| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi prima dragoste? Credeti ca mai puteti iubi cum ati iubit acea persoana? Daca ar fi sa va intoarceti, ati face-o? Ce credeti despre fost/foste?

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

1.Prima dragoste
Nu reprezintă prea mult. A fost doar un punct de pornire.
2. Să iubesc cum am iubit acea persoană?
Nu îmi doresc o iubire adolescentină. Vreau ceva real, sincer şi reciproc.
3. Întoarcere?
Nu m-aş întoarce la persoana respectivă.
Mi s-a concretizat faptul că, el nu este "persoana" pentru mine.
Ce cred despre el?
Consider faptul că, persoana lui (cu care se mândreşte, de altfel) reprezintă doar o iluzie.

| Adry05 a răspuns:

Da, pot, am trăit prima dragoste și nu m-a împiedicat să iubesc și mai mult pe următorul.
Nu m-aș mai întoarce la niciun fost.
am o părere conformă la cum ne-am despărțit, dar amintirile frumoase încă le apreciez, persoana depinde cum s-a arătat până la final.

| RAY a răspuns:

Prima dezamagire, amagire,dar a fost o experiență benefica am invatat multe, asts cu iubitul nu cred, nu as face nimic, dezamagirea fost foarte buna si am invatat cum sunt femeile, de ce sa sterg invatatura aia? Nici vorbă i mulțumesc ca ma învățat

| LoveSleep a răspuns:

Cum ar zice Dan Puric, prima dragoste e ca ultima dragoste, este.
Nu m-aș întoarce, nu mai iau licența a doua oară.
Fostele pentru Dan Puric sunt ca Dan Puric pentru Dan Puric, sunt.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Pentru mine prima dragoste va ramane mereu ceva de neuitat, mai ales ca a fost in perioada adolescentei si m-a invatat cum sa iubesc dar in momentul de fata au ramas doar amintirile, persoana aia totusi a existat, nu mai sunt sentimente la mijloc dar amintirile vor ramane mereu acolo intr-un coltisor al mintii.Referitor la a doua intrebare(apropo eu iti relatez din experienta mea)pot sa spun ca acum chiar il iubesc pe partenerul meu actual cu toata fiinta mea fata de precedentul,m-am mai maturizat intre timp si m-a invatat cum este o relatie adevarata cand nu este toxica,stii adolescenta este ca si cum ai renaste a doua oara,si ai parte de niste impulsuri de nestapanit,sa zicem ca visezi la cai verzi pe pereti, esti in aer atunci, plutesti, nu te gandesti la consecinte, ai mai mult curaj si iei decizii pe care poate le regreti mai tarziu.Referitor la a treia intrebare daca ar fi sa ma intorc la fostul nu as face-o, a avut o tentativa de incercare desi atat eu cat si fostul avem parteneri actuali el are chiar si un copil, ar fi vrut sa se intoarca la mine dar l-am refuzat categoric.Referitor la a patra intrebare ce sa zic nu am cuvinte nici frumoase dar nici urate despre fostul partener, a venit doar in vizita in viata mea ca atunci cand primesti un musafir si a plecat pentru totdeauna.Multa sanatate!

| LoveSleep a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Pune mai multe puncte că era să rămân fără oxigen.

| Atakamass a răspuns (pentru LoveSleep):

Dan Puric, vezi ca sunt intrebari, punctele nu isi au rostul... uite niste puncte pune-le unde vrei.