| Irina19 a întrebat:

Cunosc un baiat de 19 ani care este virgin.Baietii cand isi incep viata sexuala apar ceva schimbari mentale? Se maturizeaza sau ramin la fel, copilarosi?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca va incepe cu tine, si nu ati facut PETTING inainte, nu va cunoasteti erotic, emotional si senzorial, ai (aproape!) toate sansele sa fi dezamagita in prima noapte! Se poate maturiza, daca e constient - sau o faci tu, INSISTAND sa folositi PREZERVATIVUL! - ca sa nu aveti surprize! A fi si copilaros este in fond o mare calitate! Schimbari essentiale mentale, imediat, nu prea ai cum, sunt procese extrem de complexe, si care necesita timp si experienta de viata cat mai diversa!

| Crisu a răspuns:

Buna! Nu are nici o importanta cu varsta. La 19 ani nu cred ca poti spune ca este copilaros, poate in comparatie cu tine. Unii devine mai responsabili, dar la altii nu se intampla nimic. happy

| Narfundo a răspuns:

Consideri un baiat copilaros doar pentru faptul ca este virgin?

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, din ce am observat în viaţa reală, nu, nu se maturizează deloc. Apropo, ce e aşa de uimitor un băiat virgin la 19 ani?

| porto89 a răspuns:

Buna irina.nu sunt specialist in asa ceva dar pot sa iti raspund din propria experienta.la mine a fost p MARE schimbare din mom in care mi-am inceput v.s deci raspunsul meu e unul.primul contact sexual te maturizeaza mai ales cand vine la 19 ani.te pup

| Leon a răspuns:

Deci la urma urmei ce vroiai sa afli de fapt? Incearca sa il schimbi tu sau sa il indrumi... daca ai rabdare. Parerea mea e ca experientele sexuale iti schimba personalitatea, dar sunt multe alte experiente mult mai neplacute(nu legate de sex) care iti pot influenta major comportamentul, mentalitatea, personalitatea etc.

| play4girls a răspuns:

Normal ca iti schimba mentalitatea.afli sensul vietibig grin.sex-ul e cel mai frumos lucru care a axistat vreodata, si nu asta nu se va schimba.

| TormentOfSins a răspuns:

Se schimba in vanator de puicute ☺

| VreauMacaroane a răspuns:

Depinde de baiat.eu nu ma maturizez niciodatalaughing

| Irina19 explică:

Ms pentru raspunsuri, pur si simplu am vrut sa stiu,

M3ntal-nu,nu consider,e baiat ok,numai ca in unele cazuri se comporta ca un copil mic si de aia mi-am pus intrebarea asta,am vrut sa stiu daca exista sansa de a se maturiza un pic.

Si consider ca nu e o rusine asa ceva, chiar e uimitor, daca fete virgine rar gasesti de baieti ce sa mai zic.Bravo lor happy

| Alice_3718 a răspuns:

Nu te maturizezi daca faci sex laughing daca ar fi asa, inseamna ca toti baietii ar fi ffff maturi.