| lyrics a întrebat:

am o problema. daca poate fi numita asa.
m-am despartit de prietenul meu.azi faceam un an jumate.
problema e ca nu pot sta fara el.chiar daca mi-a facut multe.
inselat, injuraturi, tras de par, minciuni, se droga(nu ma refer la fumat)
motivul... el canta.si a facut niste versuri despre o tipa gina.ma rog. spunea doar intr-un vers numele. l-am intr care e treaba si a zis ca il enervez.si multe injuraturi.
i-am dat ign.si seara am iesit in oras. m-a cautat tot orashul ca sa petrecem o noapte undeva impreuna(asta am aflat mai tarziu)dar nu i-am spus unde sunt.
am fost la un pas de a ma sinucide azi.si el imi zice.sa mori fericita.
mai rau e ca imi e mai bine cand suntem impreuna, chiar daca ne certam...si sufar f mult.
e indiferent. a zis ca a fost ultima sansa.asta este.ramanem prieteni daca vreau.
nu stiu ce sa fac sa ma simt mai bine.am crezut ca imi va fi usor...sau cel putin mai usor de atat... dar m-am inselat.
il iubesc f mult, aveam planuri. vroiam copii impreuna.
un sfat daca puteti sa-mi dati

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa il uiti e o jigodie de om nu vezi? Sau iti place sa stai la suferinta.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

NU te gandesty?
ce barbat e asta? ce respect are pentru tine?
te injura si a ajuns sa dea in tine?
oricat ai suferi acum nu ai sa regreti mai tarziu
eu zic sa o termini cu el pentru ca ai sa ai mai mult de suferit in viitor...
el nu tine la tine... pur si simplu isi bate joc de tine
dc mai stay cu el daca tea inselat si daca tot il enervezi?
daca el nusi pierde timpul cu tine nici tu nul pierde cu el straight face!
Cred ca toti de aici te sfatuiesc sa o termini cu el!
ppa sad si ai grija de faci sad

| Pissy a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=7Dxf1bxN3SE&NR=1

Asculta melodia asta si o sa-ti schimbi gandurile.

NU SE MERITA!

| adela93 a răspuns:

Eu zic să îl tragi şi tu de păr înapoi să vedem dacă nu îi dau lacrimile.

| nustiucenumesapun a răspuns:

Incearca sa te linistesti ca nu e bine ce faci
vorbeste cu o prietena ceva mergi pe la ea.sau ramai chiar si o noapte doua cu ea ca sa nu te simti singura
tu cu baiatul asta mai mult te-ai obisnuit. tu il iubesti nu zic nu. dar el sa nu cumva sa se fi purtat asa cu tine numa ca sa va despartiti
esti tanara nu are rost sa stai cu cineva care isi bate joc de tine, nu meriti asta
poate o sa gasesti un baiat care o sa se poarte frumos cu tine si o sa te iubeasca in adevaratul sens al cuvantului
poate chiar e mai bine ca v-ati despartit ca nu ajungeai nici unde cu obiceiurile lui. acum o sa iti foie greu cateva zile. da sa vezi ce bine e cand o sa ajungi la concluzia ca 'azi nu ma injurat nimeni' si chestii de genu
bafta si ai grija de tinehappy

| Godgodadi43 a răspuns:

Nu inteleg fetele care vor inapoi la ala aveti probleme MINTALE!

| ramona30 a răspuns:

Sfatul meu contine un singur cuvant : Uita-l
Iubeste pe altcineva, mai putin periculos. Daca esti asa dependenta de el, vei ajunge sa te droghezi si tu. Iti va fi greu cateva zile dar iti va fi mai bine pentru restul vietii.

| LoveYou2013 a răspuns:

Nu trebuie sa te sinucizi pentru asta nu este bine si nu rezolvi nimic stai linistita si judeca problema ta si incearca s vb si cu acel baiat daca nu te asculta inseamna ca nu tine la tine. ascultati inima! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff sad. chiar complicat, daca vrei sa va impacati gandeste`te: esti dispusa sa suporti acele lucruri urathe: injuraturi si tot restul? daca da.sincer te sfatuiesk sa mergi la un pshiholog, daca il iubesti asa mult gandeste`te si asiguratè ca si el simte la fel, prima data gandeste-te la tine la viata ta apoi la el, nu incerca sa te sinucizi din cauza lui, e o prostie, daca tu ai muri tiài lua adio de la lumea asta iar el ce crezi ca ar face? fie ca teà iubit fie ca nu, el nu o sa stea sa planga isi va continua viata si cine va avea de pierdut oare? TU! sincer...gandestete bine la ce vrei s a faci si cum vrei sa fie viitorul tau, iti doresti copii cu el... dar crezi ca daca veti avea copii el se va schimba? nu stiu ce sa zic, e decizia ta, dar gandeste bine! succes! big grin

| Nuvazicnumele a răspuns:

