| anonim_4396 a întrebat:

Salut, poate ca dupa asta o sa ma credeti o ciudata dar va rog nu ma luati la misto. Am 13 ani si plac un baiat de 15. Ne-am cunoscut in vara anului 2014 intr-o tabăra cu școala, eu intram a 2 a, el a 4 a. Mereu l-am considerat foarte frumos si de treaba dar niciodata nu l-am placut. Uneori iesim afara cu mai multi copii etc si ma simt atat de bine in preajma lui, nu am mai iesit afara de 2 zile si ma gandesc la el mereu, mi-e cam dor de el... Nu stiu daca ma place si nu stiu ce sa fac ca sa aflu, va rog nu veniti cu raspunsuri de genu "spune-i ca il placi", nu vreau sa ii spun, pur si simplu vreau sa aflu daca ma place. Va rog dati-mi niste sfaturi, il plac foarte mult, efectiv il ador, e de treaba, e frumos, e politicos, nu e violent mai ales cu o fata etc. Dau funda. Ps: au fost 2 intamplari cu el mai... Nu stiu cum sa zic dar daca vreti sa vi le zic dati-mi mesaj, poate acolo trageti si voi o concluzie daca exista sanse sa ma placa sau nu

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu te sfatuiesc sa-i spui ceva, da-i pace, ca de te place el, va veni sa-ti vorbeasca.
vad ca te obsedeaza intrebarea asta, ca o tot pui, sperand sa primesti raspusnuri ciudate, adr uite ca-n realitate nu se poate asta, fiindca nu poti forta pe nimenis a te placa, daca nu te place.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Violleta2022):

E a doua oara cand o pun pentru ca vreau sa primesc si alte pareri(este putin diferita asta) dar da, ai dreptate, nu pot face pe nimeni sa ma placa insa intrebarea era cum pot afla daca ma place, pentru ca nu stiu ce sentimente are el față de mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Ti-am mai raspuns, NU poti afla daca nu-ti spune el.
Degeaba insistiti si ne tot intrei, ca noi nu putem merge sa-l convingem pe baiatul ala sa-tis puna tie ceva.
Este doar decizia lui, daca va veni vreodata sa-ti spuna, dar daca nu a facut-o pana acum, se pare ca nu-l interesezi.

| anonim04022003 a răspuns:

Bună! Nu exista niciun motiv pentru care cineva sa te creadă o ciudată.Sa placi pe cineva e ceva firesc, normal.În primul rând, gesturile unui om pot fi înșelătoare, niciodată nu ai de unde sa știi adevăratele intenții ale persoanei de lângă tine, prin urmare este greu sa îți dai seama dacă te place sincer. Intr-adevăr exista anumite gesturi pe care o persoana care te simpatizează le face și care îți pot Răspunde la întrebarea ta, dar exact cum am precizat mai sus, pot fi înșelătoare.Nu ai foarte multe opțiuni intr-o situație ca ta. Daca nu vrei sa-i spui că-l placi, tot ce poți face este sa aștepți și sa Vezi cum evoluează lucrurile. Timpul îți poate Răspunde tuturor întrebărilor tale. Baftă!

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru anonim04022003):

Hai sa iti zic una din intamplari. Iesisem afara cu el si mai multi copii dar duoa ceva timp am plecat cu cativa din cei care erau acolo pentru putin timp, cand ne-am intors el a venit random la mine si mi-a zis "stai putin", am stat si cand am vazut ca s-a pus in fața mea nu stiam ce vrea sa faca asa ca m-am dat la o parte si mi-a zis "stai ca nu iti fac nimic rau" dupa am stat si nici acum nu stiu ce a încercat sa faca sau ce a facut(poate stii tu) dar vedeam cum se îndreaptă cu fața spre obrazul meu si m-am ferit pentru ca pe moment chiar nu stiam ce se intampla si dupa a strigat "oooo" urmând sa zica "scuze", chiar nu stiu de ce si-a cerut scuze. Cred ca voia sa se prefaca ca ma pupa pe orbaz ca sa vada daca ma feresc sau nu si probabil nu văzuse ca ma ferisem.

| anonim04022003 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Exista șanse sa te placă, dar nu ai cum să știi sigur...mai bine lași timpul să decidă, am trecut prin asta și așa este cel mai bine.