| Sara2 a întrebat:

Cum aflu daca sunt blestemata? in ultima vreme imi merge pe toate planurile prost: cariera, dragoste, bani, cand se intampla in asfarsit ceva bine, parca "ceva il blochiaza" sa iasa totul prost, acum mai nou m-am certat si cu cea mai buna prietena urat de tot am incercat m-am chinuit sa o sun din nou si imi tot da respins, cum pot afla? va rog fara comentarii jignitoare ca-s proasta, ca nu exista asa ceva etc, nu stiu simt niste chestii ff ciudate la mine sad parca e un facut totul

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu cred in blesteme, desi stiu un caz real, care s-a petrecut prietenei mele.In sfarsit, tu esti prea mica pentru a fi vorba de blesteme, eu cred ca e vorba doar de acumularea unor energii negative, care acum fac ca toate sa mearga pe dos. Si pentru a elimina aceste energii, tu trebuie sa-ti schimbi comportamentul, sa devii optimista, sa "gandesti pozitiv" cum se spune. Cel mai bine e sa-i scrii, nu sa o suni, si sa-i explici ce ti se intampla -si bineinteles sa-ti ceri scuze.Transformarile prin care trec tinerii, duc si la aceste stari de neadaptare, de agresiune, de respingere.

| rucsy_7574 a răspuns:

Ai putea sa mergi la biserica si vb cu preotul ii spui toate astea probabil iti va spune sa ti un post nu prea ma pricep la chestii din astea. Mai stiu de unii preoti batrani care desfac asa zisele "boscoane" cum se zic prin sate la tara dar trebuie sa ai mare credinta si sa nu`ti fie teama sunt lucruri puternice din cate stiu si gasesti greu preoti care mai fac asa ceva. Pt inceput mergi la o biserica ortodoxa daca esti de aceasta religie si vb cu preotul el va stii ce va trebui sa faci mai bine.

Sper ca te-am ajutat happy

| pwp a răspuns:

Du-te la biserica si spovedeste-te!
dar nu cred ca esti blestemata(eu nu cred in blesteme). cred ca asta este doar in mintea ta.gandeste pozitiv!love struck

| fryekid a răspuns:

Nu uita, Dumnezeu de iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista blestem.inafara de cel parintesc aruncat asupra copiilor.si care se implineste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciobanul roman are o vorba : dupa vreme rea vine intoatdeauna, dar absolut intotdeauna, vreme buna.
Curand, foarte curand, va veni si vremea ta.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este faza? Du-te la biserica, spvedeste-te si ai incredere in bunul Dumnezeu. Du-te la prietena ta acasa si roaga-i pe parintii ei sa te lase sa vorbesti cu ea!