| RAY a întrebat:

De ce atat de mult urasc unii femeile? De ce sunt considerate fetele doar obiecte sexuale si atat? Culmea unele fete chiar se afirma a fi asa, de ce sunt fetele considerate imature, de ce sunt considerate proaste?

https://www.tpu.ro/......i-spun-sa/

Foarte multe jigniri la adresa fetelor,baietii aia nu au mame?

Electrized daca ma citesti baiete, iti comunic sa iti citesti intrebarile, raspunsurile si apoi sa ma faci agramat

https://www.tpu.ro/......diferenta/

Răspuns Câştigător
| Helpme99 a răspuns:

Pentru ca baietii care au trecut prin mai multe despartiri dureroase de fete nepotrivite (gen materialiste sau prea dive), si.au dat singuri seama ca nu merita sa te implici emotional sau sa le tratezi respectuos.
Majoritatea femeilor sunt miste carpe care isi dau corpul pentru ca altfel nu au cum supravietui. Astfel de femei cauta baiatul cel mai popular/banos.
Femeile care iubesc cu adevarat nu inseala si nu se uita dupa altii oricat de avansati ar fi fata de actualul. Punct.

Eu unul nu sunt un baiat de bani gata, nu am o masina, nu sunt foarte popular in oraselul meu.
Am 19 ani si am dat si eu de vreo 2-3 relatii in care fetele aveau altfel de scopuri decat o relatie.
Daca te afisezi ca fiind un baiat cu un venit financiar modest, ca fiind inteligent si avand propria initiativa si scop in viata, vei atrage femeia potrivita tie.
Doar cei care se afiseaza ca fiind bossi sau superiori prin avere, atrag numai zdrente. Sunt si exceptii.

| RAY explică (pentru Helpme99):

Ai foarte mare dreptate, mai sunt si tarfe care te tin in zona prieteniei, au si cantece in care se lauda cu folosirea barbatilor in scopul lor https://www.youtube.com/watch?v=jzD_yyEcp0M

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

La primul ti-am zis ca si eu m-am certat cu el.Nu ai ce sa ii faci, el inca nu constientizeaza ca nu iei un om sa il faci ca si pe tine, sau cum vrei tu, ci pentru ca il placi cum e.Iar daca intr-o relatie unul trebuie sa faca un compromis (real) il face daca iubeste, nu fortat de tine.Nu stie regulile de baza din viata dar isi da cu presupusul despre o alta gena in pielea careia el nu a fost nici o secunda.
Generalizarea asupra femei se numeste prostie si misoginism si nu inteleg de ce nu isi iau toti astea cate un baietel cu care sa se insoare, care sa le gateasca, sa le faca copii, sa le fie alaturi etc.De ce isi iau femei ca doar sunt proaste,inganfate,curve,nenorocite?
Si eu m-am intrebat oare ei de unde cred ca vin pe lume, ii aduce barza? Pai daca mama lor e o femeie desteapta, de incredere, iubitoare, cuminte atunci inseamna ca mai exista si alte femei la fel.Dar daca pentru ei toate is curve nesimtite si jigodi inseamna ca la fel e si mamica si el ca doar ea la facut trebuie sa se asemene.

| RAY explică (pentru Freya1):

Corect asa e, exista un grup de nebuni in USA care omoara considera ca au dreptul la sex, in caz contrar cica au dreptul la a viola, astia merg pe calea asta, viitori violatori, criminali, nebuni

| Freya1 a răspuns:

Da adica nu esti capabil sa ai o femeie, nu vrei sa gasesti vina la tine pentru care femeile te refuza dar totusi vrei sa f...t pentru ca asa vrei tu.
Mda! Pare de grota, iti dau o bata in cap si te iau acasa.De ce? Pentru ca nu is capabil sa vorbesc, sa te ascult sau sa fac naibi ceva cu viata mea sa fiu om.

| Emma30555 a răspuns:

Trăim în patriarhat. Lucrurile se mai schimba, femeile devin mai puternice dar mai e cale lunga pana schimbam anumite mentalități.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E copil. Nu avea prea mari pretentii la el Ray.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"baieti aia nu au mame"
Libsa tatilor nu libsa mamelor, când esti invatat cã femeia este o "printesa", care nu face nimic rãu, doar pentru a nu parea si ele "la fel", dupã se poate sa o dai in cealaltã extremã.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un copil crescut printre femei, mai ales in perioada adolescentei, are foarte multe sanse sa devina misogin, si ingnorat pe parcursul vietii.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Daca tu le consideri asa, nu înseamnă că toți o fac.

| Fisticel a răspuns:

Pentru ca au o lipsa mare de educatie.