Da iubita incearca sa vorbesti cu cineva cu o prietena buna de-a ta si sa-i psui tot sa te descarci si incearca sa iti ocupi timpul sa uiti de el deoarece nu e ultimul barbat de pe planeta aceasta! planurile poti sa le faci si cu alt baiat incearca sa te descarci povestindui unei prietena sau un membru a familiei tale

| Madw_5197 a răspuns:

Buna
e nasoala treaba
stiu cum e
am trecut prein ceva asemanator
am avut o relatie de 9luni cu un baiat
si m-a inselat de cateva ori.(4-5ori)
l-am iertat de cateva ori...cand am aflat ca m-a inselat a 4-a oara, i-am zis:"urmatoarea data cand ai de gand sa faci lucrul asta, da-mi un sms si anunata-ma, desparte-te de mine si gata, poti face ce vrei dupa"
bun. mi-a promis ca nu se va mai intampla
bine si porcu' zice ca nu mai mananca cand e satullaughing
n-a trecut mult timp si m-a inselat iar
dimineata la 6 primesc un mesaj.inainte sa-l citesc simteam ca ceva nu e in regula...am stiut dinainte scopul acelui mesaj...
imi spunea adio.
adio?
am ramas surprinsa
desi ne certasem cu o zi inainte
si inca nu apucasem sa ne-mpacam
pe 26 facem 9luni
si pe 27 am primit acel mesaj.
imi spunea ca nu ma merita
ca ma face sa sufar
ca e mai bine asa
ca o sa-mi gasesc pe cineva care sa ma iubeasca mai mult
dar ca ma va iubi mereu.
pentru ca am fost prima lui dragoste.
si mi-a jurat ca nu va mai iubi
pentru ca dragostea inseamna numai suferinta(din punctul lui de vedere)
va dati seama ce-a urmat.
nopti albe si zile negre...
l-am cautat, am vorbit, am incercat sa ne-mpacam, dar nu vroia,,
n-am precizat faptul ca ma inselase in acea seara si dupa mi-a trimis acel sms...
eram dispusa sa-l iert si de aceasta data
dar el nu mai vroia
ne-am intalnit la o "ultima intalnire"
speram sa-l conving, dar n-a fost asa
am plans... a plans, l-am facut sa planga,,, l-a durut,,
a urmat luni de suferinta,,,
nu mai aveam incredere in baieti, nu mai vroiam s-aud de ei.
plangeam mereu, mereu, mereu, zi si noapte...
dupa 7luni de suferinta ma obisnuisem...
incepsem sa-l uit,,
mai ales ca la 4luni dupa ce ne-am despartit
s-a combinat cu o prietena de-a mea
e si acum cu ea.
au 1an si vreo 2luni de cand is impreuna.
si eu vroiam sa ma sinucid!
dar cu ce folos?
cui serveste?
gandeste-te la cei din jurul tau, gandeste-te la prietenii tai, la familia ta.
pana intr-o zi,,,
vara trecuta.cand in viata mea a aparut EL:X
m-a acceptat asa cum sunt,
m-a facut sa-l iubesc
m-a facut sa vad viata cu alti ochi
acum il iubesc enorm de mult,,
chiar daca avem aproape 5luni de cand suntem impreuna
si am stat impreuna vreo 15ore
pentru ca lucra la Timisoara, eu fiind in Bt...
a venit in Bt la el acasa... a stat 3zile...
si-a plecat in Spania.
dar in alea 3zile a facut pentru mine mult mai multe decat a facut celalalt prieten in 9luni.
e plecat de aproape 3luni.
sufar si-acum
pentru ca mi-e greu
vreau sa-l sarut
si sa-l imbratisez
vreau sa-i aud vocea, da nu se poate
vreau sa-mi zic "te iubesc", dar nu se poate.
vine la Paste.
mai e inca pe atat.
ma doare sufletul
plang mereu,,,
desi, el nu m-a inselat niciodata, si nici n-o va face.
dar mi-este greu.
ce poate fi mai dureros de atat?
sa vrei sa-l saruti si sa nu poti
sa vrei sa-i auzi vocea si sa nu poti
sa vrei sa-ti stearga lacrima si sa nu poata...
trist.

gaseste-ti pe altul, uita-l!
fi-i indiferenta
chiar daca nu poti fi, incearca, nu-i arata ca te doare!
fi-i tare!

| abcdef_5600 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa il uiti, am trecut si eu prin ce treci tu e greu la inceput te inteleg dar timpul le va rezolva pe toate, poti fi fericita si fara un asemenea om langa tine, cere mai mult de la viata nu accepta sa fii bataia lui de joc, si daca te iubea nu se purta asa niciodata.Multa bafta, te pup