| elyfel a întrebat:

Daca un baiat timid te ingnora, inseamna ca nu te place?(dar in schimb se uita insistent la tine, mai intoarce capul in alta parte)

funda

Răspuns Câştigător
| irrumator30 a răspuns:

Din contra, ii place foarte mult de tine, de-aia se tot uita la tine, dar i-i rusine sa vada ca se uita la tine. I-i rusine sa vina sa vorbeasca cu tine. Prefera sa te admire.

Zambeste-i si da-i curaj sa vina sa vorbeasca cu tine. Daca n u o face, fa-te ca ai treaba in preajma lui si mergi de-l saluta, intr-o prima instanta. Apoi a doua zi, fa mai mult decat un salut, si tot asa.

Arata-i ca nu esti bau-bau! Ca esti o fata sociabila, careia ii place sa fie in centrul atentiei cuiva.

Mult noroc!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te ignora fara sa vrea pentru ca e timid, te place baiatul

| christinebubu a răspuns:

Te place. Daca sentimentul e reciproc fa tu primul pas.Va fi recunoscator:p

Răspuns utilizator avertizat
| Ando1dul a răspuns:

Pai daca e timid e normal sa te ignore(neintentionat). posibil sa te placa din ce spui tu.lasa rusinea de o parte ca nu ajungi nicaieri.

| h3r a răspuns:

E timid, însă nu te ignoră. Dacă te place profită de orice şansă pe care i-o oferi si mai ales de prezenţa ta.

| elyfel explică:

Multumesc la toti, eu una credeam contrariul
multumesc frumos

| tpuforyou a răspuns:

Sigur te place dar unele gesturi pe care le faci ar putea sa il faca sa se simta inferior tie, bun dar u il placi pe el >?

| elyfel explică (pentru tpuforyou):

Da il plac

| elyfel explică (pentru tpuforyou):

Da il plac si ii vorbesc ca de la egal la egal(el e mai bun la carte decat mine e un aspect important?

Răspuns utilizator avertizat
| eu123456789 a răspuns:

Daca iti place de el spune-i ce simti, e logic ca te place, poate ii e rusine sa iti vorbeasca si ii e teama da refuz.

| malapsus a răspuns:

Parerea mea este ca te place acum incearca si tu sa cauti semne ca te place cum ar fi sa te imprietenesti cu cea mai buna prieten/a a lui si sa afli, dar cel mai bun lucru si stiu ca sunt baiat este sa ii spui in fata " ma placi s-au nu "

FUNDA?!

| NARCYS190 a răspuns:

Sa fiu sincer aici iti spun din propia experienta.
Poti sa fi sigura ca te place.Nu o sa spun o chestie de genul,, spune-i ca il placi,, pentru ca stiu oricum ca tie rusine si nu ai s-o faci.
Dar ajuta-l si dai cateva semne si atragei atentia dupa ce o sa te apropi de el va putea si el sa vorbeasca mai deschis cu tine.