| havefun a întrebat:

Dau fundita happy cum pot sa cuceres un baiat care l-am cunoscut de foarte putina vreme?big grin nu prea stiu multe despre el :* mersi anticipat

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

@Myonlylhope.

Lol.straight face. Am ramas "O_O" inca de la primele cuvinte. Nu TOTI baieti sunt asa. Te rog frumos, what the f*ck? Daca ala asa a facut cu tine, face si cu havefun la fel?straight face. Da, unii baieti sunt vai de capul lor, dar nu toti.

@Have fun.
Esti tu!
Incearca sa vorbesti cat mai mult cu el, fara sa pari insistenta.Pe mess, telefon, afara, etc.
Cand iesiti stai cat mai aproape de el[nu mereu], zambeste`i, aranjeaza`te, razi la glumele lui, spune si tu niste glume. Chestii d`astea.

Sunt de acord cu fetele de mai sus, intai incearca sa-l cunosti mai bine, sa nu suferi.

Multa bafta iubita!:*

| ColorfullColors a răspuns:

Baiatu ala o sa-si bata joc de tine in ultimu hal. Crede-ma am trecut de zeci de ori prin asta. Si m-am invatat. Dar tot nu puteam sa nu mai imi placa... Si ce crezi ca am facut? Nimic. Am asteptat. Vinerea asta un baiat care nici nu credeam ca sar uita la mine sau ca ar fi cat de putin interesat mi-a spus pur si simplu ce simte si ca vrea sa fie cu mine. happy :X:X

Concluzia: Baietii isi cam bat joc. Mai bina asteapta sati zica el ca te place ca atunci sigur vorbeste sincer. Daca ii spui ai putea un raspuns "da" dar doar ca sa isi bata in continuare joc. Baietii se distreaza facand asta. Noi nu putem intelege de ce.

Fetele chiar nu vad nici un motiv pentru care sa nu te duci direct la "bad boy"-ul pe care il placi si sa-l saruti. Fetelor, viata nu e film! Ce se intampla in filme (majoritatea) ca o fata place un baiat si acel baiat e super indragostit de ea de mult timp. E complet ireal! In viata actuala si reala, baietii vor multe fete care sa ii placa. Nu doar una indragostita de ei.

Asta e, stiu ca poti crede ca sunt foarte pesimista, ca sunt in depresie sau multe chestii de genul asta. Dar nu sunt. Sunt foarte fericita momentan si cred ca voi fi mult timp asa.

Aminteste-ti ca nu toti baietii sunt la fel, desi majoritatea fetelor asta spun. Baietii gandesc in moduri total diferite, si e o nebuinie sa spui ca sunt la fel! E ca si cum ai zice ca toate fetele sunt la fel! Si asta stim sigur ca nu e adevarat.

Deci aminteste-ti ca exista un baiat care te merita. Poate il cunosti, poate nu inca. Nu o sa-l cunosti daca iesi in oras, daca mergi prin cluburi, daca flirtezi cu fiecare baiat de pe hol, daca stai acasa in week-end sau daca stai in pauza in clasa. O sa-l cunosti daca continui sa traiesti ---> asa cum stii tu mai bine.

Sper ca te-am ajutat :*

| Foxy_3377 a răspuns:

Buna :*
Daca te-ai indragostit de el si inca nu stii prea multe despre el s-ar putea sa implice mult sa fie o situatie putin cam dificila.
Tocmai pentru ca nu stii prea multe despre el s-ar putea sa nu stii de cine te-ai indragostit si poate pe viitor sa regreti.
Ar fi bine sa mai astepti putin timp sa il cunosti mai bine sa poti sa spui ca stii multe despre el.
Dragostea implica multe:suferinta, barfe, cearta, discutii...
Nu trebuie sa il cuceresti pentru ca nu prea stii multe despre el si nu prea ai multe modalitati ca sa stii ce ii place lui si ce nu ii place
Cred ca daca ai putina rabdare sa cunosti mai bine ce si cum... ar fi perfect.
Nu te lua dupa frumusete pentru ca frumusetea e trecatoare happy
Te pup si... bafta :*

| dreamygirl a răspuns:

Pai, pentru inceput ar trebui sa incerci sa-l cunosti mai bine. Aveti prieteni comuni sau locuri pe care le frecventati amandoi?
Din punctul meu de vedere, tot ce trebuie sa faci este sa fi tu. Poate fi fermecat de asta! Plus ca nu are niciun sens sa porti "o masca" numai pentru a-l cuceri.Fi naturala!
happy

| anonimanonima a răspuns:

Fi tu insati
bafta!

| darkngel a răspuns:

Pai mai intai cunoastel mai binee ...si apoi daca merita sa faci efortu de al cucerii...nu mai conteaza ce crede lumea. du-te direct la el si spune-i ce simti. daca esti sigura ca si el are cevasentimente pentru tine.

| madutza444 a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa stai mai mult in preajma lui...si inaintesa-l cuceresti si sa fii cu el daca asta vrei afla abslotul tot ce se poate despre el...iti spun din propie experienta:X

| valyalexa a răspuns:

Continuati sa fiti impreuna ca asa se formaeaza dragostea mai devreme sau mai tarziu:X:X