| UrlatiDeathRun a întrebat:

Ciao TPU!happy
Am si eu o intrebare, cer un sfat mai degraba whistling
Am o prietena (poate cea mai treaba din cei cunoscutii mie) si de la un timp simt ca se apropie din ce in ce mai mult de mine, si eu unul simt ceva pentru ea de cand am cunoscut-o prima data, nu stiu cum sa-i spun ce simt pentru ea, mi-e frica, poate ca ea nu simte aceleasi lucruri si mar crede nebun. un sfat va rog(Precisez ca am 16ani si suntem colegi de clasa happy )
Dau funda la cel mai de ajutor raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| Alllllexandra a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu ii spui direct ca iti place de ea sau sa o intrebi daca vrea sa fie prietena ta pentru ca mi se pare prostesc... Mai bine poarta'te frumos cu ea, fa'o sa se simta'n largul ei...eu stiu, i'ai apararea mereu si dupa un timp, cand o sa fiti singuri priveste'o in ochi adanc si apoi sarut'o incet. Sa'mi spui daca ai reusit, bafta:*

| UrlatiDeathRun explică (pentru Alllllexandra):

Bun sfat. Însă finalul. laughing Deci o să incerc ce ai spus tu, dar la faza cu privitul in ochii cred că mai bine îi spun ce simt in acel moment happy

| Alllllexandra a răspuns (pentru UrlatiDeathRun):

Da o si privesti in ochi in acelasi timp nu?laughing Logic, pai vezi?tongue Dupa depinde de tine ce vrei sa faci.Defapt,stii ce, o sa vina totul de la sine, iti zic eu!

4 răspunsuri:
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Spune-i direct ca vrei sa fi cu ea
nu fi emotionat pentru ca o sa ti se incurce cuvintele in guralaughing sau cu fite pentru ca o sa te creada badaran
tine minte primul pas e cel mai greu

| Karlitta a răspuns:

Pai flirteaza cu ea si vezi cum reactioneaza. Daca pozitiv lasa lucrurile sa evolueze de la sine pana...stii tu pana undelaughing. Bafta!:*