| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu intră două degete în vagin?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru ca ai vaginul strimt de aceea

| Violleta2022 a răspuns:

Findca himenul nu este deflorat (dezvirginat).
La virgine NU se vaga nimic in vagin, nici macar degetele, ca rupi himenul si al revedere feciorie!
Masturbarea la fecioare se face numai cu degetul pe clitoris fara sa se introduca nimic in vagin.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai lua dupa sfatul lui mihai69, ca nu ai 70 de ani sa folosesti lubrefiant la sex, ca nu se mai umezeste vaginul/
Tu esti fata tanara, si te poti umezi imediat cand esti excitata, de aceea nu este nevoie absolut deloc de lubrefiant, ci de un baiat/barbat priceput care sa-ti faca un PRELUDIU bun si apoi sa treaca la penetrare.
Fara preludiu, nu accepta niciodata sexul, fiindca este total neplacut si dureros.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ok! E clar că aflu tot felul de lucruri noi? Preludiul ce mai este? De fapt termenul l-am mai auzit, dar habar nu aveam că face parte din spectrul sexului. Este un lucru important?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu știi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Preludiul este cel mai important lucru care s eface inainte de sex, fiind pregatirea de sex, in care partnerii se excita si-si produc placere si orgasme, ca sa ajunga relaxati, umeziti la sexul vaginal.
fara preludiu sexul la femeie este dureros si neplacut, fiindca vaginul nu este umezi, nu este dilatat si doare ca naiba.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Hei! Mersi mult! Am aflat în sfârșit de ce e dureros și nu plăcut. În cazul meu cum pot ajunge la acest preludiu, ce ar trebui să fac ca să ajung la acea excitație de una singură?

| anonim_4396 explică (pentru Marius22222222222):

Nope! Ți-am zis că, aflu tot mai multe lucruri noi despre sexualitate. Și încă mai am multe de învățat. Mereu am detestat să învăț la școală sau mai ales să învăț așa multe chestii într-un timp scurt. Dar sincer, n-am știut că până și despre sex trebuie să înveți ceva. Credeam că e doar așa de împerechere și hormoni și că-l efectuezi pur și simplu. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu poti sa-ti faci singura "preludiu" ca atunci nu mai ai nevoie de un barbat ca sa te autosatisfaci.

Asta este problema lui sa te "gadile" si sa-ti obtina un orgasm clitoridian (cu mana sau llimba pe clitoris) inainte sa intre in vaginul tau, ca tu sa fii deja umezita si excitata la maxims simtind placere si ajungand la orgasm.

Un barbat care nu-i capabil sa-ti faca un preludiu de 5-10 minute inainte sa sara pe tine si sa intre vaginal, este inutil si nu merita sa-l pastrezi, fiindca este frustrant ca tu sa nu simti nimic, doar sa suferi.
Practic un preludiu bun satisface 50% cat o partida sexuala si un barbat adevarat va stii intotdeauna sa-si satisfaca partnera incepand cu un preludiu facut extarordinar femeii iubite.

Partida de sex incepe intotdeauna cu perludiul facut femeii, fiindca barbatul se scapa repede pe el si nu mai ajungi niciodata sa satisfaca femeia.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult pentru răspunsurile complexe, informaționale, calde și sincere, nici de pe net nu aflu așa multe. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere happy

| mihai69 a răspuns:

Intră, dar nu din prima; e nevoie de antrenament și mai ales lubrifiant.

| blackann a răspuns:

Pentru ca ai 10 ani probabil, d-aia.

| blackann a răspuns:

+ mai impinge putin, o sa-ti intre si pumnul. Pana la cot.