| CatelusiiSarPeSaltele a întrebat:

Cum iti demonstreaza un baiat ca te iubeste...chiar daca nu va vedeti des?

23 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Un baiat, cand te iubeste cu adevarat, daca este unul curajos si nu este genul sa spuna oricui "te iubesc", atunci iti va spune tie. De altfel vei observa mult mai multe lucruri schimbate la el. Vei observa ca se uita mereu la tine, ca iti propune mai des sa va vedeti, ca isi doreste sa petreaca mai mult timp cu tine si alte chestii de acest gen.

Nu exista un tipar anume pe care sa-l respecte toata lumea deoarece fiecare persoana isi exprima dragostea in felul sau, insa ceea ce am scris mai sus sunt cele mai intalnite situatii.

Be smart and take care.winking

| CatelusiiSarPeSaltele explică (pentru LeontinAndrei):

Dar.el e genul ala care poate spune "te iubesc" oricui...Eu sunt genul ala care nu poate..Si pur si simplu mi-e frica sa-i spun pentru ca nu stiu daca simte ce simt eu sau doar "se foloseste" de mine...HELP!sad

| LeontinAndrei a răspuns (pentru CatelusiiSarPeSaltele):

Atunci nu-i spune. Din punctul meu de vedere nu ai de ce sa ii spui ca il iubesti pentru ca asta va schimba destul de mult datele problemei. Sa explic. Daca ii spui ca il iubesti si el nu te iubeste, atunci va aparea starea aia de tensiune intre voi, o stare de tensiune care de cele mai multe ori strica si cele mai simple relatii de amicitie. De altfel, daca si el tine la tine, insa nu o face atat de mult cum o faci tu,. Aici exista alte doua posibilitati:
1. Fie veti fi impreuna si PROBABIL va incepe sa tina si el la tine la fel de mult cum tii tu la el
2. Fie se va speria si va "fugi" de o potentiala relatie.

De curiozitate, cati ani are baiatul? Iti spun exact daca te poate iubi sau nu in functie de varsta lui.

| CatelusiiSarPeSaltele explică (pentru LeontinAndrei):

16...big grin

| LeontinAndrei a răspuns (pentru CatelusiiSarPeSaltele):

Ok. Statistic vorbind, baietii incep sa cunoasca termentul de dragoste in jurul varstei de 17 ani. Acum nu ma intelege gresit. Unii se pot indragosti de la 16 ani, altii ajung sa cunoasca termenul de "dragoste" abia spre 30 de ani, in functie de circumstante.

Chiar si asa, sansele ca un baiat sa se indragosteasca inainte de varsta de 17 ani sunt... foarte mici, iar circumstantele presupun o maturizare prematura a lui, ceea ce duc la alte probleme pe viitor. Ma rog, este o intreaga teorie psihologica in spatele chestiei asteia.

Cu alte cuvinte... raspunsul este "Poate", desi personal tind sa spun "Nu". No offense.

| neutrino a răspuns:

Va incerca sa te convinga, atunci cand va intalniti, sa folositi "Salteaua" ta!

| OoBunnyoO a răspuns:

Atunci cand te respecta, este de incredere, te poti baza pe el in diferite situatii, este alaturi de tine si incearca sa comunice cu tine despre problemele pe care le ai sau le are.

| Danysan a răspuns:

Cu cat va vedeti mai rar cu atat e dorinta si Iubirea mai Mare -Daca tine la tine bineinteles! NU trebuie sa faca ceva special desii s-ar putea pentru ca dupa o peroada mare in care nu v-ati vazut s-ar putea sa te surprinda cu un cadou placut. Oricum si de la distanta puteti sa vb, sa Fie alaturi de tine.Sa te sprijine moral daca ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să vă vedeți des. De fapt, dacă nu o ducem în extreme (mutatul în altă țară), acele întâlniri mai rare țin flacăra aprinsă și îndepărtează rutina.
Îți demonstrează prin fapte.
Se gândește la binele tău întotdeauna.
Ține cont de dorințele tale.
Îți respectă deciziile.
Nu este gelos și nu îți impune restricții, nu face crize pentru că vorbești cu un amic.
Îți vorbește frumos, este cald cu tine, gata să te ajute.
Nu îi este rușine cu tine, dar nici nu te folosește ca pe un tablou.
Te respectă mai întâi de toate.
Menține discreția.
Se străduiește să te facă să te simți bine, îți face surprize.
Nu face lucruri ce îl implică și pe el, și pe tine, dar care ție îți pot face rău, nu este egoist.
Se bucură alături de tine.
Este trist alături de tine. Chiar dacă nu este implicat.
Te simte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia asta cu nevazutul des nu tine de iubire, e mai mult o incercare de prosteala

| MisFit20 a răspuns:

Te suna dupa ce ii inchizi in nas, si se poarta diferit (in sensul bun) cu tine fata de alte fete.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Face orice să îţi fie bine, încearcă să te ajute cu tot ce poate şi nu poate laughing. Vrea să fiţi foarte apropiaţi, să te cunoască foarte bine şi după să se gândească dacă chiar vrea ceva serios de la tine sau nu. Nu are importanţă chestia cu ' distanţa '. Nu distanţa distruge o relaţie ci neîncrederea o face.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : fma.indungi

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina27061999 a răspuns:

Gandindu-se mereu la tine

| suntZeu a răspuns:

Dragostea adevarata nu se marturiseste asa usor, si poate niciodata.Si-am zis...

| MissJJ a răspuns:

Un baiat cand te iubeste vrea sa te vada nonstop, te cauta nonstop, mereu iti cauta compania...

| MissJJ a răspuns:

Pt Everlina: asta e unul dintre semne, de obicei este langa tine cand ai nevoiewinking te intelege, te ajuta, face orice pentru tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissJJ):

Folosește reply, că doar nu ți-am dat ignore!
Știu la ce te referi, e îndrăgosteala aia tipică, dar dacă ține prea mult, devine obsesie ceea ce e un lucru rău.
Cât despre al doilea răspuns, cel adresat mie, mult mai bine.

| Capriciu a răspuns:

Pai doreste sa te vada mereu, te saruta pasional si de multe ori te mingie, imbratiseaza, iti scrie mesaje sau te suna des cind nu sunteti impreuna, iti spune vorbe de genu mi-a fost dor de tine sau altceva. Sunt multe gesturi care poate sa iti arate ca nu baiat te iubeste insa fiecare are comportamentul lui si asta mult depinde.

| Raul5765578 a răspuns:

Dupa cum se comporta

| anonimtp1 a răspuns:

Parerea mea e ca un baiat cand te iubeste te suna tot timpul, e foarte atent cu tine la orice detaliu, e putin gelos, iti mai face cate o declartie de dragoste din cand in cand, iti trimite mesaje de iubire,(asta ca se gandeste la tine) acum depinde de fiecare relatie sper ca ti-am fost de ajutor