| VrRos780 a întrebat:

Cum încep o conversație cu o femeie pe messenger și cum o continui încât sa ii stârnesc o atracție?

34 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sexting

| sweetys a răspuns:

Depinde de relatia pe care o ai. Gen daca sunteti prieteni, daca va cunoasteti, sau daca te bagi random cu o fata in seama. Daca stii persoana, poti sa te bagi in seama cu un - buna ce mai faci, si in conversatie sa mai strecori cate o glumita, dar nimic cu tenta sexuala, fiindca acolo e moartea pasiunii. Daca nu cunosti de loc persoana, dar o ai in lista de prieteni de mult, poti sa te legi de lucrul asta, -hei, te am de ceva timp in lista, si as vrea sa vad ce faci etc. sau poti sa ii raspunzi la un story, dar daca e o straina si nu esti pe vreo aplicatie de dating, mai bine o lasi balta ca iti va da cu ignor. Depinde si ce fel de tipa este, oricum sunt mai multi factori care pot interveni, dar atata timp cat iti pastrezi decenta, nu ai nimic de pierdut

| Violleta2022 a răspuns:

Nu incepi deloc, nimic!

Online-ul NU este pentru agatat sau stranit inters, ci pentru pierdere inutila de vreme.

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

Ba da, online-ul este pentru oamenii moderni, la bodegă pentru comuniștii ca voi ăștia născuți înainte de 70

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

Unde o abordez dacă ea sta non stop in casa sau e din alt oraș
, nu online?

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos780):

Bulshit!

Dupa cum vezi online-ul nu ti-a adus tie nimic, niciodata, deci este asa cum spun eu si alte cateva milioane: de mintit, flirtat si pierdut vremea inutila.

| anonim3248 a răspuns (pentru VrRos780):

Nu merge doar cu - Bună, ce faci - și alea să cadă leșinate în fața ta.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Mai bine nu mai căuta femei pe internet.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca si tine, cine sta numai in casa si numai online, are sanse ZERO sa agate pe cineva.

Cine intelege si invata ca online-ul este pentru minciuna, flirt si pierdere de vreme, ajunge sa iasa afara, in lumea reala, cautandu-si pe cineva, fiindca numai aoclo poate gasi.

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

Dacă acum e mai simplu dr abordat de ce voi femeile va impuneți și vreți abordate tot în realitate?

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos780):

"acum 6 ore | VrRos780 explică (pentru Violleta2022):
Dacă acum e mai simplu dr abordat de ce voi femeile va impuneți și vreți abordate tot în realitate?"

Fiindca vrem sa va vedem cum ne abordati, cum arati in persoana, ce ganditi, ce va iese pe gura, cum va prezebtati imbractai samd.
Sunt multi factori care contribuie la alegerea si acceptarea unui barbat, ca nu toti papitopii ne pica cu tronc, nu toti piticii sau burtosii ne incanta, nu toti libidinosii care vorbesc urat sunt placuti samd.
in viata reala cunosti omul, cand il ai in fata ochilor, cand nu se ascund in spatele ecranului si minte.

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

În poza de profil sunt mai frumos decât în realitate, cum facem?

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos780):

Nu ajuta la nimic ca tu te consideri frumos, ca nu te pune nimeni in glastra, conteaza mai mult bunul simt, respectul si vocabularul, ceea ce la tine sunt o problema foarte mare, ca esti misgin si jignesti femeile, deci nu ai cum sa agati pe nimeni cu asa comportamnet.

Un om frumos este acela care stie sa se comporte frumos cu femeile, sa le respecte, sa le vorbeasca frumos, sa se comporte delicat samd.

| VrRos780 explică (pentru Violleta2022):

Da cu cine fac sex ele dacă nu contează frumusețea? Cu creierul? Cu gura mai înțeleg că dacă bărbatul scoate ceva bun pe gură primește un sărut, cu creierul se jos poate va referiți, că dacă nu va **** bine,"n are experienta","nu e genul meu" "neintelegere"(în pat), validare din alta parte, etc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos780):

