| fatarea191 a întrebat:

Cum a fost primul sarut.Cum a fost prima dragoste cand v-ati indragostit si cum ia-ti aratat adica cum ia-ti spus persoanei ca o placeti. Vreau raspunsuri si de la baieti si de la fete.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Primul sarut a fost foarte frumos.Lasand la o parte emotiile pe care le aveam a fost bine.Simteam in stomac mii de fluturasi si numai ma interesa nimic din jur, important ca eram doar eu cu el si atat.Nu pot descrie in cuvinte ce am simtit in momentele acelea, pur simplu a fost minunat.
Pai prima dragoste a fost frumoasa pacat ca a avut un final durerossad. Incepuse sa imi placa de el dar imi era teama sa ii spun.Am mai asteptat sa mai treaca timp si dupa 3 luni mi-am luat inima in dinti si i-am spus tot ce simt pentru el.Am fost surprinsa sa vad ca si el ma placea dar nu avea curaj sa imi spuna.Si uite asa am format o relatie timp de un an.Totul era bine,ne intelegeam bine, mai existau si mici certuri dar treceam peste ele si totul era bine. Dupa cum stim ca orice inceput are si un sfarsit nu mi-as fi inchipuit niciodata ca voi pierde persoana care o iubesc cel mai mult, persoana care mi-a fost alaturi mereu, persoana care ma sustinut, persoana pentru care eram in stare sa fac orice.
Din tot ce a fost frumos candva au ramas doar amintiri si durere.Imi este greu sa pasesc pe drumul meu fara el dar nu am ce sa fac. Oricum niciodata nu il voi uita, va avea un loc special in inima mea. Darorita lui am invatat multe lucruri bune si mai ales am invatat sa iubesc cu adevarathappy

| fatarea191 explică (pentru mihaelaa18):

Dar ce s-a intamplat de ce v-ati despartit?

| mihaelaa18 a răspuns (pentru fatarea191):

Pai parintii mei nu il placeau pe el deloc.Am tot incercat sa le explic ca tin al el si degeabaoh go on, mi-au cerut sa pun punct relatiei cu el si sa numai vorbesc niciodata cu elstraight face

| fatarea191 explică (pentru mihaelaa18):

Imi pare sincer rau.

12 răspunsuri:
| Gaviota a răspuns:

Primul sarut a fost neasteptat...pt k nu stiam ce sa fac era primul meu iubit pe care l-am iubit foarte mult nu-l voi uita niciodata a fost o iubire de vara repetata de trei ori..in trei ani diferiti pentru ca el nu era de unde eram si eu..il vedeam numai in vacanta de vara.happy

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Primul sarut a fost la 12 ani, a fost o minune! Sunt si acum cu acel baiat si am 17 ani! tongue A fost foarte frumos! Era 22 noaptea si el ma tot ruga sa ies afara putin sa ne vedem, dar imi era cam teama fiindca avea 17 ani, desi vorbeam cu el de vreo 3-4 luni. Il minteam ca nu ma lasa blah blah, pana cand am acceptat. M-a pupat pe obraz apoi i-am zis ca:" Eu nu stiu sa sarut!". Si a ras usor.Pe urma m-a ridicat in brate si m-a sarutat lung si dulce! :X A fost minunat! Am plecat buimaca acasa. Dupa vreo 2 saptamani am decis sa fim impreuna, totusi imi era inca frica! Si credeam ca va fi mistocar, dar relatia a rezistat, m-a crescut ca pe fetita lui, a fost iubitul meu, prietenul meu cel mai bun, fratele meu si tatal meu! M-a invatat mereu numai de bine si mi-a dat cele mai bune sfaturi, ma trata ca pe o printesa, si niciodata nu am inteles cum de s-a indragostit de un copil!? Dar asa a fost sa fie, are 22 de ani acum si e la fel de dulce cu mine, lucreaza, isi construieste casa si o sa ne si casatorim (cand o sa-mi termin studiile). big grin Funda? puppy dog eyes

| HDSeer a răspuns:

Primul sarut? Dulce si gingas la 12 ani.Nu era tocmai primul dar era primul simbolic; D.
In plus ii spui simplu ca o placi sau prin intermediul prietenilor big grin

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Primul sarut a fost naspa, dar urmatoarele mai normale, practica face minuni.

| soricelulRulz a răspuns:

Primul sarut? pur si simplu magic.....sincer nici nu iti dai seama ce se intampla pe moment...
Pur si simplu o spui dupa mai vezi tu cum faci, dau daca nu ai sange in tine ca sa faci asa ii dai pur si simplu de inteles prin comportamestul tau fata de el sau pui un prieten sa vorbeasca cu el

| hellaw a răspuns:

La mine primul sarut a fost la 13 ani cu unu care dadea pe afara de vrajalaa..era cam bunn smug dar vroia doar sa ma f**a big grin ...macar am invatat din greselibatting eyelashes

| Production a răspuns (pentru hellaw):

laughing imi place cand aud fetele care zic "vrea doar sa ma...", ce-ai vrea? sa te puna sa gatesti sa faci curat si sa speli din prima zi?

| LooveYou a răspuns:

Primul sarut nu o sa il uiti niciodata love struck La mine a fost la prima intalnire si a fost foarte dulce :X
La mine el mi-a spus primul ca ma place / ca ma iubeste si, si eu il placeam de atunci am inceput sa ne obisnuim unul cu celalalt si acum suntem ok si ne iubym enorm d mult ` :X.
Sarbatori fericite Skumpo `:*

| Ariana123 a răspuns:

Buna! Primul sarut? A fost un moment unic laughing dar si foarte amuzant. aveam 12 ani ..si eram in vacanta de vara si stateam o luna la matusa mea.un baiat a pus ochii pe mine ..si eu pe el love struck si el mi-a cerut nr de telefon si vb infiecare zi si noapte.el a facut primul pas, si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el:X eu am zis da..si ne-am intalnit in parc si mi-a dat o ciocolata:X ma rog..au venit si ceilalti prieteni ai mei ..si a lui ..si noi inca nu facusem nimic ..toti prietenii nostri isi dadeau coate pentru ca stateam unu langa altu..si ei au plecat cica la magazin.(toti) si noi 2 am ramas singuri in parc.el s-a uitat la mine si eu la el..si ne-am sarutat.iar cel mai bun prieten al meu care era mai mare decat mine ne-a speriat foarte tare ..ca a venit pe la spate si ne-a speriat..si noi am cazut de pe bancalaughing stiu ca nu este cine stie ce.dar a fost un moment unic..si acum inca mai sunt impreuna cu aiatul acela :X cu toate ca suntem din orase diferite :X sper ca ti-a placutwinking