| Dean234 a întrebat:

Cum se numeste acea picatura transparenta dupa ce penisul este ridicat si dupa ce incepe sa "se puna la odihna" elimina o picatura transparenta cum se cheama acea picatura si daca poate ramane fata gravida de la acea picatura aceasta fiind virgina! AJUTORRRRR

7 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

In primul rand ca fata este virgina sau nu, nu conteaza in a ramane insarcinata daca in vagin intra spermatozoizi.
Acea picatura apare la o excitare puternica. Daca nu faci sex si penisul se inmoaie, de pe canalul de ejaculare poate aparea mai mult lichi asemanator. Daca excitarea este mare, iar baiatul este la inceputul vietii sexuale, poate fi eliminata si sperma odata cu acest lichid.
Specialistii in sexologie spun ca acel lichid "preejaculator" poate sa contina uneori si spermatozoizi.

| user0010 a răspuns:

Se numește "lichid preejaculator". Iar șansele ca o fată să rămână însărcinată datorită acestei substanțe este redusă.

| Dean234 explică (pentru user0010):

Acest lichid preejaculator care imi spui tu a aparut inainte de a ma termina eu inainte de a iesi spermatozoizii sa fie erectiia aceea puternica. Eu am si sters picatura si in capul penisului putin cu servetel. Fata tot poate ramane gravida in situatia asta?

| user0010 a răspuns (pentru Dean234):

Puțin probabil. Data viitoare să porți prezervativ, asta ca măsură de protecție, dacă nu vrei ca fata să rămână gravidă. Totuși recomand să facă un test de sarcină.

| maresaluV12 a răspuns:

Se numește picătura chinezească, și riști să ai tripleți dacă intră în contact cu vaginul.

| dragosnaste a răspuns:

Se numeste tac pac, e superglue

| acalmfuccboi a răspuns:

E transpirație. Că nu poate să alerge și ea așa, fără să obosească.