| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt atrase o parte din fete/femei de așa-zisi "bad boys"? De ce le incită atât de rău acest gen de masculi și de ce se străduiesc să le intre în grații? De ce îi consideră pe aceștia o provocare nu numai d.p.d.v.d sexual sau financiar?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

E simplu.

Majoritatea barbatilor nu mai sunt barbati.
De multe ori barbatii sunt disperati in preajma femeilor, si fac multe greseli, de multe ori barbatii se comporta ca si cum femeile le-ar face un serviciu daca vorbesc cu ei, daca ar avea o relatie.
Si asa, barbatii scad in ochii femeilor, doar ca, mai exista acei bad boy, care sunt alcumva, ei nu sunt atat de disperati dupa fete, ei au curaj, incredere in ei, si-si permit sa fie mai bagaciosi, sa fie mai "normali" ei nu vor sa faca o impresie buna, pentru ei le indiferent, ei bine, cand tu ca fata, esti obisnuita sa dai numai de tipi libidinosi, care nu stiu decat "Ce frumoasa esti" care nu ar indrazni sa-ti spuna ceva "rau", acel gen de tipi fara o opinie proprie, daca intelegi ce zic, sau genul ala banal, parca tras prin tipar, cel ce da mesaje cu "Buna ce faci?"
Ei bine, cam asta e treaba.
Majoritatea barbatilor/baietilor, incearca sa faca o impresie buna, se simt datori sa castige increderea femeilor, altfel spus, ei nu reprezinta o provocare pentru fete.
In timp ce badboy-ul e complet diferit, pentru el, nu mai reprezinta fetele o provocare, ci el, e o provocare pentru fete, el nu e disperat, el e greu de obtinut, si de tinut in frau.
Altfel spus, e greu de avut, iar de asta e cautat de fete.

| LoveSleep a răspuns (pentru OldSoul):

Ce zici tu acolo nu are deloc legatura cu ce a intrebat, dar ea nu stie asta. Tu descrii un alfa, sau asa cum ar trebui sa fie un barbat, iar ea se refera la un bad boy, adica la un taran prost care arata relativ bine si trateaza femeile ca pe un rahat. Iar ele, pentru ca 90% sunt construite cu un iq de pana in 85, il prefera.
Un alfa e un tip care se remarca prin caracter, nu prin aspectul fizic. Un tip de care zici tu ii spune unei femei sa sta calma, pentru ca nu are dreptate, iar mai apoi, ii explica si de ce. Un bad boy, zice: taci fa proasto ca nu stii. Iar ea, se uda instant. Cate femei batute sunt in Romania? Ti se par lache aia? Nu frate, sunt tipii la care se refera ea. Tipul ala care iti sparge fata dupa ce te muti la el e tipul ala din liceu care era bad boy, dupa care mureau toate fetele. Tipul ala care te tine numai in casa de frica ca o sa-l inseli, iti spune ce sa porti si cu cine sa vorbesti e un bad boy. Un tip pe care il descrii tu te lasa sa faci ce vrei pentru ca stie ca el e oricum cel mai bun si ca daca ai vrea sa-l inseli, o s-o faci oricum.
Un tip de care vorbesti tu stie de ce nu trebuie sa-i spuna excesiv unei tipe "esti atat de frumoasa". Un tip de care vorbesti tu nu iti da mesaj imediat dupa ce v-ati intalnit si iti zice ca n-a mai vrut sa te lase din brate (cum zicea unul azi pe aici), la fel ca si un bad boy. Diferenta e ca asta bad boy vorbeste cu alta tipa prin mesje cand ajunge acasa si uita complet de faptul ca a iesit cu tine.

Deci, daca ea modifica intrebarea in "De ce nu sunt atrase femeile de barbatii sensibili?", raspunsul tau, (foarte bun, de altfel) ar putea avea sens.

Si ca sa nu te mai obosesti sa scrii, ii raspund eu la intrebare. Femeile prefera bad boys pentru ca cum am zis mai sus, asa sunt construite ele, cu un limitator de iq. Foarte putine trec de el.

