| sanndy a întrebat:

De 8-9 luni fac sex neprotejat si bineinteles ca ne dam drumu in acelasi timp.Ne dorim un copil, dar pana acum nu am vazut vreau rezultat.Am facut mai multe teste de sarcina si aproape toate au iesit negative in afara de unul care a iesit pozitiv. M-am dus la doctor si m-i-a spus ca nu sunt gravida si ca am chisturi ovariene si ca daca ai asa ceva influenteza rezultatul testului de sarcina.Acuma m-i-a venit ciclu dua 48 de zile (mentruatia o am normala 28-30 de zile). Oi fi gravida? Am mai fost o data gravida si nu stiam deoarece nu am avut nici un simptom ciclu imi venea la timp nu am avut greturi si asa mai departe.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| myrazvy a răspuns:

Daca ai chist, e o problema, poti ramane gravida dar foarte greu, mai du-te la niste analize la doctor. succes

| Brotacelu a răspuns:

Pai odata ce ti-a venit ciclu nu esti gravida, nu?
Eu asa stiam, ca daca esti gravida nu mai ai cilcu.

| biemgi a răspuns:

Consulta un medic ginecolog o sa-ti explice ce trebuie sa faci, sunt niste teste care trebuie sa le faceti inainte posibil sa nu fiti compatibili lucru care se rezolva relativ usor dar referitor la chisturi aici treaba se complica nitel. sfatul meu este sa consulti un medic el este in masura sa-ti spuna ce poti face, nu un forum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ...de unde va dati drumu? in acelasi timp? e un fel de joc? si cu copilul aveti rabdare.ca Dumnezeu va va binecuvanta cu un bebel, cand va crede de cuviinta.stiti doar ca nu e cum vrea omul.la mine s-a nimerit sa vrea Domnul exact cun si cand ne-am dorit.ba mai mult chiar. si cand nu ne-am dorit. da nu e la toti, la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar putea fa incontinuare teste de sarcina si bine inteles sex