| Larisa_5606 a întrebat:

Cum descrieti voi cuvantul "sarm" nu stiu daca am scris bine.

Ce inseamna cand o persoana de sex opus iti zice ca ai sarm?
Ms!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sarm isi are originea in frantuzescul "charme" si inseamna farmec,in orice dictionar.
Cand o persoana de sex opus iti spune ca ai sarm,inseamna ca te gaseste fermecatoare,ca il ai pe "vino-ncoace",ca ii placi,e un compliment.
Cuvantul sarm,pe mine ma face sa ma gandesc la o femeie frumoasa, eleganta, parfumata care isi lasa amprenta in mintea fiecarui barbat doar trecand prin fata lui...

| Madalina18_3125 a răspuns:

ȘARM n. livr. Ansamblu de calități atrăgătoare; farmec /