Tu poti face sex decat cu o prostituata pe care va trebuii sa o platesti, pentru ca nici o fata/femeie normala nu te va vrea deoarece tu esti misogin, asa cum constant jignesti femeia aici, fiind imposibil pentru tine sao respecti si sa te comporti ca un om normal cu bun simt.
Imi pare rau pentru tine, dar primesti ceea ce meriti!

| dullcat a răspuns:

Vobiti despre interese comune, nu despre sex. Daca vrei ca discutia sa continue in mod natural, trebuie sa pui intrebari deschise, adica nu din alea la care poti raspunde doar cu da/nu.

| LoveSleep a răspuns (pentru dullcat):

N-a zis nimeni nimic de sex, de ce presupui ca despre asta vorbesc?

| dullcat a răspuns (pentru LoveSleep):

Cum n-a zis? Aa, vad ca domnul a fost suspendat si nu mai gasesc intrebarile in care spunea ca el intreaba de sex din prima, mai mult sau mai putin subtil.

| dullcat a răspuns (pentru LoveSleep):

Domnul are prioritatile intr-o ordine gresita.Am presupus asa pentru ca tot vorbeste despre sex de vreo jumate de an pe aici, revenind cu alte conturi.

,, Eu dacă nu face sex la prima intalnire a doua oară nu mai vede intalnire cu mine, punct.
De aia nici n am avut relație, că nu-mi place sa construiesc, sa aștept, mai bine focusez timpul pe altceva. ''-https://www.tpu.ro/......-un-sarut/

,,Chiar în seara asta am propus frumos unei fete fără sa pronunț cuvântul sex, și am luat al 109282 block'' - https://www.tpu.ro/......aceti-sex/

,,De ce sex după câteva luni și nu în maxim a doua întâlnire?'' - https://www.tpu.ro/......i-popular/

https://www.tpu.ro/......prietenie/

https://www.tpu.ro/......sex-cu-ea/

https://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/daca-nu-faci-sex-traiesti-degeaba/

Si apropo de punctul 3 scris de tine, OP are vreo 22 de ani.Deci ar fi dubios sa-si intrebe iubita minora cum a fost testul la mate.

| VrRos780 explică (pentru dullcat):

Se înseamnă o întrebare deschisa fiindcă toate au răspunsul da sau nu

| dullcat a răspuns (pentru VrRos780):

Tu pui numai intrebari care au raspunsul cu da sau nu? Apai nu e de mirare ca toate se plictisesc de la prima intalnire si tu incepi sa te enervezi ca nu ajungi nicaieri.

Exemple negative :
-Iti plac cainii? Da/Nu.
-Ai mers vreodata la mare? Da/Nu.

Exemple pozitive:
-Ce serial/carte iti place cel mai mult? Vrei sa povestesti putin despre ce e vorba? Poate ma uit si eu. (Asta e intrebare deschisa unde ea cu siguranta va raspunde mai inteligent, nu sec cu Da/Nu, iar la randul ei te va intreba de ce seriale/carti iti plac tie etc.)

-Daca as vorbi cu prietenii tai acum, cum crezi ca te-ar caracteriza? Dar tu cum te-ai caracteriza?(Din nou, intrebari care solicita un raspuns gandit).

Totusi, nu toate persoanele vor sa raspunda la din astea. Daca nici tu nu ai chef si raspunzi cu Da/Nu cand te intreaba ea, din nou, sorry, viitorul nu va fi prea roz.

| LoveSleep a răspuns (pentru dullcat):

Credeam ca e la liceu, tot raspunsul meu pleca de la premiza asta rolling on the floor Nu credeam ca unul de peste 20 pune intrebari de genul

| dullcat a răspuns (pentru LoveSleep):

Well, surprise surprise. laughing)

Da, am intuit asta cand am citit si de aceea am dorit sa clarific.

| VrRos780 explică (pentru dullcat):

Nu am prieteni.
M-am născut singur, mor singur
Nu vreau sa satisfac pe nimeni.
O sa continui sa fiu sec și plictisitor când vreau eu, interesant când vreau eu.
Nu sunt ținut în priza de nimeni
Nu demonstrez nimic la nimeni
Sunt plictisitor, dar frumos
O sa ma placa poate vreo fată așa.