Dat fiind faptul ca stiu la ce s-a referit ea cand a intrebat aia, ma contrazic si iti zic ca i-ai explicat perfect, doar ca ai uitat sa-i spui ca aluia de care vorbesti nu i se zice bad boy, aka trening si adidasi airmax.

| OldSoul a răspuns (pentru LoveSleep):

În esență, atât tipul Alpha cât și tipul badboy, se diferențiază de ceilalți la prima vedere prin aceleași lucruri, încredere, curaj și ce am explicat eu mai sus.
Doar ca tipul Alpha, o face cu cap și e mult mai asumat.
În timp ce badboy-ul o face mai mult din nepăsare, prostie și ignoranță.
Iar întrebarea nu era de ce sunt ei asa, ci de ce sunt atrase fetele de ei.
Dacă as fi spus ca-s niște porci miștocari, nu ar fi înțeles nimic.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca le place violenta si sado masochismul, pun pariu ca multi barbati abia isi doresc sa se accelereze procedura automatizarii.

| RAY a răspuns:

A fost o data ca niciodata o specie de primate care traiau in jungla africana, curioase fiind sau dat jos din copac si au mers mai departe tot mai departe pana cand au dat de o pestera,acolo au locuit multa vreme,masculi se ocupau cu vanatul iar femeile cu crescutul copiilor si culesul legumelor,fructelor,femeile aveau nevoie de siguranta, siguranta se numea vanatori cei mai buni, mai in varsta ca ele dar priceputi iar masculi aveau nevoie de fete tinere,fertile care sa aia grija de copii lor,atractia fizica este ceva involuntar,programat genetic, practic alegerile stamosilor nostri s-au transformat in ceva involuntar pentru noi,au ales bine,daca alegeau rau nu existam, monogamia a distrus sexualitatea femei, a creat masculi frustrati, complexati care azi nu emit atractie, doar 20% emit atractie, gandeste-te ca stramoasele noastre puteau ramane gravide dupa un singur act sexual = si daca ala se dovedea a fi un vanator rebut, ce facea aia, femeile au riscuri mult mai mari decat barbati, aia 9 luni numai valoreaza mare lucru, femeile aleg calitate, barbati cantitate

| Violleta2022 a răspuns:

Doar pitzipoancele, proaste si pot fii incantate de "bad goys"! O fata inteligenta, nu va fi niciodata atrasa de un cocolar sau smecheras, indiferent cate fite sau bani ar avea ala.

| Frank51 a răspuns:

Majoritatea bad boy's sunt de fapt baieti cuminti sub acoperire. Fetele, sau oamenii in general, cauta o persoana stabila din punct de vedere fizic, mental, financiar. Aici vreau sa adaug o mica paranteza, am vazut cupluri foarte misto cu o fata in scaun cu rotile si un baiat chiar handsome, deci orice e posibil. Revin, oricine prefera o persoana cu toate "corabiile" acasa, sa aiba putin din toate, sa nu dea intr-o extrema.

Bad boy de fapt nu are o definitie clara, nu stim exact ce inseamna si nu reflecta nimic.

| Plato a răspuns:

De ce se imperecheaza leii cu leoaicele si elefantul cu... elefantica?
Fiecare cu specia lui. Ratatele cu ratatii, doamnele cu domnii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu. Depinde cât duce pe fiecare creiererasul laughing Femeile in adevaratul sens alt cuvantului pe plac barbatii care pot sa fie si rãi si buni când trebuie, cu atitudine, cu un strop de carisma incât se fac placuti prin caracter.
Naspeturile si imaturile da se uita dupã golanul din cartier, "bad boy" ca nu au altceva rolling on the floor

| SandraEve a răspuns:

De proaste, care femei? Nu cred ca ai sa vezi vreo femeie, in adevaratul sens al cuvantului, ajunsa la o oarecare maturitate si stabilitate atat financiar cat si emotional alergand dupa "bad boy"
Doar copilele ar face asta din lipsa de experienta si dorinta de aventura. Dar dupa ce si-o vor lua in bot vor vedea ca nu a fost cea mai stralucita alegerewinking

| Subsemnatul123 a răspuns:

De cocalari ce sunt. Din cate se pare aia au succes la fete (nu la femei), poate pentru ca sunt mai tupeisti.

| 1Dezaxat a răspuns:

Bad boys = Baietei care vor sa para cool.

Barbatii nu sunt bad boys, sa ne intelegem. Cand ajungi la varsta la care esti considerat barbat si tu tragi sa fi "bad boy", esti doar un cocalar prost care a ramas cu o mentalitate de copil, de unde si treningul + sosetele de la nike trase la dunga peste pantalon.

| Denisuuuukt a răspuns:

Da ca le place carnatul