| Li200La a întrebat:

Cum iti dai seama ca te ai îndrăgostit cu adevărat și nu de ideea de a fi îndrăgostit?

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Hmm, e o întrebare foarte buna.De multe ori nu ne îndrăgostim cu adevărat de o persoana și de ceea ce este ea, ci mai degrabă ne îndrăgostim de ideea asta și de ce ar putea ea sa ne ofere.Eu cred ca în primul rand trebuie sa îți răspunzi la doua întrebări:Ce îmi place si ce nu imi place la el/ea? Mi-ar plăcea sa am o relație cu el? Ok, dar de ce, pentru ca îmi place cum se comporta cu mine și cu cei din jur, cum arata etc, sau pentru ca dacă as fi cu el / ea nu as mai fi single și as avea și eu în sfârșit un iubit? As fi fericita într o relație cu el? Avem principii comune, ne am putea înțelege, am putea fi toleranți unul cu altul dacă am fi împreună? Dacă sunt mai multe lucruri care nu îți plac la acea persoana, dar te simți atașata de el, și vrei sa ai o relație doar ca sa nu fi singura, atunci din păcate nu ești îndrăgostita cu adevărat.

5 răspunsuri:
| Elide a răspuns:

Pai cam așa:ai vrea sa fiți mereu împreună, este prima persoană la care te gândești dimineață când ai deschis ochii și seara înainte să adormi, fericirea lui mai presus de fericirea ta, atunci când sufera sau e trist să pui fericirea altuia mai presus de propria fericire. Să-ți dorești să-l vezi liniștit și fericit în lumea lui, printre oamenii lui, chiar dacă este departe de tine.

| Li200La explică (pentru Elide):

Da, dar dacă simți toate toata stea și ai spre exemplu 13 ani lumea o sa Îți spună ca nu putem fi capabil emoționali de așa ceva

| AdelaElena88 a răspuns:

Ți am raportat răspunsul.E penibil sa dai copy paste doar ca sa te afli în treaba.Sa îți fie rușine!

| Li200La explică:

happy