| drmic a întrebat:

Ce sa fac daca iubita mea iese afara cu "cel mai bun prieten al ei"? Tinand cont ca eu sunt plecat la mare si ei se cunosc de 14 ani (eu am 14 si ea tot 14) si suntem de 10 luni impreuna

8 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

La 14 ani iubita? Hahaha. baga-ti mintile in cap, copilas. uita-te la desene si pune mana pe carte... gagicile vin mai tarziu.

| neutrino a răspuns:

Bucura-te pentru fericirea lor!

| Ezeru a răspuns:

Faci o mare greseala daca devii gelos. Doar ies afara asta nu inseamna neaparat ca se intampla ceva special. Incearca sa nu te mai gandesti la asta ocupati timpul in timp ce ei ies afara.
P.S.: Daca ies zilnic sau lucruri de genu vorbeste cu ea nu fa ceva prostesc. Discuta cu ea si va rezolvati problemelewinking

| Lavii007 a răspuns:

Ai incredere in ea, e normal sa fie mai apropiati.

| bbu2eugen a răspuns:

Esti gelos degeaba n u are ce sa faca plus ca te a ales pe tine nu pe el. deci.

| Miladincaa a răspuns:

Ar trebui in primul rand sa te calmezi si sa analizezi putin situatia. Ei sunt prieteni de ani de zile, sigur iti dai seama ca intre ei exista o legatura speciala. Nu confunda sentimentul lor de prietenie cu cel de iubire. Gandeste-te, daca ar fi vrut sa fie cu el de ce nu a facut-o pana acum? Crezi ca a asteptat special pana ai plecat tu la mare si acum e in bratele lui sarutandu-l? Eu as crede ca nu. Dupa 10 luni de relatie ar trebui sa ai incredere in ea. Daca nu te-a dezamagit inca ce te face sa crezi ca o va face acum? Ai grija cu gelozia! Uneori putina gelozie e binevenita intr-o relatie, alteori o distruge. Cel mai bine ar fi sa te bucuri de vacanta ta. Iar cand te intorci observ-o cu atentie pe prietena ta. Incearca sa vezi daca intre voi doi s-a schimbat ceva cat ai fost tu plecat, iar in cel mai rau caz incearca sa ii impartasesti banuielile tale. Avand in vedere durata relatiei voastre nu ar avea de ce sa se supere, in fond orice relatie mai are suisuri si coborasuri.

| eu1234512345 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii gelos. El ii este doar prieten, o sfatuieste etc. Poti ruga un prieten/prietene sa iasa cu ei si sa vada cum se comporta. Probabil iti simte lipsa si mai iese pe afara cu ala sa compensezewinking

| lovander a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in prietena ta. Mai ales ca sunteti de destul de mult timp impreuna, trebuie sa ai incredere in ea.