| Pympyke a întrebat:

Ce subiecte sa mai aduc in discutie cand sunt cu iubitul meu? Chiar nu mai stiu ce sa vorbesc cu el, cateodata ne si plicitsim din cauza asta. Si nu vreau sa-l pierd.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa aveti activitati impreuna, nu doar discutii. Mai iesiti si voi prin parc, mai mergeti la un cinematograf, sunt o sumedenie de posibilitati. Si acasa puteti sa faceti lucruri impreuna.
Si de multe ori ajunge sa-l privesti, si el sa te priveasca pe tine, fara cuvinte.

| lyrics a răspuns:

Un subiect incitantbig grin
provoaca'l sa-ti vorbeasca despre fanteziile luibig grin
la mine mergesmugsmug

| zayidee a răspuns:

Pai daca ai ajuns in situatia asta...sincer, nu cred ca merge. e ca si cum ai vrea sa faci foc cu lemne ude. cand esti cu iubitul tau si vremea de afara ar putea deveni un subiect bun de discutie. intr-o relatie tocmai comunicarea e cheia ei, cred ca cel mai bine ar fi sa vb cu el, sa ii spui ca il iubesti mult, doar ca in ultima vreme, ti se pare ca relatia nu mai e atat de aprinsa ca inainte, il intrebi daca crede ca ceva nu e in regula sau daca il deranjeaza ceva. nu lasa sa treaca timpul, cu iubitul tau ar trebui sa poti vb orice, nu sa ajungi in situatia in care nu mai ai ce vorbi.

| bOse a răspuns:

Filme, muzica, orice, orice din jurul tau.

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Sincer? Unor baieti le place sa li se vorbeasca despre sex, aventuri, sport si multe altele. Incearca sa vorbesti diferite lucruri. Multa bafta.

| Sweet00gum a răspuns:

Ce crezi ca vorbesc aia casatoriti de 20-30 de ani? tongue

| danutsik a răspuns:

Daca a-ti ajuns aici nu cred ca TPU iti mai poate fi de folos... inevitabilul se poate intampla...
cum sa te "inhami" la o caruta care nu are roti?

| Tom a răspuns:

laughingAsta i tare.Gandestete ce ai in comun cum el si incearca sa vorbiti despre acele lucruri.Intreabal ce hobby-uri are ce-i place sa faca la ce filme sa se uite si sigur o sa gasiti subiecte in comun despre care sa-ti placa si tie si lui sa vorbiti

| H_8220 a răspuns:

Crezi ca e bine sa vrei sa ramai cu el daca nu gasesti puncte comune de discutat? incearca sa iesiti la plimbare, bicicleta, inot, alergat, cauta ceva activitati impreuna, si totul ar trebui sa vina de la sine, uitati-va la filme impreuna, mergeti la teatru, concert, film, cumparaturi. ceva ceva tot ar trebui sa mearga, dar daca nici asa nu merge, atunci gandeste-te daca mai vrei sa continui.
iti doresc mult succes si rabdare
cu drag,
H