| andreas210 a întrebat:

Daca partenera a luat escapelle, inseamna ca ii intarzie ovulatia? adica dupa cateva zile ea tot va avea ovulatie doar ca mai tarziu? sau o opreste de tot?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce a luat escapelle ovulatia si menstruatia NU vor mai veni cum era inainte, ci aleator, fiindca bomba hormonala care si-a bagat-o fata in corp, i-a dat hormonii peste cap, pe urmatoarele 6-12 luni.

Ca atare, nu se mai poate tine nici un calendar sau aplicatie de calculat ovulatia, perioada fertila si nici menstruatie.

De acum inainte folositi numai PREZERVATIVELE sau abstinenta totala, pana corpul se vindeca si se regleaza, adica dupa 6-12 luni.

| andreas210 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles. Ea nu a prezentat niciun simptom, absolut nimic

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreas210):

Nici nu va avea prea curand simptoame, ca-i prea recenta pastila luata...dar va avea curnad dereglari si multe alte efecte secundare, pe urmatoarele 6-12 luni.

| Wr3nch a răspuns:

Nu nenea, inseamna ca ovulul fertilizat cand ati facut sex ca pampalaii fara protectie nu se va prinde de uter. Daca vreti mai mult sex cumparati o cutie de prezervative.

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

Si nu o spun cu rautate. Ea mai poate lua o pastila de a doua zi peste doar 6 luni. Daca ea mai repede risca isi deregleze balansul de hormoni rau de tot.

| andreas210 explică:

Gata, i-a venit menstruatia, fix la ziua la care trebuia sa ii vina.