| Elisa2809 a întrebat:

Cum as putea sa-mi fac o relatie?
Sunt studenta in anul I la facultate si nu am sarutat niciodata un baiat pana acum. Din ce mi-au spus prietenele mele sunt frumusica si de treaba, insa e adevarat ca pentru mult timp am avut probleme de socializare si nu prea ieseam din casa.
Acum ca am scapat de liceul unde nu prea ma simteam in largul meu si ma simt mai bine conversand cu oamenii, as vrea sa invat si cum sa fac un baiat sa ma placa.
Voi in ce imprejurari ati ajuns sa aveti o relatie?

Răspuns Apreciat de Editori
| ElisaAna a răspuns:

Ar trebui sa iesi mai mult, vorbeste cu oamenii, fa-ti prieteni noi, pur si simplu bucura-te de viata si fa-te pe tine in primul rand fericita. Acest lucru se va observa, vei radia, vei emana vibe-uri bune si barbatii vor veni singuri la tine. Bafta, te pup!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine termina studiile si te bagi pe interes dupa aia. Recomand sa cauti instructiuni in Youtube ca sa stii cum te poti ferii de proxeneti, betivi, samd. Multi romanischen sant cam țărănişchen.

| 0k8 a răspuns (pentru mgtow):

Da *** is cauta si ea un gagic la 24 de ani, ai gandit-o adevarat

| cuvant a răspuns:

Elisa,
Nu incerca sa faci un baiat sa te placa. Lasa-l sa te placa asa cum esti.
Iesi din camera, fa ceva cumparaturi pentru tine, iesi cu grupuri de tineri, cauta asociatiile de studenti.
In felul acesta vei avea succes.
Singurul lucru e sa te pregatesti ca vei fi si dezamagita deoarece multi cauta sa fie benefic pentru ei.

| Adry05 a răspuns:

Incearca sa iesi cat mai mult, sa cunosti cat mai multa lume, in toate grupurile alea gasesti tu vreun baiat de care sa-ti placa

| RoCkKiD a răspuns:

Trebuia doar sa cunosti oameni, sa iesi cu colegii, sa iti faci prieteni. Cu cat socializezi mai mult cu atat ai sanse mai mari sa iti gasesti pe cineva.

Incearca sa iti faci o regula simpla, sa inviti colegi/prieteni pe care ti i-ai facut in oras cel putin o data pe saptamana si sa nu refuzi nici o invitatie. Incet incet o sa treci peste timiditate si o sa inveti ca nu e asa rau. Fii deschisa si distreaza-te.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Secretul e un cuvint simplu: alcool. Sau altul si mai simplu: sex. Pe de alta parte, la cum ai descris tu situatia... vorbeste cu lumea, mai iesi pe ici-colea, lasa lucrurile sa evolueze mai incet si nu incerca sa fortezi nimic.
@ElisaAna: Va radia? Va emana vibe-uri bune? Sa ne zici si noua ce fumezi sau ce vrei sa ne vinzi...

| Plato a răspuns:

E o prostie sa cauti neaparat o relatie, va rezulta o mizerie. Il iei pe primul' care-ti iese-n cale, stati 2 luni si la revedere. Ce realizare, iti dai seama?
Care e problema ca nu ai avut? Nu a fost sa fie. Trebuie sa astepti momentul oportun si persoana perfecta, nu sa te multumesti cu un stupid contract social de compromis, pentru a fi "in randul lumii".

| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa fii mai sociabila si mai deschisa, sa incepi sa iesi in oras, sa fii mai mai usor de abordat (nu in sensul naspa al cuvantului)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata nu trebuie sa faca mai nimic, decat sa accepte avasurile baietiilor. CARE VOR VENI 100% DEINDATA CE SE AFLA CA ESTI SINGURICA.
cand eram la facultate, eu "vanam" /incercam sa intru in conversatii cu fetele mai singuratice. (desigur cu atat ramaneam)

| Rd79 a răspuns:

Ai colegi la facultate? Poti intra in vorba cu ei, vezi daca iti place de vreunul din ei. In ce oras esti?

| stefan1993ful a răspuns:

Vreau să te cunosc!