| Kleb a întrebat:

Cum pot incerca sa ii schimb unei fete parerea despre mine? Am tot incercat sa o "combin" laughing dar am aflat de la o prietena de-a ei ca nu se simte atrasa de mine...Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

De timitate poți scapa singur. (timiditatea este o frică chiar și o problemă psihicã, frica de a fi respinși sau refuzați etc.)

Am înțeles ca ai aflat de la prietena iei ca ea nu este atrasă de tine? Atunci tot prietena iei ar trebui sa îți spună cum sa te faci observat în fata iei deoarece ia o cunoaște mult mai bine.
Dar dacă ia nu are un interes fata de tine ar trebui sa o lași în pace și sa îți cauti pe altcineva care are sentimente pentru tine.

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, chiar nu poti schimba parerea cuiva, mai ales daca nu te place si ai aflat asta.

| LoveSleep a răspuns:

E logic ca nu te place, ai 1.65 si esti slab si timid.
La aspectul tau fizic, trebuie sa fii cel mai bun din liceul ăla. Cel mai interesant, amuzant, trebuie sa fii practic un zeu cu aspect fizic scazut.
Dupa ce obții statutul de zeu, te duci la sala, timp in care rupi orice contact cu ea.
Îți cumperi haine noi, te îmbraci bine, nu cu pantaloni tip militar si adidasi.
Te duci la un frizer mai scump de 25 lei.

Apoi vorbești cu ea. Spor

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Mi-a dat eronat, cred ca l-am decris perfect.

| Kleb explică (pentru LoveSleep):

Cred ca esti cam prost, de asta ti-am dat eronat. Daca ai fi avut dreptate nu iti dadeam eronat

| LoveSleep a răspuns (pentru Kleb):

Ti-am dat sfaturi chiar bune, dar ce sa stii tu. La iq-ul tu de 45 nu esti in stare nici sa agati o tipa de 10 ani.
Tu ai zis ca ai 1.65 in intrebarile tale si tot tu ai zis ca esti timid. E vai de tine, copilaș.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ea nu te place degeaba încerci să îi fii pe plac.

| sofisis a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Atractia este sau nu este. Nu se educa, nu se cultiva. O sa ii pari agasant, nu atractiv.

| Plato a răspuns:

Nu ai absolut nimic de facut.
"O iubesc foarte mult pe fata asta" Serios? Nu mai spune. Daca, Doamne fereste, ii cad dintii si parul, apoi ramane paralizata, o mai iubesti? Ce ne mai plac cuvintele mari.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Plato):

Cuvinte prea mari pentru un om prea mic.

| Kleb explică (pentru Plato):

Decat sa pui un comentariu inutil, mai bine stateai in banca ta...

| Plato a răspuns (pentru Kleb):

Eh, am stat destul in banci.
Totusi, nu mi-ai raspuns la intrebare, dar oricum nu era nevoie.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Încearcă să fi mai atent cu ia (sa ii arăți ca vrei o relație cu ia)
Atent în genul :Fai complimentele, fa o sa râdă etc.
Însă din ce ai scris tu, nu cred ca ai vrea o relație, ai vrea doar asa o "combinație"
Combinațiile se fac cu obiecte, nu cu sentiment.winking

| Kleb explică (pentru QElenaBoghiu):

Nuu poate m-am exprimat gresit...O iubesc foarte mult pe fata asta, tin la ea, chiar mi-as dori o relatie happy

| Kleb explică (pentru QElenaBoghiu):

Si totusi, ma cam rusinez cand o vad, pur si simplu sunt o fire mai timida. Cum sa scap de problema asta?

| Kleb explică (pentru QElenaBoghiu):

Multumesc, un sfat care e chiar folositor

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Kleb):

De timitate poți scapa singur. (timiditatea este o frică chiar și o problemă psihicã, frica de a fi respinși sau refuzați etc.)

Am înțeles ca ai aflat de la prietena iei ca ea nu este atrasă de tine? Atunci tot prietena iei ar trebui sa îți spună cum sa te faci observat în fata iei deoarece ia o cunoaște mult mai bine.
Dar dacă ia nu are un interes fata de tine ar trebui sa o lași în pace și sa îți cauti pe altcineva care are sentimente pentru tine.

| OrdanKarris a răspuns:

Am vesti pentru tine prietene. Cand o fata nu este atrasa de tine, orice efort al tau va fi degeaba, timid sau nu. Chiar daca nu erai timid, faptul ca nu are chimie cu tine, in cel mai fericit caz te va pastra in friendzone, adica sa te deranjeze aiurea povestindu-ti despre toti baietii cu care s-a combinat, mai putin tu. Te vei frustra aiurea. O femeie care nu te place, cu cat gonesti mai atre dupa dansa, cu atat mai mult te va detesta si se va feri de tine ca ciuma.

Vrei sa ai o sansa cu fata asta? Te dai la alte fete, daca se poate de fata cu tipa asta care-ti place, sa vada ca ai si alte fete si s-o faci geloasa. Numai cand va fi geloasa, daca va fi, ai cea mai buna sansa sa fi cu ea. Iar daca nici atunci nu se arata interesata si nu-i pasa, macar stii ca pur si simplu NU VA MERGE cu fata asta. Vorba aia, nu te poti astepta toate fetele de pe planeta asta sa te placa. Daca speri ca va fi cu tine din mila, chiar si daca-i aduci luna si soarele de pe cer tot nu va fi cu tine. Poti sa faci toate eforturile pentru dansa si tot nu va fi cu tine. Ba mai mult te va detesta mai tare decat la inceput pentru ca vede ca ai incercat si ca nu o lasi in pace. Cand o fata nu are interes in tine, treci la alta. Vrei sa aiba interes in tine, creeaza-i o stare de gelozie, indignare. Daca te vede ca te combini cu altele, poate, subliniez, poate va deveni geloasa si se va baga ea in seama cu tine, dar nici asta nu e garantat.

Singurul lucru care vei obtine daca incerci sa convingi fata asta sa te placa va fi frustrare, dezamagire si tot nu vei obtine ce doresti, pentru ca-ti reamintesc. Fetele NU iti fac pe plac tie din mila, niciodata. Baga la cap.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Si daca o va face geloasa, tot nu ar insemna ca il place, ci doar ca, poate, a devenit un fel de ambitie prosteasca fiindca ea vrea sa-si demonstreze ceva.
Partea cu mila nu e chiar asa. Se mai întâmplă.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Exact asta am spus eu cu gelozia. Ambitie prosteasca care functioneaza, il face vizibil pe radarul ei. Trebuie sa tii minte, muierile nu sunt creaturi logice. Nu conteaza cum le atragi atentia. Conteaza sa fii vizibil pe radarul lor muiericesc, si sa te joci cu temperamentul ei.

Cat despre cazurile cu mila, nu nu se intampla niciodata.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Daca il ia din ambitie, clar ca nu il va tine mult.