| anonim_4396 a întrebat:

Ce să fac dacă îmi place de un băiat? El mă plăcea, dar nu știu dacă mă mai place.

17 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dilema femeilor... Să fac sau nu primul pas?
Ei bine, cum consideră fiecare persoană, nu contest alegerile.
Pe de altă parte, eu aș preferă un bărbat cu inițiativă decât să cad pradă anumitor dorințe de moment (imi place de x ).
M-as simții extrem de bine. știind că un tip pe care îl plac încearcă să mă cucerească. da, da, știu, old fashion.

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Eu zic ca ar fi mai bine sa faca primul pas ea. De multe ori cand noi, baietii, facem primul pas suntem refuzati si sa stii ca ne doare. Si noi avem sentimente. Nu mai zic ca unele habar nu au cum sa refuze frumos un baiat. Poate se bucura ele atunci pe moment de multa atentie, dar asta nu o sa dureze toata viata. Roata se mai intoarce.winking
Asadar daca ea face primul pas, si chiar daca primeste refuz, o sa invete sa aprecieze mai mult baietii care o vor aborda in viitor. Asta cred happy

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Este și asta o variantă, ea decide happy Nu pot să garantez ca va funcționa. Ei bine, în viață avem parte de eșecuri, ne doare pe moment, însă în urma acestora dobândim experiență, un fel de rău necesar.
"Asadar daca ea face primul pas, si chiar daca primeste refuz, o sa invete sa aprecieze mai mult baietii care o vor aborda in viitor."
Cu traducerea că este oarecum bine ca și femeile să aibă parte de rateuri pentru că ar merita. ( Nu ești deloc frustrat).
În primul rând, în fiecare ramură există uscături, nu există toate femeile sunt. sau toți bărbații sunt.
În cazul în care ai avut experiențe neplăcute în raport cu femeile, asta NU îți oferă ție dreptul să etichetezi sau să decizi ce fel de tratament este aplicabil acestora.
Tin să îți reamintesc faptul că nu toate femeile ti-au greșit.
Din experiența mea personală, am facut de câteva ori primul pas, de fiecare dată am regretat. Am avut parte de bărbați toxici, pe care la rândul meu i-am respectat, le-am făcut pe plac... Cu ce folos? Ca și în cele din urmă să îmi pierd stima de sine.
Bărbați cu abordări superficiale, care visau la femei de reviste, în timp ce criticau o femeie care era alături de ei.
Cu toate astea, mi-am revenit, mi-am dat seama ca eu am fost problema, eu am gresit pentru că nu mi-am impus respectul.

In cele ce urmează văd barbati care isi permit să denigreze femeia la modul general.
Printre acesti barbati frustrati, te numeri si tu, mereu altii sunt problema, in loc sa inveti sa eviti persoanele toxice și să lucrezi la persoana ta. De ce zic asta? Pentru ca ai nevoie in conditiile in care reactionezi la o parere, care nu este decat o perere persoanlă si atat... " eu zic ca ar fi mai bine..."
Eu zic că ar fi mai bine să nu incerci, cel putin pe moment să abordezi vreo fată, din nou n-ar ieșii ceva bun în condițiile în care ele trebuie să demonstreze. Nu trebuie să demonstreze absolut nimic, cu toate că sunt femeie, nu imi asum greselile altor femei. Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Woow, vad ca ti-am apasat destul de tare pe butoane. laughing

Zici ca nu am dreptate? Pai uite ca imi dai dreptate indirect prin ceea ce spui. Zici ca ai facut primul pas si ai regretat. Ok, dar ai invatat, te-ai descoperit. Daca nu actionai asa atunci, astazi mai erai ceea ce esti acum? Probabil ca nu.

P.s. Nu e frumos sa ma faci frustat cand nici macar nu ma cunosti. Nu stiu ce denigrare vezi tu ca am facut eu acolo, dar ma rog. laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce să ai dreptate? Am facut primul pas și asta ma face sa nu o mai fac laughing Felicitari! Tu sugerai ca femeile sa faca primul pas pentru ca baietii sa nu aiba de suferit.
Te-am făcut frustrat din prisma abordării. Nu este nevoie să te cunosc, te-ai dat singur de gol. Tu spuneai că așa macar o sa invete sa aprecieze baietii. Pai, de unde sti tu ca ea nu ii apreciaza? Deloc absurd.
Nu este frumos sa spui asta pentru ca nu o cunosti. Oricum, vad ca imi perd timpul. Multă baftă la femei!

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Denigrezi in mod indirect pentru ca le etichetezi inainte de vreme.

| Ioana1312321 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin această chestie tu crezi că fetele nu au sentimente si numai băieții au. Păcat că nu ești in postura de fată ca să vezi că nouă ne este mult mai greu decât vouă (bărbaților).

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Haha, ma amuzat cum te-ai certat cu l@ba tristă ăla.
Preferi, dar ai un astfel de bărbat? Din cate am observat eu tipele tind sa spună că vor anumite chestii la un tip, dar până la urmă se adeverește că se încurcă cu exact opusul. :/

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mă am doar pe mine.

| aditimus a răspuns:

Pai ai putea sa vorbesti cu el direct, cred ca cel mai bun lucru este sinceritatea.

| Andreeush a răspuns:

Întreabă-l.

| Eugen80 a răspuns:

Da-i un pupic si vezi ce spune.

| Nume6 a răspuns:

Cu tupeu îi zici că îl placi, el nu are de unde să știe ca îl placi dacă nu i-o zici.
Aaa da nu uita TUPEUwinking

| Trustmotorcy a răspuns:

Ce facem când vrei să aflăm ceva? Întrebăm.

| Doru199999 a răspuns:

Așteaptă a doua venire...

| GeoVus a răspuns:

Ii zici ca il placi si daca zice nu ii zici ca e gay