| foreverunicorn a întrebat:

Cum a fost primul vostru sarut? Ma refer la primul sarut adevarat, nu de genul *jucam adevar sau provocare* sau na, ati inteles voi. Cat mai multe detalii, povesti atat de lungi incat sa trebuiasca sa apas pe "vezi mai mult". Nu uitati sa mentionati varsta etc. Cel mai dragut raspuns primeste fundita :3

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. Zilele astea ma gandeam la primul sarut. blushing
Vorbeam cu " el " pe mess si mi-a aruncat un " ce pacat ca nu esti din x oras " si imediat i-am tastat " ba sunt! " si am zis sa ne vedem. Era vara si l-am asteptat intr-un leagan si ascultam o melodie si cand a ajuns si-a scos mufa de la casti si canta aceiasi melodie, a fost genial. :X
Nu am stat prea mult in parculetul respectiv ca incepuse sa ploua si ne-am dus sub un copac. Lui i-a sunat telefonul, a vorbit cat a vorbit cu ala si dupa ce i-a inchis totul s-a intamplat intr-o secunda, pur si simplu m-am trezit cu buzele lui pe ale mele. Primul meu sarut a fost in ploaie, ud. laughing Daca pana atunci imi era frig in secunda urmatoare parca cu apa fiarta-mi erau umplute venele. laughing Am simtit 10000 de fluturasi. imi batea inima si nu mai stiam ce sa zic. Tremuram, imi era frig si cald. Au fost niste senzatii geniale. Cand am ajuns acasa si m-am pus in pat nici nu puteam sa dorm, eram extrem de fericita ..nu pot spune acelasi lucru despre mama care facea ca trenul pentru ca ma vazuse cand ma sarutam cu el in statie.laughing El a ramas number one pentru mine. Saruturile lui mi-au placut si cand am reluat relatia dupa cativa ani. Primul sarut a fost la 12 ani sau ceva de genul, stiu ca urma sa intru in clasa a 6 a si era august.

Si a fost o faza amuzanta, ne sarutam noi de vreo 2 minute incontinuu si dintr-o data o baba incepe sa tipe : " Las-o mama sa respire! " laughing. Nu o sa uit faza asta neam. laughing Ne-a bufnit rasul pe amandoi si s-a dus naiba sarutul si imi venea sa o iau si la ture pe baba ca a stricat momentul.laughing

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Primul sarut l-am avut in prima zi la 14 ani big grin... el ma astepta pe o banca eu am intarziat cam 30 min... si apoi cand l-am vazut m-a luat in brate m-a pus pe piciorele lui am vorbit si nu stiu, ma strns odata tare in brate si apoi imediat era langa buzele mele, eu eram socata, panicata, emotionata, fericita, rusinata, m-am simtit putin fortat dar a fost dragut.Mam lasat dusa de val si uite ca nu a fost cea mi mare catastrofa credeam ca e greu dar nu a fost. Baiatul respectiv nu stia ca e primul meu sarut si dupa m-a intrebat de ce am inchis ochii, si eu eram blocata sar i-am zis *obisnuinta* eram speriata nici nu stiam ce e cu mine aveam fluturasi in stomac cu roiul si eram emotionata si credeam ca sunt grea, ma mai si chinuiam sa nu stau normal pe picioarele lui ci doar putin, nu stateam confortabil si il mai strngeam in brate prca era un sac, momente de prostie laughing

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Primu` sarut a fost la 14. cu iubita mea dupa ceva timp de relatie, o zi a fost asa de practica n-a fost sarut dar urmatoarea zi cand am stat cu ea, ne-am pupacit mult normal ca doi copii de 10, iar dupa am inceput sa intredeschid gura si ea dupa mine, si gata a iesit un sarut, acum sa vorbim ce-am simtit, m-am simtit superb chiar daca am fost baiat a fost tare frumos, mai ales fiind cu iubita si prima data, chiar am simtit niste fiori si ma simteam foarte bine, chiar ma molesisem un pic dar nu exagerat happy Dar ce pot sa zic problema la mine a fost ca dupa primul` au urmat cat cateva zeci laughing dar numai conteaza rolling on the floor Dar pentru mine a fost frumos si-o sa-l tin minte o gramada timp happy mai ales ca na prima relatie primul` sarut etc :p

| Bombonikmic a răspuns:

Deci, când am avut eu primul sărut aveam 16 ani în a 10, era şi primul meu prieten. eu eram speriată că nu ştiam cum e, eram la început, şi nu e chiar aşa greu să fiu sinceră mai ales că eu sunt timidă şi retrasă, deci când te săruţi cu partenerul prima dată să nu te săruţi cu limba. doar buze pe buze, iar după ce eşti sigură că în momentul că îl săruţi simţi acei 'fluturi în stomac' atunci poţi să te săruţi cu limba, dar ai grijă să nu daţi dinţi în dinţi şi îţi zic din experienţă. puppy dog eyes sper că te-am ajutat şi baftăăă :33