| b3b3zapakit a întrebat:

Chiar nu il mai inteleg pe prietenul meu! Se plange ca are o varsta si ca vrea mai muult... ne certam foarte rau pe subiectul asta pentru ca eu nu vreau. dar dupa cateva ore (2, 3) ne impacam desi stie ca nu obtine nimic. De ce mai vrea sa stea cu mine? Daca el crede ca o relatie e bazata si pe sex iar de la mine nu obtine asta? chiar nu inteleg....acum vrea sa ne despartim,,, acum vrea sa ne impacam :-l

8 răspunsuri:
| TrustStyle a răspuns:

Chiar daca tii la el, nu te poate convinge/obliga sa faci un lucru care nu vrei sa-l faci.
Sfatul meu ar fi, ori sa-i spui s-o lase mai moale, ori sa te desparti de el, pentru ca asta nu mai inseamna o relatie.Trebuie sa te inteleaga.
Sper ca o sa te descurci, pa pa!

| neutrino a răspuns:

"Batranul" tau prieten, avand experienta, stie cand trebuie sa forteze si cand nu. Dupa ce vei ceda, oricum va pleca. Acestea sunt regulile jocului.

| h3r a răspuns:

De asteptat nu vrea?
Nu te lasa dupa el, impuna-te tu.
Sub nicio forma sa cedezi in fata lui, dandu-i ceea ce vrea.
Lasa-l in pace, chiar daca o sa vrea despartire. Nu face o greseala pe care o vei regreta candva, stiind ca el nu a meritat si a stat doar pentru un anumit lucru cu tine.

Take care.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca voi nu prea comunicati... ar trebui sa stati de vorba mai mult pe subiectul asta. Daca tu de fiecare data cand el te intreaba ii raspunzi ca de aia sau ceva pe aproape nu va intelege. La fel si dansul zice ca e prea batran. O relatie e bazata si pe sex. Fara nu se poate dar ambii parteneri trebuie sa fie pregatiti pentru asta. daca unu nu e pregatit atunci se mai asteapta. In niciun caz nu e un razboi cu presiuni si bombardamente. Si sta cu tine pentru ca tine la tine si nu vrea sa te piarda in ciuda frustrarilor. Comunicati, comunicati comunicati!winking

| cristinel87 a răspuns:

Tine la tine, dar ai grija... vrea sex? O relatie e bazata pe sex, dar intre noi...astia "mai maturi", nu la voi adolescentii.Am trecut prin asta, mi-a oferit ce am vrut eu, apoi m-am plictisit. Sper sa o iei ca pe un sfat.

| zubby05 a răspuns:

El tine foarte mult la tine daca nu vrea sa va despartiti! Daca tu nu esti de acord, el nu are incotro' si trebuie sa renunte la ideea lui. Dar eu spun sa ai grija si sa ii explici de ce nu vrei si toate astea pentu ca el sa nu faca un pas gresit si sa incerce sa te "insele" doar din "disperata"(daca pot spune asa) lui nevoie de sex. Ai grija, daca cedezi nu o sa obti nimic!

| andraeva a răspuns:

Majoritatea fetitelor de pe acest site vin vesnic cu aceeasi intrebare. Sexul e absolut normal intr-o relatie, bineinteles ca trebuie sa ai grija. Revenind la intrebarea ta, e posibil sa tina la tine si de aceea vrea sa va impacati, dar eu zic ca, ori o vei face cu el ori te va lasa, pentru ca e baiat/barbat, are nevoi, este normal, iar tu vei ramane cu buza umflata!

| Mihai_Mateiasi_1988 a răspuns:

O relatie e bazata si pe sex si e normal sa vrea si asta happy. Acuma nu stiu dupa cat timp vrea el asta ca sa iti spun daca e normal sau nu dar ca si idee partea cu sexul e un element important al unei relatii happy