| andreeaaa1 a întrebat:

Credeti ca ar fi bine daca as vorbi cu fostul meu prieten pe mess. El nu cred ca ma mai place dra oare as [putea sa ii spun ca as vrea sa ne impacam...sau ca sufra? credeti ca e bine?

2 răspunsuri:
| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Eu cred că o simplă discuţie nu are ce rău să facă. Dacă vrei să răscoleşti trecutul şi sentimentele însă, nu te văd bine. În fond, cred că nimănui nu i-ar plăcea să fie bătut la cap cu chestii pe care le-a lăsat de mult în urmă. Probabil ştie ce simţi, dar poate nu-i mai pasă. Pune-te în locul lui: ţi-ar plăcea să tragă cineva de tine? Ştii şi tu că iubire cu forţa nu se poate. happy
Numai bine!
Pumpkin Pie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti cu el, poti, dar e de dorit o discutie asa la general... sfatul meu este sa nu'i spui in nici un caz ca suferi sau ca ti-e dor, fiindca de obicei baietii rid la asemenea cuvinte si se simt puternici. Dar de cit timp v'ati despartit si din a cui vina?