| corinne166 a întrebat:

Ce șanse sunt sa fi rămas gravidă, daca am întreținut un raport sexual(primul din viata mea) de nici 6 min, pe 15 februarie, neprotejat. Avand in vedere ca ultima menstruatie a fost pe 31 ianuarie, cand ma pot aștepta la următoarea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

în 21 Februarie | corinne166 a întrebat:
Buna! Am si eu o nelamurire... daca am avut primul contact sexual pe 20 februarie, neprotejat si nefinalizat, exista sanse sa raman gravida? precizez ca totul s-a intamplat in maxim 5 minute. Si in legatura cu menstruatia, ultima data a fost pe 31 ianuarie. in ce zi ma pot astepta sa imi vina? un raspuns urgent, va rog!
In raspunsul anterior am mentionat si SPECIFICAT faptul ca :
,, Daca rationamentul si presupunerea prezentata este corecta, (ADICA DACA CILURILE TALE MENSTRUALE de pana acum au avut lungimile ca numar de zile cuprnse intre 27 si 30 de zile) NUMAI/DOAR atunci/in acel caz cele 5-7 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual cel mai probabil s-au situat in intervalul zilelor cuprinse intre 11 si 17 Februarie, adica singurele zile in care ar fi existat posibilitatea de a se forma o sarcina in cazul in care ar fi ajuns sperma in vagin in acele zile.
Tot pe baza respectivului rationament reiese ca OVULATIA s-ar fi putut produce intruna dintre zilele de 14, 15 sau 16 Februarie adica EXACT in perioada zilelor in care a avut loc SEXUL de DEZVIRGINARE a ''pasaricii'' tale conform afirmatiei facute de tine acum : ""primul contact a fost pe 15 februarie, dar a fost momentul in care am fost dezviriginata, sa zic asa''. Se constata ca sexul a avut loc in una din zilele cu potential maxim de risc de formare a unei sarcini in actualul ciclu menstrual.
Intro astfel de situatie TOTUL depinde numai/doar de prietenul tau, privind experienta sa sexuala, dar mai ales capacitatea lui de a reusi sa-si retina perfect ejacularea, incat sa NU scape nici cea mai mica cantitate de sperma IN VAGIN in cele 5 minute cat s-a muncit sa-ti dezvirgineze ''pasarica''.
Totusi rebuie sa stii si tu, ca baietii lipsiti de experienta sexuala, in astfel de situatii fiindca devin extrem de excitati, ajungand pana in stadiul de SURESCITARE, in multe situatii din cauza excitatiei intense pot sa scape cantitati infime de sperma chiar din clipa in care isi ating penisul de HIMEN sau in clipa in care are loc prima intromisiune a penisului in vagin. Cele 4-5 minute in cazul unui baiat lipsit de experienta sexuala, adica a unui baiat si el inca VIRGIN, poate sa reprezinte un timp extrem de lung, uneori chiar si... O ETERNITATE. Mult noroc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca a durat 2 secunde sau 20 de minute, atata vreme cat a fost sex neprotejat in perioda fertila. ca astea sunt conditii propice unei sarcini.
Din pacate, avand menstra in 31 ianuarie si sexul neprotejat in 15 februarie, erai in a 15-a zi a lunii, adica in plina perioada fertila si avand sex neprotejat, ai sanse foarte mari sa fii ramas gravida.

| Andreeush a răspuns:

Șanse de o posibilă sarcină există.
Menstruația ar trebui să iti vină pe la sfarsitul lunii.

| artemidak a răspuns:

Depinde și dacă și-a dat drumul in tine sau nu.

um
cam pe la sfârșitul lu’ februarie începutul lu’ martie ar trebui sa îți vina.