| Mashiro a întrebat:

DAU FUNDA +VOT am insomni de ceva verme adorm doar pe la 7 dimineata si dorm vreo 2 ore apoi ma trezesc si nu mai pot dormi ma enerveaza ce sa fac cad de oboseala

Răspuns Câştigător
| ktina a răspuns:

Nu te apuca de somnifere, o sa te stresezi si mai mult, tu esti prea obosita, de aceea nu poti sa dormi, incearca sa te culci la ameaza, sau cand vrei tu in timpul zilei ca sa te odihnesti putin cate putin, iar seara mergi in pat devreme, destul de devreme, pe la 10 cel tarziu, daca iti vine sau nu somnul poti merge la culcare pe la 8, 9 si stai asa in pat, si te prinde el.
Mi-e cunoscuta chestia asta, cand sant prea obosita la fel nu pot dormi, si mai ales daca mai stau in fata calculatorului nu se prinde sommul de mine.
multa sanatate si somnic dulce!

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

-Cat mai multa miscare in timpul zilei.
-Sa bei lapte in fiecare seara cu aprox. 15 min inainte de culcare. La mine merge mai de fiecare data, insa nu il bea prea repedehee hee
-o baie relaxanta inainte de culcareday dreaming, merge si asta

| answer a răspuns:

In niciun caz somnifere! Fa mult sport, dar niciodata dupa 17:00 seara; Apoi dupa ce mananci seara lasa computerul; nici televizorul nu e prea ok, dar calculatorul dauneaza grav somnului!

| R3sPeCt a răspuns:

Poti face doar un lucru! somnifere 2-3 zile! dupa accea totul e ok.

| Mashiro explică:

Fara somifere