| LoveMuffin543 a întrebat:

Credeti ca relatiile care incep la o varsta frageda pot dura pana la casatorie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte rar.In majoritatea cazurilor, relatiile lungi se distrug cu timpul deoarece oamenii nu reusesc sa le mentina.Dar pana la casatorie cred ca rezista decat in filme, sincer.Pentru ca nici casatoriile care sunt lungi nu mai au nici un sens, pentru ca intervine obisnuinta si deja acei oameni sunt impreuna doar din obligatie.De aceea consider ca e foarte greu ca o relatie sa reziste din adolescenta sa reziste pana la casatorie.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La vârstă mică nu.
Pa, pa.

| Roxanaღ a răspuns:

Eu cred ca da. Daca se iubesc cu adevarat de ce nu. Dar ca sa dureze pana la casatorie certurile nu prea ar trebui sa existe sau sa existe dar unul dintre parteneri sa ierte de fiecare data dorindusi ca relatia lor sa tine cat mai mult timp.

| aryana1991 a răspuns:

Parerea mea personala este ca nu si iti spun si de ce, pentru ca atunci cand esti pusti te conduc hormoni si te intereseaza cate fete/baieti ai agatat pe cand pe la 23-25incepi sa cauti o relatie serioasa si stabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact pana atunci.cand va veni vorba de casatorie, ori el se va speria si va fugi ca dracul de tamuie ori ea va da de alta scula si va avea mari retineri in a alege pe cel mai bun.adica cum spune english man; logodna lunga moarte curata.a relatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint putine cazurile dar da, pot dura.Cunosc asemenea cazuri.Mult noroc.