| Daria a întrebat:

Cum pot stii sigur ca un baiat ma place? Adica se uita frumos la mine, imi zambeste, ma ironizeaza(dar stie ca-mi place), intra in vorba cu mine, dar nu prea cred ca ma place.Insa eu sunt innebunita dupa el.love struck
Deci cum imi pot da seama SIGUR ca simte si el ceva pentru mine(in afara de a-l intreba, sunt prea timida). Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| DaDaAndrei a răspuns:

In primul rand nu o sa-ti poata spune nimeni sigur dar o sa incerc sa fiu macar 80-90% corect. Spune`i daca ar punea sa te ajute cu un lucru... orice. Daca va raspunde pozitiv si zambeste cand zice lucrul asta e bine inseamna ca este interesat de tine daca nu trebuie sa fii un pic mai directa sa-i pui cateva intrebari mai concrete din care sa reiasa raspunsul care il cautzi.

Succes sper ca te-am ajutathappy

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Un baiat te place cand iti ofera mai multa atentie decat celorlalte fete.
Te baga in seama regulat, te invita sa iesiti in oras, te ia in brate/te pupa/te trage de par incet etc.[ toate astea se numesc "Cauta contact fizic"], vorbiti pe mess/pe tel, se uita la tine, mereu sta cel mai aproape de tine, se da la tine prin glume.
Cam astea sunt cele mai importante.

| SunshineGirl a răspuns:

Da, cred ca ii place de tine.Ai putea incerca sa afli parea lui printr`un joc de "Adevar sau provocare " pe mess. Asa il poti intreba ce crede despre tine fara a arata neaparat ca`l placi si poti face sa sune si ca un joc, dar si ca ceva serios.La mine a functionat! Succes

| Kaya_1133 a răspuns:

Roaga pe altcineva sa-l intrebe.

| anuca22 a răspuns:

Cum se uita l atn daca vb in general cu tine e atent te ajuta te intreaba si vezi sa nu-ti bata joc de tine ca e rau vei suferi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti timida?:-s cam greu. dar iti pai da seama daca t place din comportamentul pe care il are fatzza de tine big grin