| XXXloveXXXx a întrebat:

De la ce varsta credeti ca este ok ca o fata se se mute cu un baiat?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna!
eu m-am mutat cu prietenul meu la 19 ani, cand am terminat liceul! el era deja plecat din oras la facultate de 1 an si apoi am mers si eu si stam acum amandoi in chirietongue! dar e ok!
toata chestia e sa sti ce sa faci cu el si sa nu fie un barbat din ala care sa isi lase hainele pe unde apuca sau sa manance i acolo s lase totul! trebuie sa stii sa il "educi" din prima zi daca nu vrei sa aduni toata viata dupa el!
trebuie sa mai sti totusi sa faci macar o ciorba pentru ca nu poti sa il ti numai cu omleta si cartofi prajitihee hee
si bineinteles sa ai multa rabdare,ca nu se stie niciodata cand ajungi acasa si il gasesti dormind in mijlocul patului si sa nu sti pe ce sa pui mana ca sa aduni dupa ellaughing
cat despre sex,stai linistita! poate ca la inceput, in primele saptamani o sa fiti mai activi, dar apoi nu o sa mai fie asa interesant nici alaoh go on!

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din clipa in care stie sa faca singura o mamaliga.Reusita.

| harciog a răspuns (pentru greece12):

Nu te supara dar esti crescuta la tara? Eu sint si vorba asta o auzeam la oamenii mai in virsta; Cica s-a maritat si-a lui cutare ca nici o mamaliga ca lumea nu stie sa faca.A trebuit sa admit mai tirziu ca chiar daca nu stie ea sa faca, o invata el

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

Sunt crescuta pe asfalt,lucru lipsit de relevanta.
Vorba din batrani,insa,nu a incetat niciodata sa fie mai mult decat inteleapta.
Si la cum merg acum lucrurile in Romania, mamaliga se va reintoarce pe masa noastra, daca a plecat vreodata.

| harciog a răspuns (pentru greece12):

La mine n-a plecat niciodata pentru ca o consider mai sanatoasa decit piinea asta cu tot felul de aditvi si alte chimicale.

| greece12 a răspuns (pentru harciog):

Norocosule! Eu mananc numai cand vin in tara, nu-mi fa pofta de dimineata!
Am carat malai, dar n-am ceaunel...

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu conteaza atat de tare varsta, conteaza sa te simti in stare sa tii de o relatie! Sa iubesti si sa fi iubita, pentru a nu regreta mai tarziu! Daca esti micuta si vrei sa te muti cu el, sa stii ca asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa stai sa-i speli sosetele sau etc, pentru ca nu esti casatorita cu el, dar trebuie macar in fata mamei lui sa faci fata situatiei sa vada ca esti harnica, ca faci treaba! Iar daca sta el la tine, nu inseamna ca gata nu mai trebuie sa treaca pe acasa pe la ai lui.pentru ca sunt parintii lui. Oricum iti doresc multa bafta si eu iti spun din experienta mea!:*

| harciog a răspuns:

De cind te maninca-n scoica scumpete pentru ca chiar daca te muti cu el chiar daca nu, rezultatul este acelasi, tot ti-o tragi la greu asa stii una si buna; am o relatie nu mi-o pun cu toti.

| Narcis2007 a răspuns:

Dupa 20 de ani...sau mai bine dupa ce termina facultatea

| Heather2001 a răspuns:

Pai,cand simte ea si cand se iubesc...nu cred ca e ok pana la 18, chiar daca au facut sex de 100 de ori, drumurile ii pot despartiwinking

| Lore2good a răspuns:

Eu zic ca e ok sa se mute impreuna dupa ce si-au terminat studiile si au fiecare un serviciu stabil.Din moment ce se muta impreuna, ma gandesc ca au planuri mari ori planurile acestea nu ies tot timpul cum vrem noi.Trebuie sa ajunga fiecare la maturitatea necesar. Tind sa cred ca in caz contrar, o sa se consume relatie si atunci e mare pacat!

| CristiB93 a răspuns:

Este ok doar in momentul in care te-ai casatorit cu el atunci este cel mai bine.

| CrazyTeenager a răspuns:

14-18, Depinde de dezvoltarea organismului la fiecare in parte, dar daca esti capabila de 2-3 numere pe zi, e ok, din punct de vedere sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o varsta anume, importanta este masura in care ambii parteneri sunt dispusi si pregatiti sa-si asume aceasta responsabilitate.Dar pentru a face acest pas trebuie sa exista o doza mare de iubire reciproca si de asemenea maturitate, deci ambii parteneri ar trebui sa aiba minim 18 ani.

| Christinutzaa a răspuns:

Deci cunosc o fata care e in clasa a 8-a si are un prieten in clasa a 11-a si deja stau impreunawinking.:d