| ShutUp01 a întrebat:

De ce cele mai multe intrebari si raspunsuri de pe TPU sunt legate de sex? Poate ma insel, dar acolo mi-a dat cele mai multe rezultate(peste 160.000).Cat de preistorici pot fi oamenii din ziua de azi? Totul ar trebui sa vina de la sine.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Inainte de toate sunt destui care pun intrebari la aceasta categoria pe teme care NU au nici au nicio legatura cu D&S, stiind ca este destul de vizitata.

Apoi, aici majoritatea intrebarilor vin si din partea utilizatorilor a caror varsta se opreste la 17 -18 anisori.Care evident NU discuta cu parintii din diferite motive.
Multe intrebari se repeteta, citesc zeci de intrebari despre masturbare, marimea penisului, a sanilor sau despre menstruatie.
Si nu in cele din urma sunt destui troli care vor sa atraga atentia asupra lor...
Daca s-ar sterge / muta asfel de intrebari, procentajul ar fi mult mai mic.

| ShutUp01 explică (pentru Fatamuntilor):

In sfarsit cineva care a inteles.Multumesc! tongue

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva normal din moment ce scopul biologic al omului este reproducerea, oricine care a studiat evolutia se asteapta la asa ceva chiar fara sa fi avut vreodata contact cu specia umana, e destul sa inveti evolutia umana

| corbulalbrosu a răspuns:

Cat de imatur poate fi cel care face o astfel de presupunere. Care este varsta ta puisor? thumbs up

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Draga puisor, sigur sunt mai matura ca tine.Acum vine intrebarea mea...cat de imatur poti fi sa vi aici si sa te bagi singur in seama? tongue
Doar ma deranjeaza faptul ca pe acest site majoritatea intrebarilor din categoria "Dragoste si sex" sunt puse de copii de varste cuprinse intre 12-15 ani sau de catre curve/curvari.
Nu e gresit sa pui o intrebare cand esti nesigur in legatura cu asta si sa te iei dupa sfaturile celorlalti inainte de a lua o decizie, dar cele mai multe intrebari despre sex de aici tin de aventuri sau nesiguranta adolescentelor ca ar fi ramas insarcinate abia dupa ce au facut-o si e deja enervant cand stii ca in ultimele luni ai vazut pe acest site peste 30-40 de intrebari in care se gasea una sa intrebe: "Aseara am facut sex cu iubitul meu.E posibil sa raman insarcinata?"
Acea persoana cat de imatura poate fi?
Si nu mai vorbesc de raspunsuri...n-am nicio problema cu sexul sau incercarea de a gasi o rezolvare la o problema legata despre acest subiect, dar majoritatea intrebarilor nu au sens.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Presupun ca nu ai avut curiozitatea de a citi macar cateva dintre raspunsurile date de mine de-a lungul anilor, fiindca in mod absolut sigur ai fi inceput si ai fi folosit cu totul alti termeni in acest raspuns absolut irelevant. Acelor persoane la care te-ai referit in final, in mod sigur de varsta adolescentina, le lipseste informatia corecta privind sexualitatea si mecanismul prin care se realizeaza procreerea. Indraznesc sa cred si sa apreciez si sa afirm ca peste 90% dintre vizitatorii acestei categorii NU ai habar sau cele mai elementare cunostinte privind procesul de procreere. Apelativul de "draga puisor" m-a facut sa intineresc cu peste 50 de ani, si sa zambesc cu multa condescendenta. happy

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica :'Vii aici si te bagi singur in seama?". Daca nu vrei raspunsuri de ce rahat ai postat?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Necunoscut112):

