| bubu12234 a întrebat:

Credeti ca ati putea iubi o persoana pentru tot restul vietii?
sau mai mult de atat, credeti ca puteti iubi in taina o persoana pentru tot restul vietii?

15 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Pot iubi tot restul vieții o persoana.
Nu pot iubi doar o persoana toata viata.
Sper sa înțelegi ce vreau sa zic.
În taină nu. As simți că trăiesc degeaba

| RAY a răspuns:

Credeti ca ati putea iubi o persoana pentru tot restul vietii?
nu cred, de ce sa ma mint, sunt o fiinta poligama, monogamia e un mit
sau mai mult de atat, credeti ca puteti iubi in taina o persoana pentru tot restul vietii?
prima iubita nu cred ca am sa o uit vreodata

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

De uitat nu o uiti pe prima iubita, dar nu inseamna ca tot o iubesti.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Asa e

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Eu de obicei fac in asa posibil sa imi arat sentimentele, nu sa le ascund,, fratioare.

Ce mai zici?

| Drimmero a răspuns:

Nu prea cred ca voi iubi tot restul vietii pe cineva, depinde de circumstante.

Nu am cum sa iubesc in secret,, ori aduc sentimentele la suprafata, ori nu mai fac nimic si stau in banca mea.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Niciodata nu ai avut si tu un crush man?

| T0T a răspuns:

1) Sunt sigur că da.
2)Eu consider că iubirea o simți cu adevărat doar atunci când e și reciprocă căci doar atunci poți simți și sentimentul de a ți se oferi iubire și înțelegere care e mult mai presus decât o dragoste neîmpărtășită iar eu îi acord termenului înțelesul de cea mai înaltă treaptă afectivă(de fapt asta și înseamnă însă mulți nu realizează).

| Freya1 a răspuns:

Iubirea este in primi 2 3 ani cam asa apoi este respectul si obijnuinta.Mai este iubire dar nu asa de intensa ca si la inceput deci de iubit pana la adanci batraneti nu cred ca poti dar sa traiesti cu o persoana pana la adanci batraneti cred ca da.
In taina nu poti si nici nu ar fi bine deoarece te distrugi pshic si suflateste

| danay72 a răspuns:

Da,poti iubi o persoana toată viața. Dar e nevoie ca relația sa se bazeze pe iubire, respect, incredere reciprocă. Intr-o relatie ar trebui aplicat principiul tot ce vreti sa va facă vouă oamenii faceți-le și voi la fel.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu. Iubirea asta până la adânci bătrâneți e o iluzie.

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Dar nu de acum.
Nu.

| Victor453 a răspuns:

Pe tot restul vietii, da!
In taina, nu! e prea dureros si greu sa taci despre sentimentele tale

| leapșa a răspuns:

Sa iubesc pana la moarte pe cineva? Hm, nu cred, dar niciodata nu stii ce se poate intampla.
Totusi tin la cineva si cred ca voi tine la acea persoana mereu fara ca ea sa stie. A fost singura persoana din viata mea care m-a iubit fara sa judece si careia i-a pasat de mine, dar cum nimeni nu-mi mai aratase pana atunci atat de multa bunatate, m-am speriat, am inceput si am continuat s-o ranesc. Din fericire insa, karma si-a facut datoria, iar acum sper sa apara o alta persoana la fel de buna in viata mea. Consider ca m-am maturizat cat de cat si stiu ce-mi doresc, cum sa fiu etc. Poate cand (si daca) voi intalni din nou o fata ca ea, ma voi ierta pe mine insumi si voi putea depasi "chestia" asta.

| Blondina12 a răspuns:

1.Aproape imposibil
2.Nu,in nici un caz