| anonim_4396 a întrebat:

De ce barbatii au nevoie de sex si femeile de dragoste?

35 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Barbatii vor sex pentru ca sunt animale si asta le spune instinctul, de asemenea marcheaza femelele si se dau mari la ceilalti masculi. Femeile vor dragoste pentru ca prin dragoste esti inrobit si le place sa se simta in control.

| RAY a răspuns:

Scopul omului biologic este sa se inmulteasca deci masclul la orice specie asta urmareste reproducerea, femelele nu cauta dragoste cauta un mascul care sa le asigure ziua de maine, ca noi suntem ipocriti si cream fantezi gen dragostea e altceva

| Anonymous999 a răspuns (pentru RAY):

Dragostea nu e o fantezie, asta e adevarul, nu suntem animale ca sa ne f**** si atat, putem mai mult de atat sau cel putin unii din noi.

| RAY a răspuns (pentru Anonymous999):

Suntem animale si inca animale ipocrite

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

App, stai tu linitita ca sunt si destule fete femei care vor doar sex, dar ca na, mai mult baietii barbatii sunt "cunoscuti" ca vor doar sex, si asa se camufleaza si ele, sunt chiar mai multe decat crezi.

| Anonymous999 a răspuns (pentru RAY):

Stiu ca suntem mai rai ca animalele, dar putem fi si buni daca incercam.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca exista nimfomane, curve si prostituate dar ele nu o sa-mi ceara sa ma culc eu elelaughing

| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Nici nu ma refeream la acel tip de fete. cel putin o prostituata sau nimfomana face ceea ce face ca numai aia stie, cel putin nu sunt ipocrite si se prefac victime.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Victime suntem toti depinde cui.

| mihai69 a răspuns:

Nu e o regulă - se poate foarte bine și invers!

| Mussette a răspuns:

Cu sexul se multumesc cei care nu au parte de dragoste. Indiferent ca-s barbati sau femei. Prin sex te eliberezi de anumiti hormoni care nu mai au stare. Prin dragoste traiesti cu adevarat acel moment de placere. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt in ambele cazuri ambii vor acelasi lucru adica dragoste.
Sex e mai mult cu prostituate pentru ca a face sex presupune sa conteze doar placerea ta si sa nu te intereseze daca pe celalalt il doare ceva sau se simte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astea-s stereotipuri tampite preluate din filme, melodii si carti de ****. Deschide ochii si priveste cu obiectivitate lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ti te-ai uitat dupa idioti si ai dat peste un idiot asta nu inseama ca toti sunt asa. intelegi?

ps: referitor la ultima poastare cu baieti 25 etc, aia nu sunt baieti sau barbati sunt niste oameni patetici care nu pot avea langa ei o femeie de varsta lor si se uita unde pot. eu ca am 20 de ani si nu prea ma intereseaza una sub 19, din multe cu care am vb era numai facebook si club, poate de aia ma atrag cele mai mari ca mine, ca sunt mai mature mental, cine stie. dar aia, sunt praf morti dupa sex. acum mda, toti vrem sex, dar depinde de fiecare daca e vb numai de aia sau si sentimente pe langa

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am dat, spun din ceea ce vad si din ce se intampla in realitate, si nu am spus ca sunt toti asa dar sunt destui.

| Happyjump a răspuns:

Sexul nu are legătura cu dragostea, oricum se poate intampla si invers, dar de obicei femeile vor bani si barbati sex, concluzie: eu nu cred in iubire adevarata, părerea mea

| Anonymous999 a răspuns (pentru Happyjump):

Ar trebui sa crezi, existahappy

| BlackChocolate1 a răspuns (pentru Happyjump):

Desi in prima parte cam ai dreptate, eu iti doresc sa te indragostesti nebuneste intr-o zi! 3happy

Răspuns utilizator avertizat
| Sfatosul2012 a răspuns:

Tot timpul a fost ne intelegerea asta intre sex si a face dragoste; e ca razboiul dintre pisici si caini: cainele da din coada de bucurie pisica de enervare, iar perceptia e contrara; si baietii pun sentimente cand fac sex la fel ca si atunci cand fac dragoste cu exceptia cazului in care platesc pentru sex si atunci sunt de acord; dar in e gresita ideea ca baietii nu au nevoie de dragoste au nevoie de dragoste; si cand inseala femeile tot de ceva sentimente au nevoie cum si femeile au nevoie de aceleasi lucruri; sa nu spunem ca suntem foarte diferiti pentru nu suntem si mai ales in ceea ce priveste motivele pentru care facem dragoste sau sex.

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Atunci baietii de 19-25 ani ce vor de la fete de 14-16 ani, clar iubire nu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Anonymous999):

''Atunci baietii de 19-25 ani ce vor de la fete de 14-16 ani''

vor pasarica chiar cu riscu de a face puscarie (e ilegal sa arzi minore)

Da de fete/femei ninfomane ai auzit?

| Anonymous999 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Am auzit.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Anonymous999):

Pai si atunci ce rost mai are intrebarea?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Anonymous999):

Pai n-are. Tocmai ce am descoperit impreuna ca exista atat femei cat si barbati pentru care conteaza doar placerea fizica. Ai logica unei stropitoare straight face

| Anonymous999 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Pentru barbati conteaza mai mult sexul, nu pentru toti, majoritatea femeilor pun dragoste in relatie mda. Nu ma cunosti draga stropitoare asa ca tineti comentariile de 2 bani pentru tine.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Anonymous999):

Nici nu e nevoie sa te cunosc personal ca sa-mi dau seama ce fel de logica ai, e suficient sa te citesc. Era nevoie sa te cunosc ca sa imi dau seama ce dimensiuni ai.
Sustii cu tarie un stereotip tampit, mai documenteaza-te.

| Anonymous999 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Pentru tine e nevoie doar sa stai in fata laptopului si sa-ti cu pararea so just give me a breakoh go on

| Sfatosul2012 a răspuns:

Baietii de 19 se uita la fetele de 14 -15 pentru ca fetele de 19 se uita la baietii de 24 ani. Iar cand se uita la fetele de 14-15 ani vor desigur si sex dar cred ca sunt sentimente foarte puternice; sentimentele si trairile pe care le ai la aceasta varsta nu le mai ai niciodata; totul e la maxim; totul sau nimic; de asta sunt cele mai mari iubiri atunci;

| Anonymous999 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Da dar care sfarsec tragic. Cine a mai inventat si sexul astalaughing

| sirD a răspuns:

De ce nu?
Nu simtim nevoia de protectie si de sustinede

| Sidonia07 a răspuns:

Atunci cind fac sex, tot ce conteaza este sa obtina o placere cit mai intensa si mai indelungata si nu baga de seama sau nu-i intereseaza daca partenera obtine acelasi lucru de la ei, a face dragoste implica, in primul rind, sentimente ..placerea celuilalt este cel putin la fel de importanta ca a tA.

| anamary a răspuns:

Si femeile au nevoie de sex dar ele fac sex in principal daca exista sentimente puternice. Stii cum se zice: femeile au nevoie de un motiv pentru a face sex, barbatii doar de un loc. Pofta de sex a barbatilor care este mai crescuta decat cea a femeilor se datoreaza hormonului testosteron care se gaseste mai mult la barbati decat la femei

| Chiriac_Ionel_1972 a răspuns:

Te roade curiozitatea da si pe mine deciuite care-i treaba barbatii au nevoie de sex adica ceva nesemnificativ intr-un cuvant de,, o aventura,, ei lucrurile se schimba cand vine vorba de fete pentru ca ele au nevoie de afectiune si iubire nu de o aventura adica,, dragoste,,