| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa aflu daca ma insala sotul? faptul ca nu mai facem sex, poate fi un semn de intrebare?

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece sa afli?! La ce iti poate folosi?! Sa-i reprosezi?! Daca tu poate nu (mai) simti nevoia specifica, crezi ca si el trebuie sa simta la fel?! NU! Dece nu rezolvi motivele pentru care nu mai faceti?! Da! Dar daca voi nu faceti sex, se mai poate numi (oare?!) ca te inseala?!

Mugurel... femeile au diferite "grade"/nivele de apetit! Acesta depinde atat de calitatea debutului ei, de experintele ei anterioare si valoarea lor..., cat si de periodicitatea, afectiunea fata de tine, si, eventual si in functie de calitatea senzatiilor pe care esti capabil sa i le oferi - sau "te lasa" sa i le produci... Ce sa-i faci, asta-i viata!, e complexa!, si de aia e bine sa se aleaga oamenii atent, si nu foarte repede, ci sa mai si traiasca o vreme impreuna, inainte!, sa vada daca sunt compatibili, se pot suporta si intelege destul... cat sa reziste bine... relatia! Dar nu dispera!, cu dialog sincer, si ceva lecturi, filme si schimbari de pozitii, + rabdare, umor, intelegere si multa tandrete, se pot rezolva multe, multe... Success!

| fabiola a răspuns:

Faptul ca nu mai faci dragoste ar putea fi un semn de intrebare!

| kllass a răspuns:

Da, poate fi dar nu neaparat.Si barbatii au perioadele lor de abstinenta din diferite motive stresul fiind principalul motiv.Raspunsul ti-l poti da numai tu pe o evaluare a trecutului. Daca pina acum aveati o viata sexuala normala si intr-o saptamana s-a schimbat... e ceva pe acolo prin creierul lui.In principiu daca te iubeste si e si (destept) nu ar trebui sa simti nimic. Daca nu te iubeste si are pe altcineva atunci ar trebui sa simti nu numai prin viata sexuala. Certuri frecvente, reprosuri, etc.

| leny a răspuns:

Sau ar putea fi doar stresul cauza...ai incercat sa discuti cu el despre problemele voastre? ai incercat sa-i zici ceea ce te deranjeaza? ai incercat sa-l asculti? comunicarea este intodeauna "cheia". acum depinde de amandoi cat de bine faceti acest lucru...in afara de lipsa sexului mai sunt si alti factori care te fac sa crezi ca este posibil sa te insele? lipsa lui nemotivata, telefoane misterioase, schimbari de comportament? astea ar fi indicii care ar da oricarei femei dubii... dar nu e neaparat nevoie sa fie vorba de altcineva...

| mugurel021978 a răspuns:

happy dragut, la mine e invers. ea nu prea vrea. ma rog cu zilele de ea.si sincer nu e stresata, are un servici linistit... nu stiu ce ar putea sa o streseze, cred ca ma inseala, dar asta e ce sa fac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ar cam fi un motiv, dar pot fi si altele, el ce zice?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Hoţul neprins, negustor cinstit.
Problema este în interiorul vostru şi numai comunicarea vă poate da aceste mici detalii care pot duce pe un făgaş normal relaţia voastră.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sotul se comporta indiferent cu mine de multa vreme dar nici sex nu mai face doar atunci cand eu zic sau ma cert cu el
Nu comunica cu mine and il intreb imi raspunde cu totul altceva sau chiar imi zice canu are nimic si ca sunt nebuna ca doar nu mai avem 20 de ani dar el nu ma atinge sau sa ma sarute deloc uneori nici atunci cat de rar cind facem sex