| Alemariandra a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenii cu beneficii? Avand in vedere ca niciunul nu isi doreste momentan ceva serios. As vrea pareri de la cei care au avut parte de asa ceva, se poate ajunge si la o relatie? Aveti regrete? ETC

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Mi se pare ok atat cat cele doua persoane sunt de aceiasi parere,amandoua gandesc la fel privind subiectul,iar sentimentele sunt egale ( se intampla de multe ori ca unul dintre ei sa fie indragostit de cealalta persoana,in cazul asta nunmerg aceste relatii)ne intalnim cand vrem si nu ne dam explicatii despre ceea ce facem,fiecare poate face ce vrea cand nu este cu cealalta persoana!
Da, sunt cazuri in care s-a ajuns si la relatii serioase,dar cred ca foarte putine!
Sunt un fel de relatii deschise,sunt cu tine dar in acelasi timp daca intra altcineva in viata mea si ma face sa simt ceea ce tu nu ai reusit in x timp,asta e s-a terminat! aceste relatii nu sunt construite pe sentimente ci mai mult pe atractie,atat fizica cat si sexuala!
Poate gresesc dar mie mi se pare ca baietii cand sunt implicatii in astfel de relatii,fac mult rau partenerelor ( care de obicei ajung sa se indragosteasca) sunt cu ele, le au cand vor pentru ce vor sa se implice mai tare? au relatia perfect, fara gelozii, fara intrebari.
Si eu am fost implicata odata intr-o astfel de relatie, am pus ceva sentimente la inceput dar am vazut ca nu am cu cine-mi bate capul.asa ca am continuat sa ne vedem mai rar ce-i drept.in vreme ce sentimentele mele scade-au incetul cu incetul ale partenerului creste-au pe zi ce trece mai mult,devenise insuportabil! nu mai era ceea ce am vorbit, deja stateau altfel lucrurile! pana la urma m-am cuplat cu un baiat care imi placea de cateva luni bune si am renuntat la el, i-am spus cum sta treaba ca incep sa-l iubesc pe celalalt si ca nu are rost sa-mi bat joc de niciunu.cel ranit cred ca a ramas el si eu personal nu regret nimic! era un baiat minunat de aceia la inceput s-a pus sentimente pentru el, dar el mi-a dezamagit sufletul si nu am putut trece peste, chiar daca dupa s-a revansat de mii de ori sad¡
nu mai stiu nimic de el din ziua in care am pus punct relatiei!

| Alemariandra explică (pentru IloveME):

Multumesc a fost foarte folositor

10 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Cred ca ai vazut filmul,,friends with benefits'' cu justin timberlake si mila kunis.da, se poate ajunge si la iubire, la o relatie serioasa, dar se poate termina si rau, pierzand si prietenul si beneficiile.eu sunt de parere ca nu este ok prietenia cu beneficii.ori este iubit, ori prieten.

| Felys a răspuns:

In general prieteniile se mai leaga si din interes, acum depinde de ce beneficii este vorba dar atata timp cat ambii aveti de castigat, de ce nu

| Alemariandra explică (pentru Felys):

Prin beneficii ma refeream ca desi este doar o prietenie, la evenimente ne insotim, ne sarutam, dar in acelasi timp nu exista obligatii etc

| BSwwatch a răspuns:

Cat se poate de normal. Open minde!

Răspuns utilizator avertizat
| Incepator01 a răspuns:

Mdeaa. ai vazut filmul si ti-o trecut si tie prin cap ideea. Maine vezi Star Wars si te gandesti sa faci la fel ca acolo.

| Alemariandra explică (pentru Incepator01):

Nu mi-a trecut prin cap ideea de nebuna, pur si simplu sunt pusa in situatia asta Si da, filmul e super. Nu-mi bat capul oricum cu astfel de raspunsuri nefolositoare

| bv3004 a răspuns:

Important este sa fie comunicare, si sa nu apara minciuna. chiar si doar pentru sport, se pot incepe prietenii de lunga durata... desigur, duap o vreme, fata pune suflet, baiatul este tot o sex masina, si la urma ii spune. de ce te-ai implicat, doar am zis de la inceput ca nu ne implicam happy comunicarea e f importanta

| Alemariandra explică (pentru bv3004):

Folositor, multumesc mult. Am renuntat oricum la idee