| Maria1401 a întrebat:

Iubesc un baiat care m-a facut sa cred ca si el ma iubeste cand am stat cu el. dupa un timp ne-am despartit si eu am vrut sa stau iar cu el insa el iubeste alta fata. Am uitat sa spun ca atunci cand am stat cu el a sarutat-o pe cea mai buna prietena iar apoi ii facea avansuri defata cu mine. In fine_azi ne-am certat putin iar eu i-am spus,, sper sa ti la ea si sa nu iti bati joc de ea cu ti-ai batut de mine" la care el mi-a raspuns,, normal, o iubesc de 1000000 de ori mai mult decat am tinut vreodata la tine.si sa stii ca am stat cu tine doar ca sa il oftic pe x(un prieten)." Va dati seama cum m-am simtit cand am auzit, dupa ce am suferit 3 luni pentru el in care am vrut sa ma omor de 3 ori, ma taiam cu numele lui, m-am certat cu toata familia pentru el...Sunt distrusa-nu mai pot sa zambesc, nu mai mananc, doar stau in pat uitandu-ma la mesajele de la el, murind inauntru de durere, crezand ca singura modalitate de a trece peste tot e moartea, va rog ajutati-ma...sunt disperata

Răspuns Câştigător
| ihavenoidealel a răspuns:

Si eu am crezut acelasi lucru dar crede-ma ca el nu a stat cu tine ca sa oftice un prieten a zis asta doar ca sa te faca pe tine sa suferi dar sigur a simtit ceva pentru tine...tot ce trebuie sa faci e sa te gandesti ca timpu le rezolva pe toate cel mai bine este sa suni o colega o prietena si sa iesi sa poti sa treci peste altfel o sa intri intr-o depresie si eu eram la fel nu mancam. plangeam.m-am certat cu familia dar uite am stat 3 luni despartiti din cauza altei fete dupa care sia cerut iertare ca a gresit nu mai suferi te rog pentru ca in scurt timp va veni inapoi la tine cersind iertare.te rog vorbeste cu o prietena.lacrimile sunt grele dar uite ca acum avem un an impreuna de cand ne-am impacat ai grija si sa nu incerci sa te tai sau alte prosti pentru ca si eu am luat pentru el 14 pastile si am ajuns la spital.ce am rezolvat degat injecti si durere si lui nici nu i-a pasat nu mai suferi.ca o sa se intoarca din nou la tine :* ai grija. fundita?

3 răspunsuri:
| alissu a răspuns:

Nu e o solutie, crede-ma! Exact asta am patit si eu...numaic a eu nu am stat cu el.am fost doar un joc, iar tu la fel.Fi inderenta, chiar daca doare, insa numai asa il vei atrage! Moartea nu e o solutie, nu il va interesa ca mori tu dupa el, ba chiar se va simti mandru...crede-ma! Cel mai bine e sa nu il bagi in seama.Succes

| Laura1995 a răspuns:

Toate astea o sa treaca.Trebuie sa nu te mai gandesti la el, sa-l uiti pentru ca el nu te-a meritat si ti-a demonstrat-o spunandut-i in fata ceea ce ti-a spus.Niciun baiat nu merita sa suferi dupa elwinking

| Julieღ a răspuns:

Hai te rog sa nu mai fim asa tragici pe aici ca pana la urma toata lumea sufera din dragoste. Si nu te mai gandi la moarte pentru ca nu e nici o solutie. Ce rezolvi daca ai muri? Crezi ca il vei pedepsi? In nici un caz. Iti faci rau singura dintr-un motiv stupid, nu spun ca este usor sa treci peste suferinta dar cu siguranta nu este imposibil. Trebuie sa ai incredere in tine, sa iesi din depresia asta, crede-ma nici un baiat de pe lume nu merita sa faci asa ceva. Si ce rezolvi? Pana la urma tot tu suferi si iti faci rau, si el e bine mersi si se uita dupa alte pipitze. Asa ca trebuie sa iti ridici moralu, fa-te frumoasa si increazatoare iar daca il mai vezi ignora-l. Crede-ma e cea mai buna solutie. atunci va avea el de suferit ca isi va da seama ca ai trecut peste si nu te mai intereseaza de el. doar o viata ai, traieste-o din plin si gaseste-ti pe cineva care sa te merite cu adevarat. Succes!