| alexaalexandra a întrebat:

De ce de obicei baietii nu fac primul pas si asteapta ca fata sa-l faca? straight face

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din experienta mea (nu prea ampla de altfel), daca sunt interesati, baietii fac intotdeauna primul pas. Daca sunt doar vag interesati, nu se complica.

| monyk a răspuns:

Buna, pentru.ca sunt mai timizi dragahappy, ori nu e interesat.Sau poate asteapta sa faca fata primul pas fara sa faca ei niciun efort, dar nu toti baietii sunt asa, de obicei cei care sunt timizi asteapta dupa fata dar ceilalti nu sunt asa... cel putin eu niciodata nu am facut primul pas, ci baietii, depinde oricum de fiecare baiat in parte.

| simoSTAR a răspuns:

Nu cred ca este o regula.depinde de felul fiecaruia.nu cred ca numai fetele fac primul pas sau numai fetele.asteapta sa mai cresti si o sa dai de un baiat care stie ce vrea si o sa faca el primul pas big grin

soothe
| soothe a răspuns:

Sunt timizi si inca nu isi inchipuie cat de frumoas poate sa fie.

| Duhovnicul a răspuns:

Madam depinde si cine place pe cine daca baiatu simpatizeaza o fata evident ca va trebui sa arate ca are cojones si sa faca el prima mutare pentru ca e interesul lui dar daca tie iti place de un baiat cum sa faca el primul pas daca nu simte nimic? va trebui sa preiei tu initiativa nu astepta sa vina el calare pe calul alb si sa iti ceara mana

| multimoak a răspuns:

Si fetele fac acelasi lucru

| Te besk a răspuns:

Este o intrebare buna...Pt ca baietii sun mai rusinosi si acusi isi dau seama ca etele sunt mai tupeistehee hee. Bafta!

| asdgfhresry a răspuns:

Asta ma intrebam si eu, ca miercurea trecuta i-am spus unui coleg ca il plac. M-am simtit cam naspa ca mi-a zis ca vrea sa fie cu mine abia vineri seara. El la scoala ma lua in bratse sa ma "arunce" pe geam, sau ma gadila, sau imi spunea ca sunt o dulce cand il ajutam. Si miercuri seara m-a enervat un alt coleg ca a spus ca mie chiar imi place de ala si i-am dat argumente ca nu-l plac, dar imediat dupa ce am terminat dew vorbit cu colegul care m-a enervat, i-am spus aluia ca il plac. Ma rog, acum se pare ca el vine primul sa ma sarute oh go on
De obicei baietii smecheri care au chef de caterinca fac primul pas.
Astia mai timizi, asteapta ca silly si e enervant, ca uneori se gaseesc 2 care asteapta de la celalalt sa spuna ca il/o place. Totusi cel mai bine e sa spui ce simti.

| TheMihutz a răspuns:

De unde a mai aparut si chestia asta? ca baietii nu fac primul pas? ei FAC primul pas intotdeaua, o fata nu face NICIODATA(bine poate se mai gaseste una) primul pas!winking

| Okia a răspuns:

Unii dintre ei care isi doresc intreadevar o fata fac primul pas indiferent daca le e rusine sau alte cele trec peste toate astea, iar altii fie le e rusine, fie asteapta ca ei sa fie abordati de fata respectivatongue

| ana0metalhead a răspuns:

De rusine