| par3ye a întrebat:

Cum trebuie sa procedezi, ca sa iti faci prietena.

7 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Ca si cum ti-ai face temele.

| Emma a răspuns:

Looooooooooooooooooooooooolthinking
Fii tu insuti.winking
Poarta`te frumos cu toate fetele, vobeste frumos.si daca gasesti una care sa te atraga in mod special...invit`o in oras, vorbiti si apoi vezi cum se comportahappy. o intrebi daca ar vrea sa fie cu tine!
Bafta!

| εїз a răspuns:

Ai mai mult de 14 ani?
Încearcă să vorbeşti frumos cu o fată, sa o atragi cu ceva, cu o calitate de a ta.
Trebuie să fiţi şi de aceeasi vârstă, dar nu neapărat, depinde.
Trebuie să o atragi, să vorbeşti frumos cu o fată, şi să fi tu însăţi.
Pa, pa

| sensesDelight a răspuns:

Întâi ar trebui să-ți găsești persoana potrivită, adică fata care are un caracter pe placul tău, e deschisă, prietenoasă, inteligentă. Dacă vezi că îți place cu adevărat de ea începe să o cucerești.
Ai putea să zâmbești atunci când vă întâlniți, să faci glume și să o privești în ochi când vorbești cu ea. (trucul ăsta merge la majoritatea femeilor).
Apoi, depinde de tipul de fată pe care ți l-ai ales, dacă e mai copilăroasă, romantică, distinsă, atunci ar merge ca în timp ce vă plimbați să-i culegi o floare și să i-o așezi în păr, să-i cumperi o înghețată din care să mâncați amândoi etc.
În schimb dacă alegi o fată care e mai retrasă, mai matură și mai de gașcă, trebuie să o iei încetișior, ca să nu se simtă constrânsă. Într-o seară când se mai împrăștie prietenii voștri și rămâneți mai singurei, deschide o discuție cu un subiect mai sesibil, cum ar fi copilăria. Sigur o să vă distrați pe seama amândurora povești din copilărie. Salut-o pe mess, interesează-te de persoana ei și maturizează-te și tu. Dacă fata vede că ai o latură sensibilă pe care i-o arăți numai ei când sunteți singuri ai un plus. Numai că înainte să faci asta asigură-te că măcar vreo 2 săpt te comporți normal, ar fi ciudățel să vadă că i te deschizi din prima zi, ar crede că faci așa cu toate fetele.
Și într-un final, ai grijă ce fată alegi, să fie potrivită pentru tine, să nu o iei doar pentru că simți nevoia de o prietenă. E o greșeală mare asta iar apoi, când vezi că de fapt nu-ți place așa de mult de ea, relația nu va mai merge și în mare parte va fi vina ta.
Așa că, bafta!

| maxQ a răspuns:

Sa gasesti o fata.
sa vb cu ea...
sa o inviti undeva...
dupa ce va mai cunoasteti...
intreab-o daca vrea sa fie cu tine...
Daca da... da
Daca nu...nu

| florynnaa a răspuns:

Mai intai trebuie sa ai fata laughing, dupa aceea o suni, sau vb cu ea, si ii ceri daca poate veni la o intalnire :la un suc, in parc, la o prajitura, la un restaurant, vezi tu. vedeti ce faceti la intalnire... poate un sarut, poate o imbratisare, poate un pupic pe obraz, ...alea alea.asa.dupa ce i-ai dat primul sarut, o poti intreba daca vrea sa fie cu tine.sau nu e neaparat dupa primul sarut. o poti intreba si inaintea sarutului.winking sper ca ti-am fost de ajutor. fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cred ca parerea unei fete e cea mai buna si eu sunt fata deci asculta :
1 trebuie sa ai fata frum normal
2sa nu vi cu fraze dinalea eu st bossul etc etc
3 nu asculta manele
4 in fn multe altele