Ce nivel de cultura si educatie si civilizatie poate avea cineva care este preocupat de asemenea probleme arzatoarea precum ar fi : în 19Martie | ShutUp01 a întrebat:
Care v-a placut mai mult, Boruto sau Naruto? sau : în 21 Martie | ShutUp01 a întrebat:
Daca ma joc din apartament cu laserul pe la alte blocuri si cu alti oameni care trec pe strada pot primi amenda? E voie? rolling on the floor rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si ce nivel de cultura si educatie poate avea o persoana care se oboseste sa intre pe pagina mea si sa se uite la intrebarile mele doar ca sa imi demontreze cat de idioata sunt? rolling on the floor) rolling on the floor)
Ca sa iti raspund la intrebarea si mai idioata...
"Care v-a placut mai mult, Boruto sau Naruto?"-este vorba despre 2 anime-uri, nu stii tu.Am urmarit Naruto pret de mai multi ani si chiar mi-a placut.Boruto e o continuare a anime-ului, dar voiam sa stiu parerea celorlalti in legatura cu acest anime pentru a stii daca se va ridica la nivelul asteptarilor mele sau daca merita sa-l mai urmaresc(existand posibilitatea sa fie mult mai slab decat Naruto).Ma iau mai intai dupa parerile celorlalti inainte de a-mi face sperante desarte.Filmul Boruto a aparut in 2015 si l-am vazut, dar n-am fost prea multumita. Vroiam sa stiu daca e doar in imaginatia mea sau a fost cu adevarat slab in comparatie cu Naruto(luandu-ma si dupa alte opinii). Anime-ul va continua cu mai multe episoade din 5 aprilie si nu vreau sa fiu dezamagita avand cine stie ce asteptari.Probleme?
"Daca ma joc din apartament cu laserul pe la alte blocuri si cu alti oameni care trec pe strada pot primi amenda? E voie?"-da,aici nu m-am exprimat cum trebuie, am pus intrebarea aceasta in graba(nu trebuie sa stii motivul).Dar am avut un prieten care se juca cu laserul si isi deranja vecinii in fiecare noapte, motiv pentru care a primit amenda.Mi s-a parut ridicol, dar totusi n-am vrut sa risc, de aceea am pus intrebarea asta.
Nu-ti fa griji, pe acest site sunt puse intrebari mult mai neansemnate decat ale mele.Intrebarile mele cel putin cautau o rezolvare, nu vad ce e atat de amuzant.
Inainte sa iau o decizie si sa-mi fac sperante in legatura cu acel anime trebuie sa aflu si alte pareri, pentru a stii la ce ar trebui sa ma astept, nu?
Sau daca e o posibilitate cat de mica de a lua o amenda...trebuie sa stiu si alte pareri inainte de a continua, nu?
Dar cred ca trebuie sa fi mult mai lipsit de cultura si educatie sa-ti petreci toata ziua pe acest site intrand zilnic sa raspunzi la toate intrebarile din categoria "Dragoste si sex" si dupa sa spui ca ai viata sociala decat sa pui cateva intrebari nu de o importanta foarte mare pentru altii, dar importante pentru mine(odata la cateva zile).Un om cu cultura nu-si iroseste in acest fel viata, oricat de "inteligent" ar fi.
Si eu ti-am urmat exemplul si am intrat pe pagina ta.Nu m-am uitat la intrebari ci la raspunsuri, care sunt cate 20 pe zi.Petrecerea timpului in mediul virtual ramane doar o pierdere de vreme...
Si despre acei adolescenti care nu au cunostinte despre termenul de procreere...pentru asta au parinti sa intrebe, sau daca le e prea frica sa vorbeasca cu ei despre asta exista Google, unde primesti informatii ceva mai precise decat aici unde isi dau cu parerea si copii de 12-13 ani.
Mi se pare ca degeaba pun aceste intrebari dupa ce fapta a fost comisa.Ramana sa vada in timp consecintele, o intrebare si cateva pareri nu pot schimba nimic.
Adolescenti cu mintea unor copii de 5 ani.

| ShutUp01 explică (pentru Necunoscut112):

"Cat de imatur poate fi cel care face o astfel de presupunere. Care este varsta ta puisor?"
Nici macar n-a inteles la ce m-am referit.Nu mi-a raspuns la intrebare.

| Betty12345678 a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine sa intrebe decat sa faca tampenii fara sa se informeze intai, sau dupa in functie de situatie.