, adica nici nu ai 18 ani

| Banncoti a răspuns:

Eu cred ca de la 17-18 ani in sus,(la fete) e ok sa-ti pierzi virginitatea, dar daca tu consider ca mai poti so tii, mai tine-o! Bafta.

| maia80 a răspuns:

Aceasta decizie iti apartine, nu exista un timp probabil in a ti se intampla acest lucru exista doar clipa in care tu esti pregatita, fa aceaste clipe sa fie cat mai speciale si cauta ca cel de langa tine sa fie tandru si sa te iubeasca mult

| BAM96 a răspuns:

Doamnee, oamenilor pe ce lume traiti? Are 17 nu 5! De ce traiti in trecut? Chiar credeti sa se mai marita cineva "fata mare"? Din partea mea nu este nici o problema. Daca esti pregatita si ai incredere in prietenul tau, poti sa o faci fara probleme. Mult succes>big grin

| Sandutsa a răspuns (pentru BAM96):

Multumesc mult...stii suntem de 9 luni, aproape 10 si el nu a facut dragoste cu mine, nici nu se masturbeaza ca zice ca adevarata placere e atunci cind faci dragoste etc.

| Mαdαliηα a răspuns (pentru BAM96):

Mai spune si " Doamne " cand spune asta, pacatoasa esti fa! laughing kiss

| BAM96 a răspuns (pentru Mαdαliηα):

Cu "fa" sa vorbesti cu prietenele talewinking Si apropo pacatoasa de ce?