| anonim_4396 a întrebat:

Dc dupa ce mi-am inceput viata sexuala, ciclul menstrual mi-a venit inainte aproape cu o saptamana si ceva

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este firesc.
Gandeste-te ca organismul tau invatase o anumita regula,stia ca acum se hraneste,acum se odihneste,acum ii vine ciclul,etc.
Un factor atat de nou si bulversant pentru el cum e inceputul vietii sexuale,i-a stricat echilibrul,drept pentru care reactioneaza.
Pana se va adapta la noua stare de lucruri,posibil sa ai mici surprize.
Dar cum fiecare trece la un moment dat prin asta,stai linistita,bine ca nu ai trecut in extrema cealalta, sa-ti intarzie vreo luna!
Cat timp te protejezi, nu ai dureri si nimic nu te deranjeaza, nu e cazul sa te nelinistesti.
Supravegheaza-te atent si sa ai grija de tine!

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

După începerea vieții sexuale apar anumite modificări la nivel hormonal, iar astfel de dereglări sunt normale, deci nu ai de ce să te îngrijorezi.
Baftă!

| UbexFlo a răspuns:

Pentru ca asa i se intampla oricarei fete.E ceva normal pentru ca in momentul cand iti incepi viata sexuala ceva in corpul se schimba si automat, apar si dereglari.