| copilashu1 a întrebat:

Cum as putea provoca unei fete mai repede un orgasm? de ce unele fete ajung foarte foarte greu la orgasm, as putea sa le ajut? candva ma gandeam cai treaba cu marimea penisului dar nu-i asa...

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Igiena manuala, unghii curate si ingrijite, atentie, tandrete cat de multa si pe indelete (Grabeste-te incet!), sarutari pe gat, etc, intreab-o ce si cum ii place - dar exploreaza si tu!, mangaieri, stimulari si insista unde vezi ca ii place! Dar totusi, de ce repede?! Trebuie sa savurezi si calatoria, nu doar sa arzi sa ajungi mai repede!

8 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Pe scurt cunilingus=orgasm, degeaba ai un insrtument mare(nu stiu de se obsedeaza baieatii cu asta) daca nu stii sa-l folosesti.

kratos
| kratos a răspuns:

Fa preludiu si vezi unde se excita cel mai mult si nu le penetra repede si tare.

| i.love.me a răspuns:

Conteaza calitatea...nu cantitatea

| lacrimi a răspuns:

Nu trebuie sa il provoci, trebuie sa vina de la sine, daca o sa-ti impui asta, n-o sa reusesti niciodata. Relaxeaza-te, fa-i un preludiu pe cinste, atinge-i punctele sensibile, si fii tandru si delicat, si simte-te bine, totul o sa vina de la sine.Si inca un lucru, sa faci dragoste, nu sex!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare, sa pui suflet, sa o simti, sa o cunosti, sa-i urmaresti gesturile, sa fii cat mai suav in miscari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fata, depinde si de tine. N-are legatura cu marimea, ai dreptate. Cred ca e necesar sa fii relaxat si sa te lasi in voia simturilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linge-o si o sa-i placa incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala acu 2 ani si inca nu am ajuns la orgasm mereu ma gandesc ca am o problema de sanatate de nu pot ajunge
partenerul meu tot ma streseaza ca sa fac tot posibilul sa ajung la orgasm ca sa il fac si pe el fericit dar nu reusesc ce sfat imi dati?