| anonim_4396 a întrebat:

Daca inainte de a-mi incepe viata sexuala ciclul menstrual dura 5-6 zile, dar acum a durat numai 3-4 zile...de ce? e ceva in neregula?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, n-ar trebui sa se intample asta. Poate ti-ai inceput viata sexuala prea repede si organismul a reactionat astfel la ceea ce el a interceptat ca o agresiue. Ar trebui sa discuti asta cu ginecologul care te consulta in mod ergulat, sa vezi ce spune. Cred ca nu e grav, dar merita un consult ginecologic special.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O dereglare hormonală, un chist, etc.
Poți face un ecograf 4D pentru liniștea ta.
Pa, pa.

| tyana a răspuns:

Un ciclu menstrual normal tine intre 3 si 5 zile.Nu,nu cred ca e nimic in neregula.Pentru linistea ta insa mergi la un consult ginecologic si fa-ti un test de sarcina eventual.

| dede16 a răspuns:

Nu e nimic in neregula cu tine.Nu te speria, e totul ok. Daca totusi ai dubii si ai alte simptome du`te la un ginecolog.

| bibishor a răspuns:

Odata cu inceperea vietii sexuale noi fetele trecem prin o multime de schimbari, stai linistita, nu ai de ce sa iti faci griji...sunt doar mici dereglari