| TitiDrLove a întrebat:

Daca ai prieten/prietena spune-ne de cat timp. si cum va merge.autorul celei mai frumoase povesti o sa fie premiat cu o fundita

Răspuns Câştigător
| deea_3214 a răspuns:

Buna. da am prieten love struck. sunt de vreo 5 luni cu el.ne merge binisor. pana s fim impreuna eram doar amici.el fiind iubitul verisoarei mele big grin.d l un timp am observat ca se cam tine dp mine.cand ieseam eu afara iesea si el.incerca s ma sarute. imi punea mana p fund, p sani no talking si tot asa.m-a sunat intr'una imi dadea sms'uri.eu stateam si il faceam in toate felurile ca ma prea stresa laughing).il bateam cand aveam okazia si cand ma enerva laughing. apoi el s-a despartit d verisoara mea si a inceput s ma caute si my des [ telefoane, sms'uri chatterbox] si in final am ajuns s ma combin cu el love struck.partea nasoala e ca parintsii mei nu stiu. banuiesc ei ceva.dar nu sunt de acord cu rel' noastra. intr'un tmp au aflat d noi si tata a i'a zis ca cada c my apropie de mine il baga in spital straight face.dar noi am continuat s fim impreuna love struck.in fine.ne certam aproape in fiecare zi laughing.asa din motive nesemnificative. el s supara din orice.este ffffoarte gelos.nu am voie s stau d vb prea mult nici macar cu un coleg.s supara daca ies pe afara cu o colega [cea mai buna prietena].si din motive d'astea ne certam straight face. orqm ne impacam repede love struck.nu putem s stam certati prea mult tongue.ca ne iubiiim love struck.si km asta e povesteabatting eyelashes.
ceao :*:*

3 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna da am prieten sadDe 7 luni ap 8 insa nu ne merge deloc bine.Ne certam des de exemplu` in momentul acesta suntem certati si pur si simplu ne certam din chesti banale rau de tot,Cu toate astea ne iubim.Pot sa zic ca i-am acceptat multe l-am iertat si eu d multe ori insa e adv ca nu mi-a gresit cu ceva grav (cum ar fi sa ma insele etc.)Dar si asa l-as fi iertat si l-as ierta pentru ca, cand iubesti nu exista legi, ci doar sperante.Am incercat de multe ori sa las` de la mine am facut asta si el a lasat de la el de multe ori inas de multe ori el e acela care incepe o cearta (motivul :gelozi, sau ca nu am timp pentru el oh go on sa.mai departe)
Am incercat de multe ori sa vb cu el sa il fac sa inteleaga ca certurile acestea fac mt rau in relatia noastra dar, azi e cum sp eu maine e ca el.Mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste c atine la mine, ca pentru mine ar muta munti din loc(si nu exagerez)dar...cate-odata simt ca nu ma iubeste de`loc si aceasta e partea cea mai nasola din relatia noastra simt ca doar eu ii ofer iubire insa el nu
Dar avem si parti bunelove struck suntt zile in care ne intelegem bine si ne spunem TE IUBESC:X de fte mte ori pe zi si Te Ador si mte cuvinte de iubire
Si cand suntem aman2 parca nu am mai vrea sa plecam doar sa stam unul cu celalalt sadInsa nu se poate si spun asta pentru ca. traiesc o iubire interzisa
Parinti mei nu stiu inca de relatia noastra dar sunt pe cale sa afle si cred ca nu o sa il accepte de nici o culoare insa dragostea invinge orice raulove strucksi sper ca si aceste pb mici ...si mari pe care le avem
Deci ne iubim mt dar fara sa ne certam cred ca viata noastra ar fi poate mai aiurea pentru ca...pana nu pierzi p cineva nu ii simti lipsa, nu simti cata dragostea/iubire ii porti si asa mi` s-a intamplat mie nu am stiut ca tin asa de mult la el inasa am vazut asta si cred ca daca ma`s desparti de el viata meastraight facear lua sfarsit pentru ca el este tot ce am eu mai bun pe aceasta lumea.prin el imt ca traiesc el imi da puterea de care eu am nevoie love struck El e tot ca am eu mai de pret si pentru asta Il iubesc asa de mult
love struck

Cam asta e povestea mea iti multumesc.fte mt ca ai pus aceasta intrebare pentru ca sincer mai am putin si plang doar cand ma gandesc ca suntem certati... si chiar acum` am sa il sun big hug

Multa baftakiss

| deadea23 a răspuns:

Dragostea pe care i-o port prietenului meu a aparut acum un an aproape cand l-am intalnit departe de casa. Sunt intr-o relatie la distanta de ceva buna bucata de vreme. Stiu, stiu, relatiile la distanta nu tin, dar chiar nu am de gand sa ascult "balivernele" straine. Ce e al meu, al meu ramane! happy
Ne intelegem minunat, chiar daca nu ne intalnim decat in vacante, dar crede-ma, sentimentul reintalnirii nu se poate inlocui nici macar cu un milion de dolari, sau ce crezi tu ca e de valoare. Cand ii revezi privirea si trupul simti cum inima iti creste de bucurie si ai sari imediat in bratele persoanei respective. Dar totusi exista si partea dureroasa, momentul despartirii, care crede-ma ca daca as putea as scoate-o pentru totdeauna din viata mea.
Oricum, relatia mea la distanta valoreaza cat toate relatiile "la apropiere" sa zic asa, pentru ca nimic nu se poate compara cu aceasta. Parerea mea, e parerea mea, nu?
Ne mai certam, ne impacam, dar nici vorba sa ne injuram sau sa zicem ceva de rau. Niciodata!
Multumesc ca m-ai ascultat, nu am scris atat de mult pentru premiu, ci ca sa vada si ceilalti ca daca vrei se poate.
Numai bine.

| Andrruu a răspuns:

Buna`happy.da am prieten`happy.Nu pot` spune ca de mult` timp`. avem foarte putin` timp impreunaa`.Nu ne certam asa de des`. dar cand ne certam ne certam cam tare`happy.De exemplu` ne-am certat cand nu` am putut iesi`.dar` e un lucru foarte` banal`straight face.Se vede ca ma iubeste`happy.Si chiar daca ne certam, ne impacam` si ne vedem in continuare` de relatia noastraa`.
Nu s-a bagat in "seama" cu nici o fata`:.[nu m-a inselat`].).si nu au existat` certuri din cauza fetelor `in cazul lui` sau baietilor` in cazul` meu.
Bafta` in continuare`wave.