| Eron a întrebat:

Homosexualii se nasc asa sau sunt homosexuali pentru ca aleg asta, pentru ca vor sa fie pe invers?

8 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Asa se nasc. Nu poti sa-ti alegi orientarea sexuala.

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu cred ca devin din timiditate fata de sexul opus, regulilor stupide din societate. Cred ca sunt doar victime ale prostiei si a lor dar mai ales a societatii.

| M25M a răspuns:

Cauzele sunt atat biologice cat si psihologice (mai rar, dar ne referim la experientele din copilarie), dar de obicei asa se nasc, este o orientare sexuala normala.

| Lisa01 a răspuns:

Nu se nasc asa...E o chestie care se descoperahappy

| ElenaDanielaE a răspuns:

Cred ca așa se nasc!

| sarah15 a răspuns:

Asa se nasc, sunt atrasi de persoanele de acelasi sex.
Citeste mai multe aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Homosexualitate

| alin1111111111111 a răspuns:

Presupun ca esti gay si vrei sa afli mai mult despre tine?
De obicei se nasc gay, e natural, inca de copil mic apar primele simptome...dar se mai intampla si pe parcursul vietii, daca individul nu are noroc cu fetele sau ceva de genu.

| Eron explică (pentru alin1111111111111):

Presupui prost, am pus aceasta intrebare pentru ca am citit un articol despre un homosexual si spunea ca se simtea naspa pentru ca era gay.Si intrebarea mea era:ce il impiedica sa nu mai fie gay, sa fie heterosexual?