| VrRos89 a întrebat:

De ce fetele au atata noroc și băieții nu... au conversații de la băieți de te doare mâna să derulezi în jos,iar un băiat abia dacă primește o data la câțiva ani un mesaj de la o fată și atunci nu e pe placul lui.
Fetele au tot pe tavă și oportunitatea de a alege un băiat frumos dintre mulți urâți, pe când la băieți e gol mess-ul, doar dacă încep ei conversația cu o fată și sunt șanse mari sa nu răspundă.
Ce înseamnă asta?

18 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Cum s-a spus mai sus, faptul ca fetele primesc multe mesaje, nu inseamna si ca "au totul pe tava". Uita-te numai la comentariile pozelor: cate cometarii repetitive si seci? Uita-te chiar cate fete scriu inca in descrierea profilelor sa nu le trimiti mesaje simple "ce faci?" ( deci oare cate primesc?).

Au de unde alege, dar pe cine? Multitudinea de oportunitati creaza o dificultate mare in selectie si din ce inteleg, nu ca ar fi foarte ridicata valoare intre candidati. Abia cand apar persoane inspirata putem vorbi de noroc, dar s-ar putea ca acele pesoane sa aiba alte defecte.

Si intr-o lume atat de extinsa, stim ambele sexe cat de dificil a devenit sa acceptam comprimusurile: de ce sa accept pe x asa, cand precis e cineva mai bun?

Nu uita, e in legea naturii ca masculul sa curteze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa crezi tu ca ele au noroc, sunt foarte pretentioase la ce au noroc? Ca ele cauta numai barbati frumosi si cu bani si daca nu gasesc prefera sa stea singure, ăsta consideri tu noroc? Ele asta vor, bani iar daca mai sunt si urîte nimeni nu o sa le ia de sotie niciodata, ca asa cum ele au pretentii si bărbatii au, si ei vor o femeie frumoasa.

| RAY a răspuns:

Pentru ca e Full de obsedați sexuali, pe bune dacă ai primi multe mesaje peste tot tu ai răspunde? Normal ca nu, ai răspunde doar fetelor frumoase, faza e bărbați majoritatea nu atrag sexul opus, undeva la 80%, cum ele sunt independente acum nu vad rostul sa stea cu tine cel care e urat și același situație financiară, asa ca ai doua posibilități, ori ești alfa și ai parte de mesaje și sex gratis ori ești beta și plătești pentru sex, în orice caz obsedați sexuali vor sex gratis și toate fetele știu asta, măcar sa facă cu unu frumos

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Sunt zeci de fete care se plang pe aici ca nu au noroc, ca nu dau peste baieti seriosi samd.
Daca esti atent cum incepi conversatia cu o fata si esti politicos, respectuos si tot ce poestezi pe Instagram sau FB sunt numai mesaje politicoase si de bun simt, ai toata sanse sa agati si fete cumsecade.

| Eireann a răspuns:

"Fetele au totul pe tava". Uita-te la 200.000 de istorie umana sa vezi cat de bine le-a fost si inca le este in multe comunitati si culturi.
Asa cum unele fete nu sunt pe placul tau - asa si ele au dreptul sa aleaga cine e pe placul lor sau nu.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru Eireann):

Asa cum unele fete nu sunt pe placul tau -

Da dar sunt putine si unii baieti merg pe ideea ba decat nimic mai bine asta laughing

Sunt destul de sigur ca ar face-o cu oricine El

| alexalx1234 a răspuns:

Ele au sexul frumos și sunt privilegiate. Nu trebuie să ridice vreun deget ca să atragă băieții.

| VrRos89 explică (pentru alexalx1234):

La noi la băieți e invers. Daca mergem la agățat, de cele mai multe ori te alegi cu mersul.laughing

| Goete a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu ridica vreun deget, se vopsesc, se tund se infoaca si strofoaca, se imbraca dezbracate, saracele - si camd te gandesti ca in natura chiar e genul masculin care incearca sa impresioneze femelele si ele nu misca un deget, la oameni ele se strofoaca de nu mai pot si-ti vine sa razi cateodatahappy

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Se numeste selectia naturala! Masculii curteaza, femela alege(pana la urma ea e cea care va trece prin nastere, nu noi, masculii).

| VrRos89 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Ia să nu le mai dăm mesaje noi bărbații, sa vezi pe urmă cum încep ele conversația.

| RAY a răspuns (pentru VrRos89):

Asa ceva nu va exista vreodată ca dorința sexuala masculina e mult mai puternica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi selectăm, voi dați lovitura până nimeriți. Răbdarea la încercare de ambele părți. Nimic absurd prin faptul că femeia îl alege, chiar dacă el pare să facă primul pas (o curtează).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au toate atat de mult noroc, sa stii.

Fetele, in primul rand, reprezinta sexul frumos, sunt cochete, se aranjeaza, se macheaza, sunt atragatoare prin aspectul lor, conformatie, gesturi.
In al doilea rand, barbatii au mai mult testosteron si majoritatea au un impuls erotic mai ridicat si vor sa cucereasca cat mai multe fete pentru orgoliul lor personal, ori ca trofeu, in cazul ca ea e frumoasa, sa se laude amicilor cu "achiziția" lor.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca adaptam putin, la acest aspect, teoria care spune ca pretul este reglat de cerere si oferta, atunci s-ar cam face lumina. Internetul este facilitatea prin care ofertele primite de fete/femei sunt mai multe decat au ele nevoie. De aici rezulta pretul, adica comportamentul lor aparent selectiv. Nu inseamna ca si in viata reala este intotdeauna la fel. Sunt si persoane active, aparent curtate si fericite online, dar nu chiar la fel in viata reala. Nu insista sa te pui in inferioritate si sa adopti o atitudine depresiv-pesimista! Asta nu face decat sa te indeparteze de realitate, asa cum face tot acest aspect discutat. Visul oricarei femei este acela de a fi admirata, curtata si in centrul atentiei. Unde altundeva se poate obtine asa ceva fara efort decat in online? Asta este un surogat si nu va inlocui niciodata realitatea. Statistica observata de tine este departe de realitate de asemenea. Daca chiar cauti pe cineva, cauti in locul gresit. Daca chiar vrei sa te amagesti conversand cu cat mai multe "dive", e gresit din nou. Nu asta te va face fericit!

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim67377882 a răspuns:

Deasta multe sunt niste distruse si rupte in toate gaurile fara relatii(sau cu un trecut negru)de noroc ce au. Nu toate sunt asa inteligente incat sa-si aleaga barbatii potriviti din prima.
Bucura-te ca esti un tip obisnuit ar trebui sa te multumesti cu putinul care il ai.

| Chmdgkzglzgjztjxhkx a răspuns:

Nu este asa
Este doar un mit
Fetele daca au multe pesaje edte de la barbari de 70 de ani sau barbati obsedati sexual
Sunt unele fete care au cum sunt si unii baieti