| filipeyre a întrebat:

Daca iubitei mele inca nu i-a inceput perioada fertila, putem sa o facem de cate ori ne dorim, nu?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel putin teoretic in zilele situate inainte de PERIOADA FERTILA care reprezinta perioada de INFERTILITATE RELATIVA, formarea unei sarcini este foarte/extrem de mica de doar 3-5% in cazul in care sperma este ejaculate in vagin, si devine 100% IMPOSIBILA in zilele urmatoare perioadei fertile, zile care fac parte din perioada INFERTILITATII ABSOLUTE. Bineinteles acest lucru devine posibil NUMAI/DOAR in cazul CICLULUI MENSTRUAL REGULAT, care mereu, in mod constant are acelasi numar de zile. Multa sanatate!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, cu conditia sa va protejati, sau sa fiti pregatiti sa deveniti parinti.

| Emilian65 a răspuns:

Da, in perioada nefertila puteti sa o faceti de cate ori aveti pofta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! O poti face cu pritena ta cand vreti voi dar cu prezervativ.Cand e pe ciclu/stop/menstruatie sa nu faceti deloc.In rest puteti face oricand si de cate ori vreti dar cu prezervativ pentru ca se iau multe boli(eu am hpv si este neplacut). Succes!

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu pe stop?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pool77):

Pentru ca ii faci ei rau.Nu e bine sa o faci pe stop chiar dacă o faci cu prezervativ.