| LoveSleep a răspuns:

1. Iti faci profilul ok. Daca ai o poza cu tine, cu mamaie si in fundal 2 porci, n-o sa te bage niciodata in seama. Pune pe cineva sa iti faca niste poze, alege-le pe cele mai bune si ai rezolvat.
2. Cand ii dai mesaj, nu-i scrie "buna" sau orice aberatie de genul. Daca esti frumos rupt din soare poti sa ii scrii si "ce faci fă", ca iti va raspunde. Dar daca nu, trebuie sa fii original si sa te diferentiezi de ceilalti 24 care i-au dat mesaj in ora respectiva.
Asa ca, te uiti pe profilul ei si incerci sa gasesti ceva de inceput.

Poate a fost la un concert unde ai fost si tu, poate ii place ceva ce iti place si tie, poate observi ceva intr-o poza de-a ei si asa mai departe.

Daca are o poza cu un birou in spate ii spui ca "aveam si eu un birou fix ca ala dar mi-a fost furat ieri. Te rog sa mi-l dai inapoi".

Nu are absolut deloc relevanta ce zici, cat timp e amuzant, sau daca nu, cat timp e putin ciudat si ii starneste interesul.

3. Dupa ce iti raspunde, o intrebi ce mai face, cum e pe la scoala si ce vrei tu, cautand sa gasesti puncte comune. Secretul e sa nu te gandesti ce sa o mai intrebi, ci sa fii atent la ce zice si sa te legi de acel ceva. Daca zice ca a dat ieri un test la matematica, o intrebi ca despre ce era. Daca zice ca tocmai a mancat jeleuri, ii zici ca "mie imi plac alea cu sare de lamaie", sau orice rahat iti trece prin cap. Si cotinui sa lungesti povestea cu jeleurile cat poti de mult. O intrebi ca daca ai fi un jeleu, ce gust crede ca ai avea.

4. Incerci sa tii discutia cat de amuzanta poti, cat de chill, nu-i da de inteles ca o placi si incearca sa nu-i arati asta si sa nu pici prea multe teste. De fiecare data cand va crede ea ca "ba, poate nu ma place", va incerca sa te testeze. Nu pentru ca te place, ci pentru a-si confirma ca "mai am un fraier care imi mananca din palma". Testele astea sunt de obicei poze cu ea, in care cauta validare. Regula 2: oricand iti da poza cu ea, te legi de fundal. Daca vezi o panza de paianjeni, i zici ca "imi place bluza, dar mai e putin si te mananca spiderman".
Ideea e sa nu cazi in plasa si sa ii zici "ce frumoasa esti

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Mai era o continuare de inca de 2 ori cat am scris mai sus, dar de 3 ani de cand n-am mai raspuns aici, s-au trezit astia sa faca limita de cuvinte. Dar aparent nu sunt in stare sa iti si spuna ca s-au terminat caracterele, te lasa sa scrii si iti taie din raspuns. Bravo TPU

| VrRos780 explică (pentru LoveSleep):

Da am și un un jeleu în pantaloni nu vrea?

| VrRos780 explică (pentru LoveSleep):

Nu-i dau de înțeles ca o plac ii spun fă, te urăsc nu as vrea niciodată o relație cu tine, ești urata,
să vezi cum aleargă după mine pe urmă
(Concurența)

| VrRos780 explică (pentru LoveSleep):

Ce teste ma, suntem la matematica sau formam o relație? Prefer autenticitatea, nu prostia pentru a impresionat o femeie

| LoveSleep a răspuns (pentru VrRos780):

Regret ca mi-am pierdut timp din viata sa-ti raspund. Esti varza. Mai ai si tupeu pe langa ca nu o poti agata nici pe bunica-ta.

| VrRos780 explică (pentru LoveSleep):

Doar citatul enumerat ma face sa rad

| FindMyName a răspuns:

În online nu e cel mai ok loc de a îți face relații. Cel mai bine față în față

| Cristi9997 a răspuns:

Alea pe messenger au iubiti/soti si se cordesc pe ascuns cu unii care nici macar nu exista in lista lor. Esti bou rau daca crezi ca una o sa ti accepte avansurile pe mes.